Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vezeti be a kormány...

Miért nem vezeti be a kormány a négy napos munkarendet?Miért kell a magyarnak 40 órát dolgoznia?

Figyelt kérdés
Még abba is rossz belegondolni,hogy 40 évet kell dolgozni.Az őskori és az ókori ember nem dolgozott ennyit...

2023. ápr. 14. 21:51
 81/91 anonim ***** válasza:
44%
#80 csakhogy ezt közel 8 millió ember élte át. És szerintem ők is hasonlókat írnának mint én, mert ez az igazság.
2023. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
25%

#81


Nyugtát is mutathatsz, fogsz? Nem? Mindjárt meglepődök...

"közel 8 millió ember élte át" kb fele ennyi autó van forgalomban Magyarországon.

2023. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
44%
#82 Nem kocsikról volt szó, hanem benzinről. Attól hogy valakinek nincs autója még tisztában lehet a benzinárakkal.
2023. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
50%

Akkor újszülöttek is tankoltak?


Nyugtát majd ide fel tudod tölteni:

[link]

2023. ápr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
44%

#84 Hogy tankolna egy újszülött?

Nem tankolásról volt szó, hanem az árképzéséről, összehasonlítani két számot egy 8 éves is tud.


Magyarország összlakossága kb 10 millió ebből 8 millió az aki tisztában lehet a benzinárakkal.

2023. ápr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
0%

#85


8 millió emberről beszéltél :)


A linket elfelejtetted elküldeni.

2023. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
33%
Jelenleg Debrecenben ahol tankolok 569ft 1liter gázolaj.Az árstopp alatt pedig 480ft volt.800ft felett sose volt, legfeljebb a prénium üzemanyag, mert arra nem vonatkozott a korlát, vagy a külföldi állampolgároknak.A munkanapokra visszatérve, 1980ig 6 napos munkarend volt Magyarországon.
2023. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim válasza:
91%

#21 Ez a pöffeszkedő arisztokrata szöveg meg rólad mondja el hogy te ki és milyen gondolkodású polgárpukkasztó

ember vagy, azt szereted ha a másik szenved, vagy ha találsz rajta egy olyan fogást, ahol beleköthetsz, nézz a lelkedbe és gondolkozz el az eddigi bűneiden, a múltadon és a jövődön

ha eddig azt nem tetted meg, jó, különben sokmindenki meg fog utálni.



#26 Inkább menj, tölts le egy 18+ filmet és játsz.

Képzelem milyen lehet a te társaságod, nem bírod elfogadni más véleményét csak a tied számít, mindig azt akarod hogy te légy az első, ész van, de eggyüttérzés vagy

érzelmek, egy deka nincsen benned, látszik a szövegeden.

Nem vagyok sem nácisztikus sem szkeptikus, de mások véleményét még ha azok ellentmondásosak akkor is el tudom fogadni, te viszont nem, fogadd már el, hogy neki ez a véleménye.

Mondom most én, te hazudtál, nem kerestél a Googlen egy országot sem nem tudtad alátámasztani érvelésed, akkor tessék csendben maradni jó.

Menj, tanulj meg egy kis tiszteletet és nem ennyire bunkó lenni, nem tesz jót az egódnak, jó.

És ahogy monta, tessék rákeresni a Google-n mindent megtalálsz,

ne kelljen már mindent a szádbarágni, képzelem mennyire bosszús lehet a főnököd ott Ausztriában is, mivel mindent a szádba kell rágjon, ez nem jó, nem szeretik a munkáltatók, sem a munkatársak.

Hamár tahó vagy legalább ne légy már ennyire filiszter gondolkodású, és ne állj bele olyanba amibe lnyegében neked sincs igazad, mert te se tudtad alátámasztani érvelésed.


#39 És neked? Feltételezem egyedül élsz, egy sötét patkányjukban mert a filisztereket senki sem szereti, és előbb utóbb elhagyják őket.

Hiába dolgozol Ausztriában, a pénz nem boldogít.

