Akik kiállnak Ukrajna területi egysége mellett, azok elítélik Trianont is és küzdenének területeink visszaszerzéséért?
#16
Nem állítottam, hogy gyógyír.
Annyit állítok, hogy nem rosszabb. Csak más.
"És az anarchia mennyiben gyógyír a háborúkra"
A háborúkra pont gyógyír lenne, ugyanis ha nincsenek nagy méretű, szigorúan szabályozott és irányított közösségek, akkor nincs kiket meghülyíteni azzal a vezetőknek, hogy menjenek háborúzni.
"Mivel jobb az, ha az utcán a csőcselék következmények nélkül randalírozhat"
Ilyesféle randalírozások pont hogy akkor szoktak megtörténni, ha van egy hatalom, aki egy adott embertömegre rá akarja kényszeríteni az akaratát, amivel az emberek egy csoportja elégedetlenkedni kezd, és megpróbál fellépni ellene.
Lásd 2006. Vagy 1956. Vagy 1848. Vagy nézd meg bármelyik antifa antiglobalista megmozdulást.
Vagy még kismillió példát találhatsz a világ minden táján forradalmakra, polgárháborúkra, amik mindig az épp aktuális hatalom ellen robbantak ki.
"Ha nincs áram, nincs ivóvíz, nincs energia, ami fenntartja kultúránkat, mert nincs senki, aki ezeket szolgáltassa és karbantartsa az infrastruktúrát?"
A technológia már ismert, tehát kis léptékben működtethető lenne továbbra is.
Az egy dolog, hogy központi irányítás nélkül nagy léptékben nem működtethető, és ezért nagy létszámú ember nem szolgálható ki, de eleve miért is jó dolog az, hogy sokan vagyunk?
Én ennek csak a hátrányait látom.
Qva felesleges 8 milliárdan lennünk a bolygón, vagy 10 millióan lennünk itt Magyarországon.
Bőven elég lenne mondjuk 40 milliós népesség az egész bolygóra, és mondjuk 50 ezres népesség Magyarországra.
Az emberiség nyomorának a nagy része épp abból adódik, hogy g-cisokan vagyunk, és ezért egymással kell folyton harcolnunk az erőforrásokért.
A hightech is mennyire is jó valójában? Ájfon, meg led tv, meg social média, meg a többi sz-r - enélkül nem voltak boldogok az emberek ~100-150 éve? Dehogynem.
#21.: Ehelyett inkább arra kéne törekedni, hogy az űrkutatás támogatásával más, lakható bolygókat fedezzünk fel és olyan technológiánk legyen, amely képes is oda eljuttatni az emberiséget.
Ezzel megoldható lenne a túlnépesedés illetve fajunk túlélése, ellentétben azzal, mintha a Földre bezárkózva várnánk, míg jön egy újabb aszteroida és a dinoszauruszok sorsára juttat bennünket.
Fejlődés csak összefogással, összetartással van, nem atomizálódással. És ez nemcsak olyan valóban technológiai hulladékokat jelent, mint az eldobható kütyük, hanem fejlett orvostudományt, közlekedést, stb. És ez elvezethet az emberiség erkölcsileg fejlettebb szintre való lépéséhez is.
De mindez már nem a feltett kérdés kifejtéséhez tartozik.
"Ehelyett inkább arra kéne törekedni, hogy az űrkutatás támogatásával más, lakható bolygókat fedezzünk fel és olyan technológiánk legyen, amely képes is oda eljuttatni az emberiséget."
Nem akarlak elkeseríteni, de soha nem fogunk tartósan és nagy számban megtelepedni más bolygókon.
A legtöbb, amit reálisan elérhetünk, hogy esetleg egyszer lesz mondjuk Marson a kisebb bázis, ahol néhány ember néhány évig kihúzhatja ellátás nélkül, de ennyi.
Nincs, és nem is lesz olyan technológia, amivel akár csak a legközelebbi naprendszerhez el tudnánk jutni, ahol amúgy nincsenek is lakható bolygók.
Nem csak azért, mert a gyakorlatban az ilyesmi megvalósíthatatlan.
Hanem azért is, mert ráadásul már időnk sincs rá, mert van néhány kritikus nyersanyag a bolygón, amiből néhány évtized múlva praktikusan ki fogunk fogyni, egyszerűen nem marad elég ahhoz, hogy azt a fogyasztási szintet kielégítse, ami ahhoz kell, hogy működhessen a globális ipari civilizációnk.
Ilyen pl. a nyersolaj.
Arra sincs idő, hogy ezt leváltsuk valami másra.
Egyrészt még nincs technológiailag alternatíva rá, még nem is látszik, hogy lesz, de ha valami áttörés történik is esetleg a következő mondjuk 10 évben, a maradék még mindig nem lesz elég ahhoz, hogy ez globálisan elterjedjen és kiváltsa az olajat.
Szóval a rossz hír az, hogy a csiri viri high-tech világunknak és a további technológiai fejlődésnek annyi lesz, sőt, technológiai visszaesés lesz.
És újrakezdeni se fogjuk tudni, mert ugye az olaj elfogy.
Majd legfeljebb pár 100 millió év múlva újra lesz egy dobásunk, amikorra a természetes folyamatok során újra előáll elegendő olaj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!