Fideszesek, csak annyi kérdés lenne, hogy ha ti vagytok többségben, miért szavaz az ország csupán 1/3-a a Fideszre?
30
Akkor semmi köze az eredménynek ahhoz, amilyen teljesítményt az ellenzék nyújt 2010 óta? Mondj egyetlen ellenzéki eseményt, amire milliók megmozdultak.
31: Egyrészt nem tudok olyan eseményről Magyarországon (sem Fideszes, sem ellenzéki), amelyen milliók megmozdultak volna. Másrészt, muszáj magamat ismételnem, a Fideszes gépzet (választási rendszer, propaganda, külföldi kommunikációs szakemberek) az elmúlt évtizedben kicsinálta az ellenzéki pártokat. Akinek van egy csöpp esze ma Magyarországon, az nem megy ellenzéki politikusnak. Így - hála a Fidesznek - nem is várhatunk semmit az ellenzéktől, még azt sem, hogy ellensúlyként működjenek, kormányváltást meg pláne nem.
Leegyszerűsítem neked: Két focicsapat van, a Fidesz, meg az Ellenzékiek. A Fidesz megszabja, hogy az Ellenzékiek csak összekötött lábbal játszhatnak, és ha így is jól teljesítene valaki közülük, azt a teljes szurkolótáboruk buzzizni fogja. Ebben a világban aki jó focista, az vagy elmegy a Fidesz csapatba, hogy valóban focizhasson, vagy inkább egyáltalán nem focizik. Az Ellenzéki csapatba viszont csak olyanok mennek, akiknek a foci is csak egy állás, napi 8 órában csinálnak valamit, megkapják a pénzüket és kész. Ebben a környezetben senki nem várhatja el, hogy az Ellenzéki csapat bármilyen eredményt is fel tudjon mutatni.
#25
„13 év távlatából valószínűleg ez már igaz, de a körzetek átrajzolásakor még bizony aktívan élt a gerrymandering.”
De ma már nem él, tehát nincs miről beszélni.
„És mondjuk a győzteskompenzáció? Jó 10 éve nem tudja ésszerűen megindokolni senki se, hogy mégis mi az értelme azonkívül, hogy a győztes túlnyerje magát.”
Nincs értelme, de a győzteskompenzáción felül is hatalmas lenne a Fidesz fölénye, de ez a győztest támogatja, adott esetben az ellenzéket is.
„Számtalanszor el lett mondva, hogy a fidesz nem úgy trükközik a választási rendszerrel, hogy a "Fidesz" nevű pártot támogassa konkrétan, hanem az éppen aktuális erőviszonyoknak megfelelően lejtsen a pálya a fidesznek.”
Tudnál ilyen trükközésekre példát mondani? Amikor az aktuális erőviszonyoknak megfelelően hirtelen módosítottak.
„Ha a fidesz van túlsúlyban, akkor úgy van alakítva a rendszer, hogy támogassa a túlsúlyt.”
Az elmúlt 13 évben nem volt olyan, hogy ne a Fidesz lett volna túlsúlyban. De hátha nincs igazam és lemaradtam valamiről. Volt olyan, amikor épp nem Fidesz volt, és úgy módosították, hogy ne a túlsúlynak kedvezzen a rendszer?
„Ha az ellenzék megosztottsága jót tesz a fidesznek (vagy fordítva), akkor úgy van alakítva a rendszer, hogy megossza a pártokat (vagy fordítva).”
Mi olyan módosítást volt a rendszerben, ami az ellenzék megosztottságát idézte elő?
És mi olyan volt, ami az ellenzék összefogását.
Egyébként bármilyen rendszerben egy nagy párt ellen sok kicsinek nincs esélye, hanem egyetlen hasonlóan nagynak, ez nem magyar sajátosság.
„Ha a kamupártok indulása előnyös a fidesznek, akkor úgy van alakítva a rendszer, hogy könnyű legyen kamupártot indítani.”
Nem tudom miért előnyös kamupártot indítani. Az a pár tized százalék, amit ezek összeszednek mégis mit befolyásol?
#30
„Nem tudom, hogy mit nem értesz, magad is pont leírtad a helyzet visszásságát. A magyarok kb 1/3-a támogatja szavazatával a Fideszt…”
És ez az 1/3 nagyon magas.
