Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örültök a vármegye bérlet és...

Örültök a vármegye bérlet és az országbérlet bevezetésének?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 15:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
BKK bérletként nem lesz érvényes, helyközi (távolsági) utazást tesz lehetővé
2023. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
most olvasom hogy helyjegy köteles vonatokon nem lesz érvényes. Namost ha a mávstarton rákeresek, hogy budapest-balaton, akkor kijön egy csomó vonat, van ami helyjegy kötelesnek van feltüntetve, de van ami nem (árban is van 300Forint difi) Egyik tópart intercity, másik tópart gyorsvonat. Ugyanaz a menetidejük, ugyanakkor indulnak. Egyik 300Ft-tal drágább és oda is van írva hogy helyjegy köteles. Valaki aki nagy MÁVos, eltudná nekem magyarázni, hogy lehet az, hogy ugyanaz a vonat egyszer hegyjegy köteles, egyszer meg nem? Külön vagon van erre vagy mi? A portfolion épp hallgatom a mai cheklist podcastot, ott az úriember konrkétan azt mondja, hogy ezzel a megyebérlettel nem lehet majd a balatonra szaladgálni.
2023. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
A Tópart meg a Balaton IC-k kombinált járatok. Egy IC-kocsival (nyári szezonba esetleg kettővel) közlekednek, a többi kocsi sima gyorsvonati kocsi. IC-kocsira helyijegy kell, a többi kocsira pedig elég a sima menetrjegy (a Balatont érintő gyorsvonatokra még gyorsvonati pótjegy sincs), a nem helyijegyes IC-kocsikba nyugodtan be lehet szállni szerintem majd ezzel is. Ezeket a járatokat akkor tették ilyen kombinált IC-gyorsvonatként egybe, mikor a Volántól (Kanizsai vonalról tudok nyilatkozni a Tópart IC-kről, Nagykanizsáról legalábbis a Volántól) rengeteg pesti buszjáratot elvettek 2020. nyarán, mikor a Volán meg a MÁV egy igazgatás alá került, direktbe azért, hogy a vonatok legyenek kihasználva, ne csak a buszok (a vonatjáratok nagyon kihasználatlanak voltak péládul Kanizsától). De mivel nagyon sok volt a felháborodás, és a közhangulat nagyon nem lett jó a sok kvázi "kényelmes, gyors" buszjárat leépítése után, a nyomás hatására a gyorsvonatokhoz hozzátettek egy-egy magasabb konfortfokozatú és árkategóriájú IC-kocsit is, ezzel valamelyest csillapítva az elégedetlenkedőket, és kompenzálva a busz "tisztaságát" a vonathoz képest és a kényelmet (Bocsi, nem MÁV-os vagyok, csak sokat utaztam Pestre az utóbbi egy évbe, meg értesültem én is ezekről a helyi közéleti helyzetekről nyilván)
2023. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Koszonom, igy mar ertheto! Nem ugy ertettem a MaAVost, hanem h sokat vonatozo szemely :)


Viszont ezekszerint megiscsak lehet kirandulni osszevissza ezzel a berlettel

2023. febr. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"EZ megintcsak azoknak jó akik a társadalom alsóbb rétegeiben foglalnak helyet. Újabb szavazatvásárló akkciót láthatunk."


"Ezt miből gondolod/gondolja? Ellenkezőleg is igaz ez!"

Tapasztalat. Meg kell nézni a kisgömböc eddigi cselekedeteit. Minden jel erre utalt. És azóta több szakértő is megerősítette ugyanezt. Nem csak mindit azt a szájbavert M1-et kéne nézni édesegykomám!

2023. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

25-ös, szerintem te meg nézzél kevesebb agybeteg kommunista ATV-t, ahol mindenbe csak a direkt rosszat keresik 😄

Le lett vázolva több számszakilag, ésszerű érvekkel (általam is) alátámasztva hogy mennyivel jobb lesz sok embernek, sőt, talán a zöme munkába járónak, meg kockáztatom! Ha te egy sima matematikai 4 alapművelettel se kiszámolni tudva, érvek mellett is csak a politikai gáncsoskodást akarod kihozni ebből is, akkor egy h*lye, agybeteg barom vagy már bocs! Szerintem pont nem anyagi helyzetfüggő hogy akinek eddig 30-50 ezer volt a utazása, annak lesz akár 9 ezer (ha megyén belül van simán), vagy 18 ezer! Gondolod a tehetősebb ennyire kis mimóza lelkű érzületes lesz, hogy jaj Istenem énnekem jól megy, szolidaritásból a társadalom megsegítése céljából maradok az 50 ezres bérletnél, nem kell nekem a 10 ezerbe se kerülő. Ekkora álszent k*csög nem lehetsz komolyan 😄

2023. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
Én igen. Középiskolásként így spórolok pár ezret, ami a mai vilagban mar nem sok, de akkor is valami. Így fizetek kb. 900 Ftot, az 5000 Ft helyett.
2023. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem érint

Levelezős diákoknak nincs kedvezmény.

2023. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Mittanulsz,széptesvérem?
2023. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Közjószág gyártás alapszakon vagyok báttttya
2023. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!