Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki elköltözik Magyarországról...

Aki elköltözik Magyarországról, az miért teszi?

Figyelt kérdés
Nyugaton mindig csak egy bevándorló leszel, soha nem fognak megbecsülni, ki fognak nézmi mindenhonnan. Diplomával itthon se lehet olyan rosszul keresni és mégis csak a saját környezetetben vagy, teljeskörű állampolgárként. Nem értem miért kell takarítani, mosogatni egy idegen országban? Meg ha mondjuk itthon is összeköltöznél 8 szomszéddal egy kis albérletbe, itthon is el tudnál tenni fél milkát, sőt...

2023. ápr. 18. 18:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Lehet asztmás és hegyi levegőt írt fel neki a háziorvos vagy többet akar keresni, van mindenféle.
2023. ápr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Nézzük:

1. Nyugaton élek és jobban megbecsülve érzem magam, mint amíg otthon éltem


2. Hamarosan teljeskörű állampolgár leszek


3. Nem takarítok, nem mosogatok, a szakmámban dolgozok (diploma) olyan pozícióban, amilyet otthon nehezen találnék


4. Pénzben is jóval többet keresek, mint otthon keresnék, de ha ez nem így lenne, akkor is szívesebben élnék itt, mint otthon


5. Nem 8 szomszéddal élek, hanem a családommal egy olyan lakásban, amilyenre otthon valsz nem futná


Még kérdés?

2023. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

"Nyugaton mindig csak egy bevándorló leszel, soha nem fognak megbecsülni, ki fognak nézmi mindenhonnan."

Meg sosem jartal nyugaton, ugye? Gondolom ezeket az m1-rol hallottad...

Magyarorszagon ma tanarkent sokkal jobban "kineznek", mint nyugaton bevandorlokent.

2023. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
21%
Itt jobb a sör.
2023. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Ez a mindig bevándorló szöveg, annyira proli. Otthon, már akkor bevándorló vagy, ha nem nyalod Orbánt telibe és meg tudsz fogalmazni egy önálló kritikát, a tanárokat, az orvosokat, a diákokat, de még a Pápát is képesek voltak kikezdeni és akkor nem beszélek a gazdaságnak nevezett fekáliakupacról, ami otthon van, meg az általános életszinvonalról. Én mindenkinek ajánlom, aki kicsit is kiváncsi, hogy mi van Felcsúttól 2km-e is "nyugatra" és üljön fel egy nyomorult vonatra legalább és húzzon ki Bécsig.
2023. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

"Nyugaton mindig csak egy bevándorló leszel, soha nem fognak megbecsülni, ki fognak nézmi mindenhonnan. Diplomával itthon se lehet olyan rosszul keresni és mégis csak a saját környezetetben vagy, teljeskörű állampolgárként."


EZ AZ, amit azok állítanak, akik VAGY csak Magyarországon éltek eddig is, VAGY kimennek Nyugatra nyelvtudás nélkül, nem akarnak beilleszkedni, azaz a hiba nem a nyugatiakban van, hanem az ilyen emberekben.

Én Nyugaton élek, nem néz ki senki sehonnan, igencsak megbecsülnek a munkahelyemen is meg privát is, semmiféle megkülönöztetés sem ér, cserébe viszont VAN végzettségem, TUDOM rendesen a nyelvet, BEILLESZKEDEM az itteni életmódba, VANNAK barátaim (nem magyarok is, illetve ök vannak többségben).

A diplomámmal Magyarországon éppen hogy megéltem, itt kényelemesen élek, tudok spórolni is, az itteni környezetem saját környezet, sokkal inkább, mint Magyarországon, ahol mindenki megpróbálja átverni, kihasználni a másikakat - családon belül és kívül is, munkahelyeken is -, és itt is teljes jogú állampolgár vagyok.


Ne a félrevezetö médiákból tájékozódj, a valóság teljesen más, mint amit ott a hírekben látsz/hallasz.

2023. ápr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
tipikusan azok dilemmáznak ezen a kérdésen akik életükben nem voltak külföldön, nemhogy ott éltek volna. look outside the box és nem kérdezel hülyeséget
2023. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Bírom ezt "soha nem fognak megbecsülni, ki fognak nézni" szöveget egy olyan országban, ahol senki nem becsüli meg az átlag dolgozót és mindenért kinéznek.
2023. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%

Külföldön is teljeskörű állampolgárrá válhatsz, ellenben itthon sokra nem mész az állampolgárságoddal.


És persze, tök jó hogy itthon is majdnem olyan jól keresel mint nyugaton egy Mekis dolgozó, csak hát ugye már az áraink is nyugatiak. Ha kint is hasznosítható szaktudásod van az meg 3-4-szeres pénz.


Ráadásul vicces ez a demagóg "takarítani meg mosogatni" duma is, tekintve, hogy a többség pont ugyanúgy szakmunkát, vagy szakmabeli munkát végez mint itthon. Csak sokkal több pénzért.

2023. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

"Meg ha mondjuk itthon is összeköltöznél 8 szomszéddal egy kis albérletbe, itthon is el tudnál tenni fél milkát, sőt..."


Hát az átlag magyar 250-300 ezres fizetéséből kétlem, hogy eltenne 500 ezret. Még ha ingyen lakik otthon, akkor sem.

2023. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!