A legerősebb olasz párot a lakosság 1/8-a se. Ugyanez Nagy-Britanniában 1/5, Németországban 1/7, Ausztriában 1/5.
„…1/3-a az ellenzéket, 1/3-a meg úgy gondolja, hogy egyik párt sem érdemli meg a szavazatát. Ennek ellenére mégis a Fidesz kap 2/3-os parlamenti többséget.”
Mivel az ellenzék szét van darabolódva. 2010-ben is kb 1/3 támogatta az ellenzéket, mégis meg lett a 2/3, pedig akkor még aztán nem volt fideszes választási rendszer.
Kanada az egyik legdemokratikusabb állam. 2015-ben mégis 39,47% elég volt a parlamenti helyek 54,44%-ára.
Ausztrália is a legdemokratikusabbak között van, Queenslandben 2012-ben mégis kevesebb, mint 50% elég volt a helyek 87%-ára.
„És igen, hozzá tartozik az is, hogy a Fidesz még az 1/3-ot is csak a médiafölényével, az ellenfelek ellehetetlenítésével, bemocskolásával tudja elérni.”
Az ellenfél is csak mocskolódik, ha nem tűnt volna fel.
„Tehát nem fair a rendszer, nincs kiút sem, a kisebbség is elég a 2/3-hoz.”
De a rendszernek az unfairsége nem a Fidesz miatt van. Ilyen a választási rendszerünk több, mint 30 éve már.
Nem gondolod, hogy esetleg az ellenzék szánalmassága miatt kaptok ki folyton. Pl.: ha Gyurcsány eltakarodna lehet, hogy máris +5%-ot jelentene. Ha nem MZP lett volna a miniszterelnök-jelölt, lehet az is +3%, és így tovább.
Gyurcsány Orbán bábja, ezt mindenki tudja. Már rég lecsukhatták volna, de minimum elüldözhették volna a poltikától mint tették azt pl. Vonával. Orbánnak egyszerűen szüksége van rá.
A külföldi példáid eléggé sántítanak. Hisz azoknak a pártoknak nincs alkotmánymódosító teljhatalmuk, nincs az irányításuk alatt az ottani közmédia, és a többi.
Nekem nem volna gond egy Fidesz győzelem, ha lennének ellensúlyok, valamennyire kiegyensúlyozott lenne a tájékoztatás, és az új választáson hasonló esélyekkel indulhatna egy kisebb párt is. De ez nálunk nincs meg. A fent már sokak által leírtak miatt itt csak a Fidesz tud győzni, és kézi irányítással egy maroknyi ember vezeti az országot. Ha Orbánt holnap elüti a villamos, akkor a Fidesz és az ország vezetése széthullik.
Hülyeségeken vitatkoztok. A fidesz BEBIZONYÍTOTTA, hogy minden választás előtt módosít egyet a sajátma maga által, saját magára szabva, egypártilag megszavazott választási törvényén is, úgy, hogy újra neki kedvezzen, lehetőleg mégjobban mint azelőtt.
Ne játsszátok már el, hogy úgy tesztek, mintha elhinnétek, hogy ez egy stabil választási rendszer - hiszen tényszerűen nem az!
A fidesz minden választás előtt alakított rajta, a megváltozott aktuálpolitikai helyzetekre reagálva, a saját politikai hasznára!
Teljesen világos, hogy abban a pillanstban, amikor azt mérnék, hogy vesztésre állnak, újra arányosítanák a rendszert, a saját veszteségeiket minimalizálva, illetve - ami még valószínűbb - egyszerűen napolnák a választások kiírását egy kedvezőbb pillanatra, a veszélyhelyzet nyújtotta lehetőséggel élve, amit megszavaztak maguknak.
Bújócskázhatunk a kisujjunk mögött, játszhatjuk a hiszékeny fideszdebilt, de MIND TUDJUK VALÓJÁBAN (a fideszesek is tudják, csak éppenséggel HELYESLIK), hogy nincsen olyan konstelláció a gyakorlatban, amivel az ellenzék eséllyel mehet neki egy választásnak. Ez TÉNY!
