Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, ha az ember...

Miért van az, ha az ember elköltözik Magyarországról kinyílik a világ,olyan mintha eddig kalitkában élt volna?

Figyelt kérdés

Pár éve költöztem el, de még mindig alig hiszem el.

Hosszú évtizedekig éltem a magyar valóságot.Szegénység, nélkülözés, mindig a csekkek, hó végén semmi fizu nem maradt.Pedig elég jó végzettségem volt, dolgoztam egész életemben.

Egyszer gondoltam egyet, egyik pillanatról a másikra felmondtam, pár nap múlva már kinn is voltam.nehéz volt elkezdeni, de egy másik ország, másik politikai berendezkedés.A legfurcsább az emberek sokkal lazábbak mint a magyarok, itt is dolgozik mindenki, de jól is élnek.Sokkal jobb autók, nincs panaszkodás, relax van, hétvégén kirándulgatások, többségnek évi több kisebb nyaralgatás, nekem is most már.

Miért van ez akkor a magyaroknál, hogy aki ott él, csak a szegénységet tapasztalja meg, még akkor is ha sokat dolgozik?


2020. nov. 13. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Valami mégsem stimmelhet, ha ezt szükségesnek tartottad leírni ide, ahelyett, hogy élveznéd a mesországot. Mintha magadat akarnád meggyőzni.
2020. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ez poén ugye?
2020. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

A környezetemben többen jöttek haza több évnyi kint élés után. Összesen ketten vannak még kint, akik mérnökök, de ők tényleg nagyon jól megvannak fizetve. Itthon is megvoltak, de ők ott kint egy pár (magyar-német pár szerelem).

Amit leírtál, az nem fedi a valóságot. De ahogy az első is írta, te saját magadat akarod meggyőzni, mert mégsem vált be

2020. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Én itthon is elvagyok hasonlóképpen. Valamit szarul csináltál.
2020. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt ne felejtsük már el, hogy azok az országok, amelyek az egyébként globálisan gazdagnak számító Magyarországnál is jelentősen gazdagabbak, a Föld lakosságának igen apró hányadát teszik ki. Tehetik ezt meg geopolitikai jelentőségük, korábbi gyarmatbirodalmuk, az onnan összerabolt vagyonuk, valami testvérnéppel ápolt jó viszonyuk miatt. Kongói és indonéz emberek milliói haltak meg azért, hogy Belgium és Hollandia ott tartson ahol. A mindig nagy semleges Svédország simán adta el a náciknak az acélt. Norvégia a semmiből lett irgalmatlanul gazdag az olaj miatt. Nagy-Britannia, Franciaország, Portugália és Spanyolország együttesen tönkre vágták a világ földterületének majd' felét, utóbbi kettő még ebből sem tákolt túl acélos gazdaságot. Svájc bankrendszerén keresztül asszisztált a holokauszthoz, utána meg mindenféle diktátorok, többek között Kaddhafi pénzét mosta/mossa. Németország kétszer borította lángba az egész kontinenst, sajnos mindkétszer hathatós segítségünkkel, de mindkét esetben rögtön jött a fellendülés, az NSZK-t meg szétpénzelte az egész nyugati világ az NDK-val szemben, máig bármilyen demográfiai térképen élesen látható az egykori határ. Az USA, Kanada, meg a dél-amerikai telepesek végrehajtották a világ legnagyobb népirtását, több, mint 70 millió ember halt meg konkrét gyilkosságok, illetve behurcolt betegségek miatt, az aranyukat ezer tonnaszám lopták el tőlük, majd rezervátumba zárták őket és a helyzet máig sem jobb. Ausztrália és Új-Zéland ugyanez csak pepitában.


Magyarország is rengeteg dolog miatt szórhatja a fejére a hamut, de a vidám és jóléti hétvégi kirándulgatásoknak ilyen előzményei vannak. A jelene meg az, hogy bangladesi gyerekek dolgoznak nulla pénzért egy pincében, hogy legyen olcsó ruhája a nyugatiaknak a H&M-ből, meg afgán és iraki gyerekek azért, mert a hadiipar olyan mértékben mozgatója a világgazdaságnak, hogy hát sajnos valakit le kell lőni.


Egy svájci pénztáros nem azért keres sokat, mert jobban dolgozik, mint egy kambodzsai, hanem mert közvetetten tettestárs abban, hogy Jeffrey Epstein-féle szörnyetegek tudják valahol mosni az összelopott pénzüket.

2020. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!