Annyi elismerhető hogy #41 valóban ferdített ha azt nézzük de nem írt konkrét időhatározót ezért is zavaros amit írt, viszont érthető akár 2005- 2008 időszakra is.

Aki egy kicsit is jártasabb a témában tudja, hogy volt annyi amennyit írt, nem most nem tíz évvel ez előtt de volt.


#43 Mi a cikibb, nem volt veled olyan hogy kihagytál esetleg egy időhatározót, lehet azt akarta írni, hogy "Amikor én letettem ..."

előfordul ő is ember, bár szövege alapján emberibb, méltóságosabb és becsületesebb mint te.


#46 És te tudod a filiszter szó jeletését?

Polgárpukkasztás 3. felvonás, ennyire tellik tőled ?


#49 Akkor matekozzunk egy kicsit.

Olsóbb a benzin, viszont ha én autót akarok teszemaszt egy új modellt amt Magyarországon veszek ki kell fizessek 45497,06€

Külföldön meg elég ugyan ahhoz a kocsihoz csupán csak 18734,08€

Alkatrészekről ne is beszéljünk.

Plusz a vizsgaárak.

Magyarországon például van súlyadó, Németországban nincsen, ellenben normálisabban vezetnek mert keményebb a törvény (nem büntetésügyileg, és gazdaságilag

egyszerűen jobban szervezett a közbiztonság ilyen téren) viszont itt az Euro6 nál régebbi autók nem mehetnek be bizonyos városokba, erre azt mondom na és,

a matrica amit adnak néhány (1-2 ) euró és még így is olcsóbban jövök ki mégha drágább is a benzin Németországban.


#51 Mikor volt? Időhatározó lemaradt, ne felejtsd el jó, de benned legalább van emberség.

Az adatok meg helytálnak nem kell semmilyen lintket kitennie ezt üzenem az Ausztriai barátunknak, mivel rá tudok guglizni az összes adatra, látom hogy

a google egyszerűen valóban itt körül adja ki az autósvizsgát, a fizetést is illetve a benzin árakat is.


#52 Egyszerűen nem értem az elmeháborodásodat, hol hazudott? #51 csak néhány helytálló információt írt ki ide nekünk,

az meg hogy a 2006- 2008 időintervallumban ennyi volt nem tehetünk róla, jobb volt a vezetés.

Ausztriában legalább egységes jogsit adnak ami mindenhova jó, a magyarnál meg órákat kell ülj a kormányablakban és ki kell fizess 15000Ft ot hogy használhasd az unióban.


#52 Látod #54 hozzászólásban meg is magyarázta.


#55 Kérlek mond hogy nem pénzügyi részen dolgozol. Ha egy pici fogalmad is volna a pénz értékéről tudnád hogy a pénz folyamatosan inflálódik, akár Euró, Dollár vagy Forint.

Ahogy megyünk az időben ez egyre jobban látszik az árakon is. Jó példa erre egy pár kóla, 2008 -ban vettem kettőt 410Ft ból most egyet veszek 580Ft ból.

2008 ban fizettem kb 820Ft ot két palack kóláért most 1160Ft kell fizessek a kóláért, nem semmi mi?


Ezek szerint mostanában költözhettél ki ha fogalmad sincs a 2011 előtti árakról.


#56 megint megmagyarázta. Azt hogy ezt elhiszed e vagy sem, rajtad múlik.


#57

"Letettem a jogsit kb. 120000Ft - ból nem kellett fél millát (most valami 620000Ft ) összegyűjtenem"

Egy szóval nem írta hogy akkor tette le, német nyelv mellet (gondolom kell a munkához, vagy tévedek?) tanulhattál volna magyart is mert az ő mondatszerkezetében egy darab időhatározó nem vol. Nem volt most, Akkor, majd szó ami meghatározza az időt ezért megintcsak rajtad múlik hogy melyiket rakod bele, te ezek szerint a most szót választottad.