Se új arcokkal, se régiekkel, se együtt, se külön-külön, se Dobrevvel, se Vonával, se Mesterházyval, se Toroczkaival, se Széll Bernadettel, se Karácsony Gergővel, se Márki Zay Péterrel, SEHOGY!
Ez egy kiépült, megszilárdult illiberális rezsim, és még SOHA nem volt példa ilyen rezsimben az ellenzék választási győzelmére! Az esélye pontosan ugyanakkora mint oroszországban, Belaruszban, Kazahsztánban vagy Törökországban. NULLA!
És nemcsak a meglévő szabályok igazságtalansága miatt - hanem mert a rezsim, visszaélve az alkotmányozó teljhatalmával, ezeket a szabályokat is DINAMIKUSAN VÁLTOZTATJA, az aktuális érdekei szerint, úgy, hogy az állampárt győzzön.
Az ellenzék mindig a LEGUTÓBBI VÁKASZTÁSRA készül egy ilyen rezsimben, NEM A KÖVETKEZŐRE - mert annak még nem ismeri a szabályait! Ezáltal van vesztésre ítélve eleve.
A rezsim, rövid idővel (max 1 évvel) a választás előtt törvényt módosít gyorsan, és máris új, váratlan szabályok kerülnek terítékre, az ellenzék meg sütheti a stratégiáját!
Ez így lesz legközelebb is: ha rosszul állnak a közvéleménykutatásokon (mint ahogy legutóbb pl. rosszul álltak), módosítani fognak legközelebb is a saját választási törvényükön, az utolsó pillanatban, a saját javukra!
#34
"Gyurcsány Orbán bábja, ezt mindenki tudja."
Nem gondolom, hogy Gyurcsány a bábja volna, sokkal inkább a hasznos hülyéje.
"A külföldi példáid eléggé sántítanak. Hisz azoknak a pártoknak nincs alkotmánymódosító teljhatalmuk, nincs az irányításuk alatt az ottani közmédia, és a többi."
Lényegtelen, te azt kifogásoltad, hogy az ország 1/3-nyi lakosával hogy lehet 2/3-ot szerezni. Mint látod, erre van példa demokratikusabb országokban is.
Egyébként én személy szerint leszarom az alkotmányt, nem érdekel mi áll benne.
"Nekem nem volna gond egy Fidesz győzelem, ha lennének ellensúlyok, valamennyire kiegyensúlyozott lenne a tájékoztatás"
Kiegyensúlyozott tájékoztatás egyik oldalon sincs, és úgy gondolom nem is nagyon van igénye az átlagembereknek rá. Ők azt akarják hallani, ami a narratívájukat erősíti. Akinek meg igénye van tájékozódni, az nem a híradóból, vagy Facebook oldalakról fog, hanem utánaolvas több, független forrásból.
#35
Tudnál példákat írni arra, amikor a Fidesz a választás előtt alakított valami jelentőset a választási törvényen, ami miatt ők győztek, vagy éppen lett kétharmaduk?
>Egyébként én személy szerint leszarom az alkotmányt, nem érdekel mi áll benne.
Pedig van jelentősége. És gondolom téged is jobban érdekelne, ha épp Gyurcsány meg a sleppje írogatná át kénye-kedve szerint.
#36
"Egyébként én személy szerint leszarom az alkotmányt, nem érdekel mi áll benne."
Akkor nincs miről beszélgetnünk, hiszen ezzel te az ÁLLAMREND ALAPJÁT SZ@ROD LE.
Egy illiberális rezsim ezen a ponton GYŐZÖTT, mikor az állampolgárok elkezdik lesz@rni a saját alkotmányukat...
Valójában az alkotmány SOKKAL FONTOSABB minden törvénynél és kormányrendeletnél, mert a törvények törvénye (ALAPtörvény) és egyetlen törvény sem ütközhet vele, sem a betűjével, sem a szellemével.
És a nagy baj, hogy nemcsak az Alkotmányról beszélünk ilyenkor, hanem a SARKALATOS TÖRVÉNYEKRŐL IS! Például a választási törvényről IS!
