Az emberek miért nem akarják elfogadni, hogy az országnak inkább jó szakmunkásokra van szüksége, mint gyenge diplomásokra?
"#26 - Nem azt mondtam, hogy a bölcsész a legnehezebb, csak azt, hogy nehéz. (Amúgy én közgáz szakon vagyok, az speciel könnyű)"
Ilyen alapon minden képzés nehéz. A bölcsész az neked nehezebb a gazdaságinál? Amúgy jó lenne azt is tudni, hogy milyen bölcsészre gondoltál.
Egyébként eléggé irnokius, az egyetemista létet úgy beadni, hogy igazi előrevívő tevékenység, és majd a bulikban mesgimsered a jövőbeli vállalkozótársadat. A legtöbb egyetemistának nincs érdemi jövőképe és ez igaz a jó képességű nehéz szakok hallgatóira is néha. Az egyetemista bulik meg marhára nem arról szólnak, hogy majd mindenki megismeri a jövőbeli üzlettársát, akivel gazdagok lesznek. Ha ez így lenne, minden diplomás lehetne vállalkozó, de akkor kik lennének az alkalmazottaik? Persze igazából alkalmazottként is lehet jól élni, jó fizetéssel, ami ebben a pöcewgödör országban baromi ritka arányaiban.
Szóval ne tegyünk már úgy, mintha az egyetemre járás az garancia lenne egy perfekt és tökéletes jövőre. Sokkal inkább egyetem, mint szakmunka, nyilván egy társadalom az legyen tudás alapú. De azért a ló másik oldalára se essnk át és dicsőítsük túl az egyetemista életet.
#32 - Nyilván nem minden egyetemista csillogó szemű startupper, akinek helyből van rövid, közép és hosszútávú stratégiája. A fiatalság már csak ilyen, hogy fogalmuk sincs többnyire, hogy mit akarnak kezdeni az életükkel.
Viszont, és ezt tartom: az egyetemi életben nagyon sok olyan kapcsolat alakul ki, amiből gyümölcsöző üzleti kapcsolat lesz. Igen, sok részük tényleg úgy indul, hogy kibeszélik egymás szerelmi életét, és együtt isszák le magukat sárga földig. Csak aztán ebből a haveri kapcsolatból indulnak el olyanok, hogy "Figyumá... Van egy ilyen ötletünk, te meg vágod ezt a témát. Nincs kedved beszállni?" - így indul egy rakás jó startup. Erre meg az egyetemi életben van legnagyobb esély. Persze, lehet, hogy a végén kibuknak, és száz startupból jó, ha egy bejön, de ahhoz kell a száz startup. Plusz akik csinálják, a munkaerőpicaon értékes és eladható tapasztalatra tesznek szert.
Nem, nem dicsőítem, bőven van link alak, de amellett vagyok, hogy a felsőoktatásban tanuló (vizsgázgató) alakoknak van a legnagyobb esélyük, hogy belenyúljanak a tutiba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!