Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csalódott Fideszesek! Ti...

Csalódott Fideszesek! Ti mikor fordultatok el Orbánéktól?

Figyelt kérdés
Normális, kulturált topicnak nyitom ezt, nem azért hogy mindneki Gyurcsányozzon, Sorosozzon meg a másikat szidja. Anno 10-ben és 14-ben még én is a Fideszes szavaztam. Szerintem akkor még nem voltak ilyenek. Akik szintén hátat fordítottak a Fidesznek ők mikor tették? Illetve mi volt az a pont (migráns riogatás, ilyen olyan törvény stb) ami az utolsó meccs volt a pohárban vagy ami már túl sok volt nektek?

2023. márc. 23. 07:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
82%
Én akkor, amikor ő Európától oroszország felé fordult el (és a konzervativizmustól a kleptokrata illibernyákizmus felé).
2023. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
8%
Amikor elárulta Putyint.
2023. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
87%

A 14es választások előtt, amikor pökhendi módon nem állt ki miniszternöki vitára.

Meg hogy nem állt és azóta se szóba újságírókkal.

Ilyen arroggancia és demokrácia ellenesség nekem nem fér bele.

2023. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
78%
Valamikor 2006 és 2010 között már elkezdtem sejteni, hogy ha kormányra kerülnek, ott fogják ők is folytatni, ahol Gyurcsányék abbahagyták. De azért utoljára még egyszer rájuk szavaztam, mert bíztam benne, hogy hátha... Rögtön a 2010-es választások után az első hetekben a kormányalakítás során már látható volt, hogy sajnos jók voltak voltak a megérzéseim. 2010 őszén önkormányzati választások voltak, akkor már úgy vágtam ki az aktivistáikat, mint macskát piszkítani. El sem mentem akkor szavazni. Azóta eljárok ugyan, de csak nagyon nehezen tudom eldönteni, hogy ki az a legkisebb rossz, aki legalább ártani nem fog tudni. Valószínűleg 2026-ban már nem is fogok szavazni, ha marad a jelenlegi felhozatal. Másra pedig úgy látszik nincs semmi esély.
2023. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 felkelhetetle ***** válasza:
26%
Már vagy 13 éve várjátok azokat a ,,csalódott fideszes tömegeket" de érdekes mód nem jönnek, vajon miért? :D
2023. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
84%

25-ös, a csalódott fideszesek LÉTEZNEK! Az más kérdés, hogy könnyűszerrel pótolták őket (minket) a szélsőjobboldalról. Az egykor 20%-os Jobbik szavazóinak többsége fideszes lett a legutóbbi választásokon, több mint 10% a 20-ból!


A Fidesz - és ezt bizonyos értelemben a profizmusuk előtti elismeréssel mondom - mindig kiválóan értett hozzá, hogy ha veszít 5% szavazót, 10% másik szavazót találjon helyette!


Persze az kérdés, hogy ha majd a Mihasznák Borzalom szavazóit is elhappolják egyszer, hová tudnak még fordulni - mert a fidesz 33 éve folyamatosan tolódik JOBBRA!


Előbb elveszítették a saját liberális törzsszavazóikat (liberális pártként 5-15% között ingadozó párt voltak), de BŐVEN kipótolták az MDF, KDNP, FKgP jobboldali szavazóiból a tábort. Azóta a jobbközépről veszítik a szavazókat és a szélsőjobbról nyerik!


Kérdés, hogy ha egy szép nap a Mihasznákat is bekebelezik, hova tudnak még szélebbre kinyomulni, ha középről szavazókat veszítenek???


Bár nem féltem őket, akárhány köpönyegforgatásra képesek a hatalomért, úgyhogy max elindulnak középre vagy akár balra megint (lényeg, hogy a hatalom és a lóvé megmaradjon! Elvek? - minek???).

2023. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
80%

#25 Mert a Csótány haverotok mindent megtesz annak érdekében, hogy soha ne jöhessen létre számukra vállalható, hiteles alternatíva. Az egybites szavazói néha még el is szólják magukat, hogy őket bizony nem érdekli, hogy a kiábrándult fideszeseknek nincs hová szavazniuk. Nyilván nem maguktól ennyire hülyék, hanem erre kondicionálják őket.

Ezért mondom mindig, hogy összejátszanak. Még akkor is, ha Fletó esetleg nem is tudja, hogy mit csinál. Belőle még ezt is kinézem, bár nagyobb a valószínűsége annak, hogy tudja.

2023. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 felkelhetetle ***** válasza:
39%

26

Szerintem tévedsz, a Fidesz mindig ügyelt arra, hogy elkerülje a szélsőségeket, vagyis mindig ügyelt arra, hogy mind a két oldalról legyen tőlle sokkal radikálisabb, szélsőségesebb párt. Pl most ott van jobboldalról a Mi hazánk, akik ebben a szerepben vannak, balloldalról meg ottvan a DK, akikre szerintem bőven ki lehet mondani hogy szélsőségesek, mind a kettő szélsőség népszerü, visszont tekintve, hogy többség keresi a centrumot a két oldal közöt, megtalálja a Fidesz ölelő karjaiban. Egy radikális párt soha nem lesz annyira népszerű, hogy maga kormányt tudjon alakitani.

A fideszben bőven vannak balloldali és jobboldali intézkedések is, annak ellenére, hogy kőkemény jobboldaliaknak mondják magukat.

Akárhogyis gondolkodom, nem tudnék mondani a jelenlegi viszonyoknál kedvezőbb szituációt a Fidesz számára.

2023. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
15%
"Már vagy 13 éve várjátok azokat a ,,csalódott fideszes tömegeket" ,de még 40 évig ők lesznek hatalmon : D
2023. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
23%

#28 Nem tévedek, te tévedsz. Ez matek, és a számok igazolják, hogy a Fidesz harapta a legnagyobbat a régi, 20%-os Jobbik szavazótáborából. A Jobbik maradéka alig 4-6%-ot tartott meg, mára az is kb. elpárolgott, a Mihasznák Borzalom pedig össz-vissz 6%-ot ért el.


A szélsőjobbos szavazótábor legnagyobb, több mint 10%-os része a fideszhez pártolt - és NEM VÉLETLENÜL!


A fidesz lépésről lépésre vette át a szélsőjobb sikeresebb paneljeit: a határzárat meg is csinálta a Jobbik helyett, aztán eljutottak a teljesen nyílt rasszizmusig (orbán viktor fajkeverésről beszélt Tusnádfürdőn), homofóbiáig, iszlamofóbiáig, Európa-, Amerika- és Nyugat-ellenességig.


Kizárólag az antiszemitizmust vették nem vették át egy az egyben, minden más szélsőjobbos panelt lenyúltak, a szélsőjobbos szavazótáborral együtt.


Ez nem vélemény kérdése, matematikailag pont ez történt: egy 20%-os Jobbikból maradt egy 6%-os Mihasznák Borzalom, egy 4% körüli Jobbik és bő 10% szélsőjobbos szavazót szólított meg a fidesz!

2023. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!