Demokratikus jogállamokban ezek olyan alapfontosságú törvények, amelyek az állam működésének és a választások lebonyolításának KERETEIT, MINDENKIRE ÉRVÉNYES, KÖZÖS SZABÁLYAIT adják meg - mint egy versenyben a játékszabályok (amit a versenyzők MINDENIKE elfogad!).
Ez nem lehet egyetlen játékos kezében, aki meccs közben változtatgatja a játék szabályait. Azaz NEM LEHET EGYETLEN PÁRT KEZÉBEN! Az már nem demokrácia.
Demokratikus jogállamokban ezek NÉPSZAVAZÁSSAL szentesített és/vagy SOKPÁRTI KONSZENZUSSAL, KÉTHARMADDAL meghatározott szabályok (de CSAKIS ARÁNYOS VÁLASZTÁSI RENDSZEREK engedik meg a kétharmados alkotmányozást - Magyarországon kívül, természetesen, amelyik NEM DEMOKRATIKUS JOGÁLLAM MÁR - például Németország).
"Tudnál példákat írni arra, amikor a Fidesz a választás előtt alakított valami jelentőset a választási törvényen, ami miatt ők győztek, vagy éppen lett kétharmaduk?"
Természetesen tudnék, hiszen MINDENIK választás előtt belenyúlt a saját választási törvényébe!
Ez demokratikus jogállamokban úgy működik, hogy választások UTÁN vonják le a tanulságokat és módosítanak a választási törvényen, egy éven belül - így a "versenyzőknek" legalább 3 évük van alkalmazkodni az új szabályokhoz és felépíteni, majd lebonyolítani egy kampánystratégiát az új választási szabályrendszeren belül!
Érdekes, hogy az első NER-es ciklusában még a magyarországi állampárt is így járt el, a több évtizedes demokratikus hagyományok ekkor még reflexként éltek bennük valamennyire (annak ellenére, hogy antidemokratikus módon, egypártilag hozták meg a választási törvényt, önmagukra és az aktuális politikai helyzetre szabva)! Azaz: 2010-ben átvették a hatalmat és 2011-ben megszavazták az új választási törvényt.
Nem véletlen, hogy az ellenzék az illiberális rezsimen belül 2014-ben érte el a LEGJOBB EREDMÉNYÉT, több szavazatot kapott mint a Fidesz akkor (a Fidesz 48%-kal kapott kétharmadot, a külön-külön induló ellenzék összesen 52% szavazattal kapott egyharmadot a parlamentben, a NER-es választási törvény aránytalanságai és a győzteskompenzáció miatt!).
Talán éppen azért, mert nagyon rezgett a léc 2014-ben a kétharmad alatt (egyetlen mandátumon múlt), minden későbbi választási törvénymódosítást, PUTYINTÓL TANULT MÓDSZERREL, AZ UTOLSÓ, MÉG LEHETSÉGES PILLANATBAN, AZAZ EGY ÉVVEL AZ ÚJ VÁLASZTÁS ELŐTT NYÚJTOTTAK BE, hogy meglepjék és összezavarják vele a lehetséges politikai ellenfeleket!
NA DE LÁSSUK A KONKRÉT PÉLDÁKAT:
1. 2013-ban, látva, hogy az ellenzék erősebb, mint remélték, gyorsan meghozták a 2013. évi LXXXVII. törvényt
"az országgyűlési képviselők választása kampányköltségeinek átláthatóvá tételéről", az utolsó pillanatban.
Ez valójában azt a célt szolgálta, hogy rengeteg kamupárt elindulhasson állami pénzen (ezt akkor azzal a maszlaggal indokolták, hogy támogatják a demokratikus sokszínűséget, virágozzék minden virág - majd 4 év múlva ennek elmondták a tökéletes ellenkezőjét!).
Az ellenzék ugyanis túl jól alkalmazkodott az új, ellene kitalált választási törvényhez (mert HÁROM ÉVE VOLT RÁ!), és ezt bizony a fidesz mérte és látta, hogy a kétharmad veszélyben van - ekkor egyetlenegy mandátumon is múlt!
