Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jordan Peterson pszichológus...

Jordan Peterson pszichológus könyveit érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy el vagyok tévedve az életben.
2022. nov. 6. 20:42
 1/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:
89%
Nem, tele van egyetemi előadásaival a YouTube, az bőven több, mint elégséges a megértéséhez. Amúgy sem gyakorlati pszichológiával foglalkozik, hanem inkább filozófiával és az utóbbi 5-10 évben abból is főleg politikai filozófiával.
2022. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ártani nem fog. Nem mondom, hogy világmegváltó gondolatok, de simán.

Első, nekem az olvasott dolgok jobban "beépülnek", szóval én az ilyesmit jobban szeretem olvasni, mint nézni és hallgatni.

2022. nov. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Inkább valaki olyat válassz, aki nem politikai megmondóemberként tolja a szekerét elsősorban. Akit ennyire majmol a média és akármelyik párt az nem tudja a saját, szubjektív ideológiáját megfelelően leválasztani a tárgyilagos, szakmai kérdésekről. Pláne, egy afféle "önsegítő" könyvben, mint amire te vágysz. Pártatlan tanácsokra van szükséged, ha úgy érzed, hogy el vagy tévedve egy kicsit, nem pedig arra, hogy valaki lenyomja a torkodon a világképét.


A Pszichológia mindenkinek könyvek pl. jók lennének. Négy kötetből áll, ebből tanítanak is pszichológia szakon, megismertet az emberi elme működésével, az emlékezés és tanulás módjaival, majd kitér a személyiségre, az emberi kapcsolatokra, a stresszkezelésre és a motivációra is.

Vagy Jung művei.

2022. nov. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

3-as, pszichológia tankönyvet ajánlani valakinek, akinek csak egy kis segítség kell, nem túl okos ötlet. Teljesen más kategória egy objektív könyv ami arra épül, hogy diagnosztizálj valaki mást, szakmai módon.


Ez olyan, mintha valaki egyszerű, kezdőknek való recepteket és főzési tanácsokat szeretne, de te a kezébe adsz egy vendéglátás tankönyvet. Hasonló a téma, de nem releváns.

2022. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Sokan rajonganak Petersonért, mert a maga módján egy kis rendet vág a káoszban. A 12 szabály az élethez c. könyvét simán el lehet olvasni, vannak benne jó tanácsok is. Nyilván nem megvilágosító szentírás, de segíthet átgondolni a dolgokat.
2022. nov. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Strawman Argument h8er ***** válasza:
61%
Ez a csávó egy bohóc. Belenéztem egy vitájába, ahol Slavoj Žižek volt az ellenfele. Amikor azt mondta hogy "You don't rise to a position of authority that's reliable in the human society primarily by exploiting other people" (A társadalmunkban nem jutsz hatalomra, hacsak másokat használsz ki) a nézők nem bírták ki nevetés nélkül. Persze előtte is mondott orbitális nagy hülyeségeket, de ekkor döntöttem úgy hogy elegem van belőle.
2022. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg mikor ki volt akadva hogy egy teltebb alkatú nő volt egy címlapon. Twitteren sírt mindenkinek hogy őt kényszerítik arra hogy ezt elfogadja, holott senki sem említette őt.
2022. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 brokenbone ***** válasza:
0%

Igen érdemes, kiváló könyv.

Ne hallgass a telexindex444 olvasó mindenszarista hüllőkre.

2023. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!