Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örültök a vármegye bérlet és...

Örültök a vármegye bérlet és az országbérlet bevezetésének?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 15:50
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
62%
Átveszi az állam, ?
2023. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

"A vérmegyésnek nincs."

Ahol én lakom, onnan a nagyváros ahol sok a munkahely 42900 forintos havi bérlettel érhető el. Szóval sokan tudnak majd rajta sokat spórolni. - a munkáltatók is.

A vármegye bérlet gyakorlailat egy 10km-es bérletnek felel meg.

2023. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
73%
Igen, nagyon sokat fogok tudni spórolni vele.
2023. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
2023. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
71%
Ugye azt mindenki vágja, amit #2 ír? Hogy a tömegközlekedés, az ország 80%-ában elég vérszegény. És akkor lehet hogy ezzel a 80-al keveset mondtam. Régebben volt egy munkahelyem, 20 percre lett volna tőlem vonattal. Soha (!!) nem volt képes a vonat időben érkezni, úgyhogy kocsizhattam, ha nem szerettem volna minden nap késni. Szóval ennyit a szuperjó vonatozásról.
2023. febr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
71%
EZ megintcsak azoknak jó akik a társadalom alsóbb rétegeiben foglalnak helyet. Újabb szavazatvásárló akkciót láthatunk.
2023. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
15. Én egyébként Pest megyében lakom, úgyhogy tízezreket fogok spórólni. Persze Nógrád megyében már más a helyzet.
2023. febr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
68%
#7 feminism is cancer 😱
2023. febr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
68%

Igen, örülök neki, örvendezve fogadtam mikor kicsit utána olvastam a bejelentés után, hogy mi is ez. Hozzáteszem nem vagyok masszív fideszes, de aki nem látja be, hogy ez jó, az szerintem vagy nem erre a világra való gondolkodásba, vagy szimplán egy álszent k_csög!


Vegyük alapul a lakhelyem, meg csak a legközelebbi várost. 12 km táv kb, de a 10 km-es övezetbe már ugye nem fér bele, meg kell venni a 15 km-es bérletet. 11.900 ft. Ezzel szembe a (vár - kicsit fura igen, nekem se áll a nyelvemre)megyei bérlet ezzel szembe lesz 9 ezer valamennyi... Már 15 km-es övezetbe sokkal jobban meg fogja érni megvenni a megyei bérletet, mint a csak 15 km-es övezetű bérletet.

De mondok egy másik példát is. Mivel eleve amúgy olyan lakhelyen lakom, ahol a régióba meg a közeli vonzáskörzetbe se munkahely, se semmi, mehettem volna eddig is a megyeszékhelyre 50-60 km-re, ami a lakhelyemtől számítva közelebbi város már említett 11.900 + 50 km-es megyeszékhelyre bérlet a lakhelyhez közeli várostól 44.600 ft ahogy néztem tegnap a volán díjtételeit, ez már = 56.500 ft lett volna eddig csak az utazás költsége. Namost aki eddig így lakott, hogy ezért nem tudott elmenni esetleg kicsit távolabbra dolgozni, mert konkrétan nem volt az a cég, munkáltató, aki ekkora utiköltségtérítésnek csak a kötelező 87%-át is kifizette volna, annak igenis a megyei bérlet ehhez egy rohadt jó alternatíva lesz a 9 ezer valamennyi árával. Azért a munkáltatónak se mindegy hogy a 87%-os kötelező minimálisan előírt költségtérítésbe fiztnie kellett volna 49 ezret, vagy pedig megúszhatja kb 8 ezerből (ugyanis feltételezem, hogy ez is teljes értékűen elszámolható lesz, mivel távolsági utazásra jogosít). Szerintem ez jelentősen szolgálni fogja a munkavállalói mobilitást is.

De harmadik példa (immáron az országos bérletre):

Utazol jóbaráthoz többször Fejér megyébe, pesti átszállással. Abba az agglomerációba (mint úgy Pest könyékén általába) rengeteg regionális,személyvonat ingázik Pest és a környező települések közt (akár konkrétan mondjuk a Pest megyei határt is elhagyva) ami nem helyijegyes, semmi extra. A 18 ezres országos bérlet már 30 km+ -os övezettől pláne jobban meg fogja érni bárhol

2023. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Az országbérletnek örülök, júniusban szabadságon leszek, veszek majd egyet és el fogok menni olyan városokba, ahová eddig nem tudtam, mert túl drága volt az utazgatás. Nem baj, ha csak személyvonatokon érvényes.

A vármegye bérletről jó lenne több mindent tudni, Pest vármegyéből járok Budapestre dolgozni vonattal, de BKK bérletem nincsen, mert gyalog megyek az állomástól a munkahelyemig. Remélem, hogy az egész vonalon érvényes lesz a vármegye bérlet, Budapesten belül is és nem kell BKK bérletet vennem.

2023. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!