Elementárisan fontos volt az állampártnak, hogy minél többfelé osztódjanak az ellenzéki szavazatok és minél több kamupárt szerezzen valamennyi szavazatot, ami AZONNAL TÖREDÉKSZAVAZATTÁ VÁLIK, mivel bejutni semmi esélyük - ergo, A FIDESZRE LEADOTT SZAVAZATTÁ MINŐSÜL ÁT, A GYŐZTESKOMPENZÁCIÓ egész világon egyedülálló szavazatrablási módszerének köszönhetően.
Minél több kamupárt, annál több töredékszavazat - az pedig mind a fidesznek képez mandátumot!
A TRÜKK BEVÁLT: rezgett ugyan a léc, de a fenti szavazatrablási módszerrel hajszálon ugyan, de meglett a kétharmad a további alkotmányozáshoz és a sarkalatos törvényekkel való garázdálkodáshoz: egyetlenegy mandátumon múlt!
2. 2017-ben már túl népes ellenzék állt szemben a fidesszel, ezért eljött a leszámolások ideje - és a politikai ellenfelek kinyírásának korszaka.
De nagyobb veszély is volt a láthatáron: elkezdtek JOBBOLDALI ALTERNATÍVÁK megjelenni: Szili Katalin elnökletével megalakult a KTI Néppárt, volt MDF-esek, Gémesi György vezetésével létrehozták az Új Kezdet Pártot, miközben a Jobbik is a legerősebb lett, eddigi története során!
Fennállt a veszély, hogy megszűnik az "Egy a tábor, egy a zászló" állapot a jobboldalon - ezért ekkor kifejezetten a magyar jobboldalt kellett újra tönkretenni és leuralni, MEGAKADÁLYOZVA új pártok elindulását!
2017-ben tehát, egy évvel a választások előtt tehát megszületett a 2017. évi CLX. törvény az országgyűlési képviselők választása kampányköltségeinek átláthatóvá tételéről szóló 2013. évi LXXXVII. törvény módosításáról.
Ekkor elmesélték a népnek a tökéletes ellentétét mindannak, amit 2013-ban elmondtak, hangsúlyozták, hogy túl sok a kamupárt, ezért SZEMÉLYES VAGYONÁVAL FELEL MINDEN PÁRTELNÖK a kampányfinanszírozásért és a saját zsebéből vissza kell fizetnie a kampánytámogatást, ha kiesik a parlamentből! De volt más "érdekessége" is a törvénynek: a választások UTÁN az ÁSZ rászállhat a politikai indulókra, még ha azok bejutottak is, és visszafizettetheti a párttal vagy az elnökséggel a kampánytámogatást! Ez a passzus a túl erőssé váló Jobbik ellen került be!
A MÓDSZER MŰKÖDÖTT: sem Szili Katalin, sem Gémesi György pártja nem merte megrizikózni az elindulást (így végül halva születtek a jobboldali alternatívát jelentő pártok), ráadásul közvetlenül a választás után A JOBBIKOT IS SZÉTVERTÉK, ráuszítva az ÁSZ-t, éppen erre a törvényre alapozva! Vona azonnal kimenekült a képletből és lemondott (a VALÓDI ok nyilván az volt, hogy nem tudot volna tízmilliókat visszafizetni saját zsebből). A lemondásért cserébe a NAV megkegyelmezett neki és végül pártelnök utódai sem kellett saját zsebből visszafizessék az összegeket - elég volt, hogy kettészakadt és lenullázódott a párt.
3. A 2022-es választás előtti UTOLSÓ PILLANATBAN, amikor még legális volt (2020 utolsó hónapjaiban) megint változtatott a saját "gránitszilárdságú" törvényén a fidesz!
Közvéleménykutatóik azt mérték ugyanis, amit az ellenzékiek is: hogy az ellenzéknek nem egy, hanem LEGALÁBB KÉT LISTÁVAL LENNE A LEGNAGYOBB ESÉLYE!
Magyarán: két vagy legfennebb három, koordináltan induló lista tudta volna a legnagyobb valószínűséggel megakadályozni a Fidesz kétharmadát - Gyurcsány Ferenc és a volt kommunista utódpárt, az MSZP népszerűtlensége miatt a bizonytalanok körében! (Csiki-csuki állapot volt, ugyanis ugyanezek a pártok közben a legnépszerűbbek együtt az ellenzék körében!), de még a kormányváltásra is jelentős esély mutatkozott ebben a pillanatban még!
