Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről a Jordan...

Mit gondoltok erről a Jordan Peterson videóról?


2023. febr. 26. 00:08
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:
29: nem kötekedésből mondom, hanem tényleg ajánlom a másik videót, amit belinkeltem, ahol a lányával beszélget.
2023. febr. 26. 01:47
 32/58 anonim ***** válasza:
58%
Akkor figyelgessen továbbra is, meg ossza az észt, ha ettől jobban érzi magát.
2023. febr. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:
32: de amúgy te nem érzed gáznak azt, hogy üres és érzelmileg túlfűtött reakcióid vannak csak? Elfogadom, ha nem kedveled J. Petersont, de azt meg is kell akkor indokolni. Így ez lóphasz.
2023. febr. 26. 01:52
 34/58 anonim ***** válasza:
91%

Elnézést az offért, de az egyik kommentelőről eszembe jutott, hogy a jólvanezígy műsor valamelyik része alatt is a kommentelők nekirontottak a srácoknak, hogy hogy merészelnek nőkről és gyerekvállalásról beszélni női jelenlét nélkül. Miközben Ádámnak is van gyereke. Annyira beszűkült és fanatista ez a gondolkodásmód. Mintha a nők minden férfiakkal kapcsolatos dologról kikérnék a férfiak véleményét. Ha ilyet javasolnék nekik, akkor én lennék a hímsoviniszta náci szemétláda, hogy mit képzelek magamról és hogy én ne akarjam megmondani, kivel miről beszélhetnek. :D

Miért ne lehetne legitim valamely embercsoportról beszélni, csak mert nincs jelen egy képviselője? Ezzel gyakorlatilag betiltanák a tapasztalatok megosztását, amivel megölnék a kommunikációt a férfiak között és elszeparálnák őket egymástól. Persze akik félnek beszélni egymással, azok egyedül érzik magukat, ezáltal könnyebb őket leuralni.

2023. febr. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
66%

Bem bírom Jordan Petersont mert egy álértelmiségi. Úgy beszél marxizmusról meg posztmodernizmusról, hogy nem is ismeri a fogalmakat, ez jól kiderült a Zizekkel való vitájában. Abszolút nincs otthon a filozófia terén, egy műveltebb középuskolás tudásanyagával rendelkezik, ami miatt


1. Sok műveletlen, buta ember okosnak tartja.


2. Annyira azért mégsem okos, valahol kapcsolódási/azonosulási pont is van


A stupid mans idea of a smart person.


Az orosz detox óta meg teljesen elborult az agya.


Sok esetet lehetne írni, de nincs kedvem koptatni az ujjaimat, akit érdekel utána tud nézni a csávónak.

2023. febr. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
75%
Valljuk be Peterson egy celeb semmi több. Attól, hogy pl. Majka is mond pár okosat még nem lesz felkészült, hogy mindenröl beszéljen ugyanez igaz rá is, ö egyszerü en kiélvezi hogy az amcsi alt-right felkapta, és rögvest a világ összes kérdésében kompetensnek hiszi magát. Ilyen volt nálunk Csernus Imre.
2023. febr. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként mit mond? Tényleg mit?


Ha sikeres vagy a karrieredben akkor kb. 30-35 éves korodra a csúcsra érsz, ennyit mond, és? Ezt eddig is tudtuk.

2023. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
75%
#37 Pont ez a lényege, hogy olyanokat mond, amiket eddig is tudtunk, ezáltal azonosulható. Csak úgy csomagolja be mintha ez valami rejtett tudás lenne.
2023. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
43%
Megnéztem több videóját. Általában azok hörögnek ellene, akik nem nézik meg a videóit. Vagy amiket elmond, sértik a sivalkodók hazug lábakon álló világképét. Ennél a kérdésnél is sok hozzászóló, annyit nem bír felfogni, hogy a videóban egy megfigyelésről van szó. Nekik JP mondanivalója ezek szerint túl magas.
2023. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
59%

#39 Láttam sok videóját, az alapján írtam a kommentemet, mint mondtam, a Zizekkel való vitáját is láttam, ami már egyszerűen kínos volt.


Egy szubjektív megfigyelés pedig semmit nem ér, illetve de, pont annyit mint mások szubjektív megfigyelése, ami lehet JP véleményével teljesen ellentétes is. Annyi a különbség, hogy a te szubjektív véleményed egyezik az övével, ezért neki adsz igazat.


Egyébként belegondoltál már, hogy az általa felállított világkép belső ellentmondásokkal is terhelt? Ugye szerinte a férfiak a rend, a nők pedig a káosz (érdekes általánosítás már alapjába véve is). No de amikor a férfiakra és a nőkre jellemző alapvető tulajdonságokról beszél, akkor mit mond? A férfiak harciasak, vesengőszelleműek, a nők szolidak, biztonságra, állandóságra vágynak. Hogy lehet akkor, hogy szerinte a férfiak testesítik meg a rendet, a nők pedig a káoszt? Erre még egy JP fan sem tudott választ adni, mivel nem is lehet, ez csak egy egyszerű ellentmondás, ami abból következik, hogy a világképét homályos, szubjektív élmények alkotják, amik nincsenek végig gondolva és egy rendszerbe helyezve.

2023. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!