Ha olyan hű de jó gázmegállapodást kötöttünk tavaly az oroszokkal, akkor miért kellett azóta is több másik országokkal gáz- és energiamegállapodásokat kötnünk?
Idén is már többször beharangozták, hogy megállapodást kötöttek Azerbajdzsánnal meg más kecsketoszó ázsiai országokkal a földgáz és energia import miatt.
Ha tavaly valóban olyan hű de jó szerződést kötöttünk az oroszokkal, akkor erre miért volt szükség? Gondolom az orosz szerződést sem véletlen titkosították.
"Gondolom az orosz szerződést sem véletlen titkosították"
Hát nem is valószinűleg ötöd áron kapták ahogy Putyin mondta!
Még durvább kérdés, hogy hogyan lehet a magyarországi rezsiár az EU-átlag több mint KÉTSZERESE?
Hát az üzemanyag? Az hogy lehet a LEGDRÁGÁBB az EU-ban?
Még a szankciók alól is felmentést kaptunk, szabadon kereskedhetünk a ruszkikkal. Vesszük nyakló nélkül az "olcsó" földgázt és kőolajat, és mégis drága a lakossági gáz és az üzemanyag!!! - EU-s szinten is kiemelkedően drága!
Akkor hogy van ez?
2
Úgy, hogy valaki leszedi a hasznot!
4,4 milliárd köbméter gáz vásárlásáról kötöttek szerződést, Magyarország 9-10 millió milliárd köbméter gázt fogyaszt évente, a termelése talán 1 milliár körül lehet.
Most ha megy az alap matek akkor nem nehéz kitalálni, hogy miért próbálunk máshonnan is venni. Arról nem is beszélve, hogy fontos a diverzifikáció, hogy minél kevésbé lehessünk zsarolhatóak.
#3-as, hát igen, vagy az van, hogy a kormány túlárazza a valójában olcsón vásárolt gázt és üzemanyagot - vagy az van, hogy hazudtak a kampányban és nem is olyan jó az a szerződés, nem is olyan olcsó az orosz gáz és kőolaj.
Harmadik lehetőség nincs, logikusan.
Tehát: vagy korábban hazudtak, vagy most hazudnak.
#2 "Még durvább kérdés, hogy hogyan lehet a magyarországi rezsiár az EU-átlag több mint KÉTSZERESE?"
SEHOGY, mivel nem annyi.
Az áram és gáz lakossági fogyasztói ára az unión belül a legalacsonyabbak között van és az átlagfogyasztásig konkrétan a legalacsonyabb. Ahogy nálunk alacsony a víz és egyéb rezsiköltségek díja is.
Miért kell ilyen ostobán hazudni?
"2023.02.15
Behozhatatlan a különbség a hazai tarifák javára
Az egyes országok (pontosabban a fővárosaik) tarifái között így is hatalmas a különbség: az uniós összehasonlításban a legkedvezőbb helyen álló Budapest 9 eurócentes áránál csak a nem uniós Kijevé volt alacsonyabb, 4 eurócent. Az uniós és az európai átlag a hazainak több mint a háromszorosa, de már az uniós lista negyedik legjobb helyén álló Zágrábban is a budapesti tarifa másfélszeresét számlázzák ki a háztartásoknak, a legdrágábban vásárló rómaiaknak pedig több mint a hétszeresét, kilowattóránként 63,73 eurócentet. ...
...A földgáz bruttó lakossági átlagára 14,34 eurócent volt januárban, a teljes európai átlag pedig 13,61 eurócentet tett ki. Az EU-n belül ismét a budapesti érték volt a legalacsonyabb, kilowattóránként 2,47 eurócent, teljes Európát nézve pedig a kijevi, 2,10. "
ma 09:45
Ezt a legdrágább rezsi részt szerintem gondold újra, mert ha valaki csak a lakossági piaci áron venné a gázt akkor is csak a 3. legtöbbet fizetné Magyarországon.
Áramnál meg még a "piaci" ár se éri el az EU-s átlagot, nemhogy a támogatott.
Üzemanyag áraknál meg sorolom azokat az EU-s országokat ahol drágább:
Ausztria, Belgium, Horvátországban a benzin olcsóbb/ dízel drágább, Csehországban benzin drágább/ dízel olcsóbb, Dánia, Észtországban benzin drágább/ dízel olcsóbb, Finnország, Franciaország, Németország, Görögország, Írország, Olaszország, Lettország benzin drágább/ dízel olcsóbb, Hollandia, Norvégia, Portugália benzin drágább/ dízel olcsóbb, Spanyolország benzin drágább, dízel olcsóbb, Svédroszág.
Kérdező, még februárban nagyon pontosan elmondták mire és miképpen van szükség, még a portfólió is sikeresen le tudta írni.
Azért nem jött eddig azeri gáz mert nincsen hol jöjjön és ezt még most kell kiépíteni. Erről szólnak a szerződések amiket most kötnek meg az azeriekkel és a szerbekkel is.
"A külgazdasági és külügyminiszter utalt rá, hogy az oroszokkal kötött hosszú távú gázszerződés teljesítése bizonytalan, és ezért is van szükség egy másik hosszú távú szerződés megkötésére, amelyhez kapóra jön a duplázódó azeri kitermelés; ahhoz azonban, hogy ez Magyarországra is eljusson, még számos infrastrukturális fejlesztésre van szükség."
"Az azeri gáz Magyarországra hozatala kapcsán Szijjártó megjegyezte: „Az is világos, hogy annak érdekében, hogy a duplájára növekvő azeri kitermelésből származó földgáz akár a szerb, akár a magyar energiafelhasználás részévé váljon, komoly infrastrukturális fejlesztésekre van szükség”. Megjegyezte, hogy nagyon örül annak, hogy a szerb-bolgár interkonnektor idén év végéig meg fog épülni, amelynek kapcsán éppen a minap volt a projektindító a két elnök részvételével:"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!