Magyarán: az ellenzék RÉGI, baloldali pártjai (MSZP+DK, esetleg a Párbeszéddel kiegészülve) indultak volna egy listán, az ÚJ PÁRTJAI pedig egy másik listán (Momentum + LMP + Jobbik), begyűjtve a Gyurcsányt elutasító ellenzékiek és bizonytalanok potenciális szavazatait.
Az ellenzék épp csak elkezdte a vitát erről a helyzetről a friss mérések alapján, AZONNAL MEGSZÜLETETT a 2020. évi CLXVII. törvény
egyes választási tárgyú törvények módosításáról, amely előírta, hogy az addigi 27 helyett MINIMUM 50 egyéni választókerületben kell jelöltet állítania egy pártnak ahhoz, hogy az országgyűlési választáson országos listát állíthasson!
A jellemző módon KÉSŐ ÉJSZAKA benyújtott és gyorsított iramban megszavazott törvénynek SEMMI MÁS CÉLJA NEM VOLT, MINT MEGAKADÁLYOZNI A TÖBB LISTÁS, KOORDINÁLT INDULÁST az ellenzéki oldalon, azaz "ÖSSZEGYURCSÁNYOZNI" AZ ELLENZÉK EGÉSZÉT!
Az ellenzék tehát választhatott: vagy elindul két lista, de akkor EGYMÁS ELLEN IS INDULNAK (a garantált nevető harmadik pedig a fidesz lesz), vagy pedig ELINDULNAK EGYETLEN, KÖZÖS LISTÁN!
Alig, hogy a fidesz áttolta a törvényét a parlamenten, MÁSNAP ELINDULT A MINI-FERI KAMPÁNY és elkezdték ostorozni az ellenzéket, amiért "ÖSSZEÁLLT GYURCSÁNNYAL". :-))))))
Tehát maga a választási törvénymódosítás szervesen kapcsolódott a fidesz választási kampányával, organikus egységet alkotott a kettő és pártpolitikai célt szolgált: egyrészt SARKALATOS TÖRVÉNNYEL ÖSSZEKÉNYSZERÍTENI az ellenzéket Gyurcsánnyal - másrészt pártpolitikai kampányt építeni arra, hogy az ellenzék "összeállt Gyurcsánnyal"! :-)))
Több, mint ördögi!
ÉS MŰKÖDÖTT: az ellenzék ugyan elvitte a törzsszavazóit (amit koordinált indulás esetén az A. lista vitt volna el), de Gyurcsány személye elriasztotta tőlök a bizonytalanokat (akiket koordinált indulás esetén a B. lista, az új erők "Gyurcsánymentes" tömbje szólíthatott volna meg)
4. És éppen most történik A LEGÚJABB GALÁDSÁG: egy év múlva Európai Parlamenti és ÖNKORMÁNYZATI választások következnek, amelyben a lenullázott, kisemmizett ellenzéknek SEMMI PÉNZE NEM LESZ!
Egyetlen helyről várhatnának támogatást: a nagy európai pártcsaládjaiktól és külföldi támogatóktól.
Erre mi történik AZ UTOLSÓ PILLANATBAN, 2023 március 27-én??? Kósa Lajos bácsi benyújt egy egyéni képviselői indítványt! Íme:
"Gulyás Gergely miniszter a legutóbbi kormányinfón jelentette be, hogy a kormány egy olyan módosító javaslaton dolgozik, amellyel megakadályoznák, hogy a jövőben a választásokon a jelölő szervezetek külföldről kapjanak kampánytámogatást. Ez most csak a pártok számára tilos. Mint Gulyás elmondta, a 2024-es európai parlamenti és önkormányzati választás miatt „gyorsan kell lépni”.
A törvény lényege Kósa elmondása szerint az lesz, hogy csak magyar természetes személyektől – azaz sem külföldről, vagy magyar szervezettől nem – fogadhat el anyagi vagy egyéb támogatást minden olyan egyesület, párt vagy egyéb szervezet, amely hivatalosan szeretne jelölő szervezetté válni valamelyik választáson."
