Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldali vagy a baloldali...

A jobboldali vagy a baloldali politikai ideológia erkölcsösebb?

Figyelt kérdés

2023. febr. 3. 02:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
A baloldal altruista, a jobboldal nem igazán.
2023. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
26%
Baloldali rendszerekben vették el a vagyonukat az emberektől, ezt elég nehéz "erkölcsösnek" leírni.
2023. febr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#9-es amit Én erkölcsösnek gondolok és a baloldhoz sorolok (bár nem feltétlen értek vele egyet)


A baloldali erkölcs:

Gazdasági baloldal:

Alapja, hogy a tőkés osztálytól a megtermelt javak egy részét a szegén,ebb társadalmi rétegnek addja.

• több kulcsos adórendszer

• magas állami újraelosztás amelyet a tőkés osztálytól elvesznek a szegényeket támogatják

• lakhatáshoz való alapjog

• állami szolgáltatások (állani iskola, állami egészségügy) színvonalának növelése


Társadalmi baloldal:

Alapja, hogy az egyén minnél nagyobb szabadsággal rendelkezzen

• kissebségek védelme

• eutanázia támogatása

• vallások védelme

2023. febr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%

13-as, köszönöm a véleményt.

Szerintem a gazdasági rész inkább gazdaságfilozófia, mint erkölcs, de elfogadom.


A társadalmi oldal pontjait pedig a hazai "baloldali" pártok és politikusok sajnos páros lábbal tapossák.

Kivéve az eutanáziát. Azért rajonganak.


A kissebségeket és a vallást gyűlölik.

2023. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
7%
Jobboldal, a gyakorlatban is. A baloldal butábban, igénytelenebben közelíti meg a dolgokat. Másoktól elvesz, csak halat ad, nem halászni tanít meg. Nem nyitott a jobboldal felé, nincs benne nemzeti érzés, míg a jobboldal nyitott a baloldal felé. A baloldal kirekesztőbb. A fejlődést kevésbé teszi lehetővé. Ha pl. gond van, a baloldal kölcsönt vesz fel, egyáltalán nem érdekli, mi lesz akár 1 évvel később, elképesztően ostoba. Nálunk is ez volt.
2023. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szerintem egyik sem kifejezettem erkölcsös, a jobb és a baloldal is csinál olyan dolgokat, amik egyáltalán nem nevezhetők erkölcsösnek és nem szolgálják az ország fejlődését.
2023. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A baloldal filozófiájában összehasonlíthatatlanul közelebb áll a kereszténységhez, mint a jobb oldal.
2023. júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!