Mi ez az erős ember mítosz?
Ma beszéltem egy Holland ismerősömmel, tegnap egy svajci ismerőssel...és azt se tudták mi a miniszterelnökük neve.
Kérdeztem ez meg hogy lehet?
Erre mondták, hogy nem a személye a lényeg, mivel csak egy közszolga.
Annyi a dolga hogy teljesítse a nép akaratát meg vezesse a folyamatban lévő ügyeket.
Én meg belehondoltam a Magyar helyzetbe 😂
Hogy itt minden hír, sőt kb minden erről az országot leuraló népakaratot leköpő agresszív pártról és a hírhedt tagjairól szól.
Akik mostmár nemzetbiztonsági kockazatok a Magyarságnak és egyertelmű nyílt akadályai a demokráciának, a nato szövetség fejlődésének, vagy az eu pénzek megkapásának.
Ez egy tragédia.
Hogyan hagyhatja ezt a társadalom?
#2
Lett volna hagyománya nálunk is egy FKGP kormány képében 1945-től, csak nem hagyták kibontakozni és érvényesülni.
5#
Ilyet meg se kellett volna említened, zűrzavart okoz. Mi magyar nép eleve elmaradottak vagyunk. A 70 éves impexrezsimen át kéne látnunk. A nyugati átlagember fejlettebb nálunk, pedig csak ugyanolyan fogyasztói idióta szerencsésebb történelmi körülmények közt. Impexklárika lesz a megoldás minden problémánkra.
Én utálom Orbánt, de egyik mondásával nagyon fején találta a szöget:
"Mi [magyarok] nem európaiak vagyunk, hanem félázsiai származékok."
Elsőre sértőnek éreztem, aztán jobban belegondoltam: milyen igaza van!
Ahogy egyre keletebre és délebbre megyünk, egyre nagyobb az emberek igénye egy erős vezetőre. Egyre inkább a személy a lényeg, nem a mögötte álló párt, vagy éppenséggel az elképzelések, a programok.
Egyszer egy politológus mondta, mennyire jellemző, hogy nálunk az elmúlt 150 év történelmét mindig adott személyekhez tudjuk kötni. Ferenc József korszaka, Horthy-korszak, Rákosi-korszak, Kádár-korszak és utána 20 évvel elkezdődött az Orbán-korszak. E személyhez kötött korszakok között csak rövid ideig tartó átmenetek voltak, még a leghosszabb 1990-2010 között.
Egyszóval igen, mi magyarok egy királyt akarunk mindig, akit lehet imádni (vagy éppen szidni), de sosem társadalmi rendszerekben, politikai programokban gondolkodunk. Nem vagyunk érettek a demokráciára, hanem mindig újra autokratikus rendszereket kívánunk vissza magunknak. Ferenc Józsefre, Rákosira és Kádárra még mondhatjuk, hogy külső hatalom kényszerítette őket ránk (FJ-re csak félig-meddig mondhatjuk). De Horthyra a legkevésbé sem mondhatjuk. És most Orbánra sem. És kiderült, hogy 20 év politikai váltógazdálkodása sem változtatja meg az emberek gondolkodását. Valószínűleg mi már örökre egy fél-diktatúrára, hibrid-rezsimre, autokratikus kormányzásra vágyó nép maradunk.
'Ilyet meg se kellett volna említened, zűrzavart okoz.'
Legfeljebb azok fejében, akik még mindig egy keménykezű apuka jellegű vezető személyére vágynak.
7#
Az átmeneti 20 évben hú de fasza volt nekünk, csak nem értettük a demokráciát.... Én nem vágyom királyra, csak egy őszinte emberre. Aki lényeglátó realista és becsületes. Teljesen más irányt kéne vennünk, lehetnénk úttörők.(XD, nem abban az értelemben)
#9
Jelen politikai paletta és társadalmi felfogás közepette örülhetsz, ha egy normálisat kifoghatsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!