Értsük jól: nemcsak külföldről, DE MAGYAR SZERVEZETTŐL SEM ÉRKEZHET TÁMOGATÁS!!!
Magyarán: KÉPTELENSÉG GYŰJTENI! Én vagy akár te sem hozhatsz létre egy MAGYAR CIVIL SZERVEZETET SEM, amelyik segítségével akár szigorúan belföldről ADOMÁNYT GYŰJTESZ AZ ELLENZÉKNEK!
Csakis a saját pénzedből utalhatsz át nekik, de nem állhattok össze többen, egy civil szervezeten keresztül segíteni.
A KÖR BEZÁRULT! Ott lesz egyik oldalon az ÁLLAMPÁRT, amelyik KÖZPÉNZEN KAMPÁNYOL, mindenki adójából, óriásplakátok tömegével és nemzeti konzultációkkal, "kormányzati kommunikáció" címén (azt hazudva, hogy ez nem is a párt kampánya, hanem a kormány "konzultációja", "kommunikációja"), VÉGTELEN ERŐFORRÁSBÓL - és ott lesz a másik oldalon egy ellenzék, amelyik a kormánytól kapott nevetséges kampánytámogatáson túl MÉG CSAK ADOMÁNYT SEM GYŰJTHET, csak magánszemélyek filléreit maximum!
Sem külföldi, sem belföldi szervezetekhez nem fordulhat, civil szervezet nem támogathatja, a saját európai pártcsaládja nem támogathatja, de még magánemberek sem foghatnak össze egy civil szervezeten keresztül adományt gyűjteni!
MINDEZ EGY ÉVVEL A VÁLASZTÁSOK ELŐTT BEJELENTVE, BENYÚJTVA, MEGSZAVAZVA!
Hány példát akarsz még? És MIRŐL BESZÉLSZ, amikor a rezsimet mosdatod?
NEM EGY PÉLDA VAN, ez nem kivétel, EZ A SZABÁLY: minden választás előtt belenyúlnak a saját választási törvényükbe és az aktuális politikai helyzet szerint módosítják ÚGY, HOGY A FIDESZNEK KEDVEZZEN!
EZT CSAK A HÜLYE NEM LÁTJA!
Ameddig a fidesznek volt európai pártcsaládja (méghozzá a legerősebb: a Néppárt), ameddig számíthatott külföldi támogatásokra (az európai pártcsaládjától, tengeten túli magyar szervezetektől, de rossz nyelvek szerint még Moszkvából is!), ADDIG SZABADOTT, ADDIG LEGÁLIS VOLT!
Kiintézték magukat a Néppártból, összevesztek a lengyel tesókkal, Moszkva pedig háborúzni kezdett, HÁT HIRTELEN TILOS LETT külföldről pénzt szerezni (ha nekik nem megy már, akkor más se csinálhassa!).
Fölöslegessé váltak a civil szervezetek a számukra, mert korlátlan közpénzből kampányolhatnak? Hát akkor más se szerezhessen támogatást BELFÖLDI CIVILEKTŐL, SZERVEZETEKTŐL SE!
Mindez EGY ÉVVEL A VÁLASZTÁS ELŐTT BEJELENTVE!
Akkor te miről hadoválsz, hogy "nem a fidesznek kedvez" az újra és újra módosított választási törvény?????
Nem unjátok az önámítást? (Ezt az ellenzéktől is kérdezem!) EGY ILLIBERÁLIS REZSIMBEN ÉLTEK, nem egy valódi demokráciában vagy - pláne! - jogállamban!
Tessék már szembenézni legalább a VALÓSÁGGAL!
38
"Egy illiberális rezsim ezen a ponton GYŐZÖTT, mikor az állampolgárok elkezdik lesz@rni a saját alkotmányukat..."
Azért be ne meséld már, hogy az átlag embert 2010 előtt marhára érdekelte volna az alkotmány. Akkor is ugyan úgy tojtak rá, ahogy ma. Ha egy ellenzékit megkérek, hogy idézzen bármit a régebbi és a mai alkotmányból, csak tátogna.