A most valami 620000Ft utal arra hogy valamikor a múltban szerezhette meg, mikor nem ennyi volt az ára.


#59 Látom a logikáddal baj van, nem, sikerült összehasonlítania a magyar 2007 es árat a mostanival és a magyar mostanit egy korábbi bejegyzésében a mostani Ausztriai árral.

Nem kell hozzá zseninek lenni hogy megértsd, bár tény kicsit furán írta le de megérthető, mit akar mondani.

Mikor volt 4 euró fölött, a háború kitörésének pillanatában és néhány talán fél óráig utánna, utánna visszament a megszokottra.


#60 Kérlek ne jó, elég bajt okozott ő már nekünk, menjen nyugdíjba élje a kis életét, de ne politizáljon ha lehet, jó?


#62 Nem értelek megint, mit hazudott? Világosan leírta hogy "A háború kitörésekor és néhány hónapja volt 4euró."

annyival egészíteném ki hogy néhány hónapja felment addig majd majdhogy nem azonnal visszaesett, ez európa szerte ilyen kilengéses időszak volt.

Látom te nem csak a valóéletben vagy bunkó filiszter, aki egy patkányjukban él, sötétben hanem egy anonim oldalon is, erre rátesz egy lapáttal az is hogy tájékozatlan is vagy.


#65 Értem mit akarsz, ez nem egészen pontos így, kell ehhez némi háttérismeret hogy értsd itt mit szeretett volna a szerző.

"2019 - 2020 as évben volt 4,05€ - 1 liter" pár óráig a háború kirobbanásának napján majd visszaesett az árstoppos maximumra

"Majd 2021 ben ment 2,45€ alá ment 2022 óta tartja a jelenlegi árat."


így pontosabb egy picit, jobban érthető.


#67 Ez így van, egy grafikon például a spontán kilengéseket általában nem mutatja, így arra gyakorlatilag nincs "írásos bizonyíték". Meghát ismerjük a magyar kormányt, szeret ferdíteni, akkor eléggé valószinű hogy a KSH is szeret lódítani.


#68 Nem verték át, te egyszerűen nem értetted mit akar. Hiányosak az ismereteid a témával kapcsolatban, ezáltal nem tudtad összerakni a dolgokat.

Ha meg megvannak a kellő ismereteid akkor mint már mondtam a logikáddal és a szövegértéseddel van baj.


#70 Szóval, te a boltban is úgy veszel kólát hogy "mutassák a receptet van bizonyíték arra hogy valóban cukormentes?" akár hiszed akár nem, bármennyire is jó hogy muszáj feltüntetniük a palackon mit tesznek bele, nem tudhatjuk mi van benne, azt tesznek bele amit akarnak és azt írnak amit akarnak a cimkére.

Akárcsak a MOL, OMV vagy Shell azt ír a nyugtára amit akar, senki nem ellenőrzi.

Mint mondtam, ő is ember, valószinűleg azért nem mutatott semmit mert :

1. vagy elégette mert a gáz irdatlanul drága

2. elhagyta vagy kidobta, mitahogy én is szoktam.


#72 Mindig nem értem, mit hazudott?


Kérek írásos bizonyítékot, pecséttel és vörös borítékba elpostázva arra hogy olcsóbb a gáz magyarországon mint a vegyestüzelésű?

Na holvan, nem látom.


Ez kb ez a szint, ami igencsak sokat elárul rólad.

Na látod nem tudsz adni mert most olcsóbb egy köbméter tüzifa mint egy köbméter gáz.


Mintahogy írtam a példámban, ha a kólások nem akarják kiadni a receptjüket akkor tovább zsarolod őket?

Tudod mit inkább ne vegyél kaját, levegőt és innivalót se jó, nem kellenek ilyen emberek erre a bolygóra, vannak elegen.


#73 pontatlan egy picit. Én értem, mert megvan a kellő háttérismeretem hozzá, viszont ellenfeled nem biztos hogy érti, mert vagy logikailag nulla vagy hiányosak az ismeretei.


