Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vezeti be a kormány...

Miért nem vezeti be a kormány a négy napos munkarendet?Miért kell a magyarnak 40 órát dolgoznia?

Figyelt kérdés
Még abba is rossz belegondolni,hogy 40 évet kell dolgozni.Az őskori és az ókori ember nem dolgozott ennyit...

2023. ápr. 14. 21:51
 31/91 MolotovPunk ***** válasza:
79%
Ne aggódj ezen, lesz ahol be lesz vezetve és jóval hamarabb is, mint Magyarországon! Ami tény, a jómódú országok könnyebben megtehetik ezt, olyan országokban is van rá esély, ahol vannak igazi szakszervezetek. Magyarországon viszont egyelőre pont inkább csorbították a melósok jogait az elmúlt években.
2023. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
83%

A zemberek akarják ezt is, meg ki lett mondva, hogy munkaalapú társadalom van.

Úgyhogy mindenki, gyerünk menni dóóóógozni!!!!

2023. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
77%
Megtiltja neked valaki, hogy semennyit se dolgozz? Ne dolgozz! És ki a fenét érdekel, éhen halsz-e vagy sem.
2023. ápr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
96%
Sokan az 5 nappal is csak nehezen tudnak megélni és másod vagy harmadállásokat vállalnak. Elöszőr olyan béreket kéne kiharcolni, amiből megél az ember heti 32 óra munkával is! Mert jelenleg Magyarországon nagy átlagban heti 40-50 óra is kevés sokaknak hogy gond nélkül boldoguljanak! Pénzből élünk nem munkából!
2023. ápr. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
34%
A magyarok nem dolgoztak annyit. De ahol most vagyok 1,1.5 M-ert sem találnak embert segedmunkara. Külföldiek nem dolgozhatnak. A helyiek meg azért dolgoznak néhányan csak néhány órát, mert ilyen szar világba nem érdemes hajtani.Nincs kiért, nincs miért. Inkább csoroskodnak. Reggel 6-kor kezdenek és 8-kor már haza mennek.
2023. ápr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
29%

"Én úgy szeretném, hogy a teljes állás lenne 32 óra."

Viszont akkor milyen alapon várnád el ugyanazt a bért, mint akik 40 órában dolgoznak?

2023. ápr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
78%
Írországban 7,5 órát kell csak dolgozni egy nap. Viszont ott sokat esik az eső. Minden nem lehet tökéletes! :)
2023. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
29%

Ausztria - BEKO vállalat (hogy osztrák multú vagy sem nem tudom :| ), rendszer üzemeltető vagyok, négy napos munkarenddel 8 óra meló, távmunka :)


Nincs egyetemi végzettségem, nyelvvizsgám most lesz :)

Ja és nem fabatkát kapok hanem Euro -t :)


Magyarország már csak ilyen, fogadd el :)

Én nem vagyok a magyarok híve (bunkóság ilyet mondani de ez az igazság).

2023. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
34%

#38


Biztos nagyon jó lehet neked ha egy anonim fórumon kell kompenzálnod :D

2023. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
32%

#39 Mit kell kompenzálni?

Arról nem tehetek hogy Ausztriában jobb fizut kapok mint Magyarországon.

Amúgy meg nekem szinte mindegy hogy hol van a meló csak legyen jó a fizu.


Közel is van, jó a légkör, mindent biztosít a munkáltató (nyilván az első nap be kellett utazzak Ausztriába, innen nincs messze) megkaptam mindent, minden kiadást biztosít nem nekem kell venni a cuccokat a cégnek a saját pénzemből.

2023. ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!