"Ez nem lehet egyetlen játékos kezében, aki meccs közben változtatgatja a játék szabályait. Azaz NEM LEHET EGYETLEN PÁRT KEZÉBEN! Az már nem demokrácia."
Ezt miért nem az ellenzéken kéred számon? A folyamatos bénázásaik miatt nem tudnak elég embert megmozgatni. De ezt már előttem is leírták, hogy nagyban hozzájárul a vereségeikhez a katasztrofális politikai érzékük.
A németekkel meg ne példálózz választási rendszerek és demokrácia kapcsán, mert ott is vannak súlyos hiányosságok. Szerinted az emennyire normális, hogy egy választás után majdnem egy évig nem tudott felállni náluk egy kormányzat?
"Ez valójában azt a célt szolgálta, hogy rengeteg kamupárt elindulhasson állami pénzen (ezt akkor azzal a maszlaggal indokolták, hogy támogatják a demokratikus sokszínűséget, virágozzék minden virág - majd 4 év múlva ennek elmondták a tökéletes ellenkezőjét!)."
Ez kb mennyi szavazatvesztést jelentett az ellenzéknek? Mert a kamupártok még százalékban sem voltak nagyon mérhetőek. Továbbá ha 2014-ben rezgett a léc a fidesznek, a kamupártok a fidesztől is vesznek el szavazatokat. Szóval ez az érv nem csak, hogy gyenge, de ezzel a fidesz magát lőtte volna arcon HA tényleg számottevő a kamupártok támogatottsága. De ezekről a pártokról a szavazók többsége még csak nem is tudott.
"Fennállt a veszély, hogy megszűnik az "Egy a tábor, egy a zászló" állapot a jobboldalon - ezért ekkor kifejezetten a magyar jobboldalt kellett újra tönkretenni és leuralni, MEGAKADÁLYOZVA új pártok elindulását!"
Sziliék pártjáról a kutya se halott. A jobbik pedig a fidesz nélkül csinálta ki saját magát. Kezdődött ez azzal, amikor a jobbik nem szavazta meg az alaptörvény 7. módosítását, utána a párt húzóembereit kizárták. A hanyatlás ez utáni okait mindenki ismeri.
"egyes választási tárgyú törvények módosításáról, amely előírta, hogy az addigi 27 helyett MINIMUM 50 egyéni választókerületben kell jelöltet állítania egy pártnak ahhoz, hogy az országgyűlési választáson országos listát állíthasson!"
Már akkoriban azt mondta az ellenzék, hogy nekik ez nem gond, mert az ország velük van, és a jelöltállítás nekik egyáltalán nem probléma. Aztán olyan katasztrofálisan oldották meg az egész folyamatot, hogy még a kopogtatócédulák összeszedésére sem trombitáltak össze időben elég embert. Rengeteg ellenzéki szimpatizáns hörgött, hogy a szervezés botrányos volt, és ezért a felelősöket szankcionálni kell. Amiket eddig leírtál, ahhoz egyáltalán nem volt köze a fidesznek, mert ezek saját magukat számolták fel, pl a jobbik is.
A támogatásokkal kapcsolatban meg azért vergődött az ellenzék, hogy miért kell számlát benyújtani a költségekről, és miért nem mindegy, hogy kitől mennyi pénzt kapnak, még ha külföldről is jön az a pénz. Ilyenkor elgondolkodom, hogy ha ekkora idiotizmus uralkodik a magyar ellenzékiségben, akkor inkább nyerjen még 10x a fidesz.
39: Térjünk vissza az alapokhoz kicsit, mert amíg ott nincs közös nevező, felesleges miről beszélnünk:
A mostani ellenzék egy rakás szerencsétlenség, megélhetési politikusok. Ez főként Orbán "érdeme", különböző eszközökkel érte el, hogy így legyen. Ez Magyarországnak rossz, mert hiányoznak az ellensúlyok, nincs érdemi vita, kézivezérlés van. Az ellenézki emberek javarésze nem Gyurcsányért, meg Hadháziért, meg Karácsonyért van oda, hanem a jelenlegi Orbáni rendszert szeretné leváltani, egy demokratább demokráciára.
Ezekkel egyet tudsz érteni nagyjából, vagy legalább is el tudod fogadni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!