#74 Másold már ki azt a válaszát ahol PONTOSAN ugyanazt írta le. Na várom.

Nem tudod mert PONTOSAN ugyanez nincs. Tehát hazudtál.


#74 A válaszoló #75 ki is egészítette mondandóját, helytálló infókkal, ezt összerakod a megfelelő mondanivalójával és mindjárt megvan amit meg akarsz tudni.


#78 Mivel? A #66 válaszodban adott táblázat 2022 árakat mutat, tárgyi tévedésben vagy, illetve rosszul lőtted be az időt és a dátumot, sőt az évszámot is.

Szóval akkor nem mutattál akkori árakat és az árstop előtti illetve a háború kirobbanásának pillanatában egyetlen táblázatot vagy diagrammot sem, így hazudtál.

Nem tudtad bizonyítani. Várom a bizonyítékot.


#79 Azért nem minden esetben van ez így, van amikor jók, mint most a legjobb a tapasztalat. Csakmost csóri Ausztriai barátunk el van tévedve a téridőben és a tárgyilagos tudása gyakorlatilag nulla a témával kapcsolatban.


#80 Nem mindenki számára elérhető, ezt a táblázatot példaául honnan pukkasztottad, polgárpukkasztó?

Bizonyítéknak amúgy sem egy képernyőképet szoktunk linkelni hanem egy ujságcikket vagy egy hiteles forrást ami erről ír, ami általában (hiteles) eltűnik Magyarországon ha a kormánynak az nem tetszik.

Te mit hazudgálsz össze-vissza? Na akkor ugyan ott vagytok, te se bizonyítottál be semmit.


#82 És te, MAGYARORSZÁGRÓL, abból az időszakbol tudsz mutatni? Nem.

" kb fele ennyi autó van forgalomban Magyarországon." és, a kreszt ettől függetlenül bárki tudhatja.


#83 Így van.


#84 Nem értelek, hogyan kapcsolódnak az újszülöttek a benzinhez pontosabban annak árazásához?

Én meg majd ide várom a nyugta feltöltését

[link]


#85 Így van. Ugyanis kedves Ausztriai barátunk magyarországon egyre több idős ember van és egyre többen döntenek úgy többek közt a fiataléok körében hogy elköltözik innen, illetve egyre kevesebb gyermek szültik Magyarországon mert lehetetlen lassan már felvállalni egyet.


#86 Tehát bebizonyítottad hogy baj van a szövegértéseddel.

Mi is várjuk.


#87 Ha tárgyilag hiányos a tudásod. Tartósan (1-2 hónap) tényleg nem volt, mint mondtam a háború kirobbanásának pillanatában illetve, azután 1-2 (talán fél) óráig volt egy ilyen kilengés, nem csak itt egész európában.


Összegezve: Ausztriai barátunknak feltűnési viszketekségje van, vélhetően egy gonosz lelkű, filiszter, aki minden áron az első akar lenni mindenben ha ahhoz a másikba bele is kell állnia, mellesleg tájékozatla, tapintatlan és még egomániás nem utolsó sorban egy erőszakos zsarnok aki mindenáron várja a linkjét, amit maga sem tud alátámasztani ész érvekkel.

Az ellenfele picit pontatlan néhol, neki sem árt tanulmányozni a híreket illetve különböző forrásokat, de lehet érteni mit akar, vélhetően kicsit bolondosabb az átlagnál, viszont alapos és tárgyilag helyén van, nem tapintatlan illetve nem egy tuskó filiszter.

2023. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
100%
Hello, 37-es vagyok, az volt eddig az egyetlen hozzászólásom. Most csak félve kérdezem, Ti mivel foglalkoztok hogy ennyi időtök van egymást osztani??? :) Amúgy lehetne ezt totális off-topicozást privátban is csinálni, ha már így egymásra találtatok! :) Na mindegy, ti tudjátok. Szép napot!
2023. ápr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!