Az emberek miért nem akarják elfogadni, hogy az országnak inkább jó szakmunkásokra van szüksége, mint gyenge diplomásokra?
A kérdésben bemutatott érvelési hibát fals dichotómiának hívjuk és semmi értelme ilyen mesterséges összehasonlításokat tenni hogy gyenge diplomás vs jó szakmunkás mert ugyanúgy felvethetnénk a képzett diplomás vs kontár szakmunkás kérdést is. Csak annak már nem örülnél ennyire, kérdező:)
Egy erős országban ilyen idióta összehasonlítgatások helyett mindkettőre szükség van. Diplomások nélkül nincs fejlődés, szakmunkások nélkül nem működik az ország. A kettő egy célt szolgál.
A szakmunkások lenézése sajnálatos és rossz, hogy van erre egy tendencia, de bocsánat, azért maguk szakmunkások is bőven tehetnek róla. Attól, hogy valaki szakmunkát végez még nem kell ápolatlan, bunkó, műveletlen félalkoholistának lenni ahogy azt sokan teszik. Lehet panaszkodni a szakmunkások elítélésért, meg lehet cselekedni, hogy változzon ez a kép. Arról nem is beszélve, hogy mióta megnőtt az igény a szakmunkásokra, sokan teljes mértékben visszaélnek a helyzettel: a nem kőgazdag vevővel úgy beszélnek mint egy darab sz.rral, úgy viselkednek, mintha szívességet tennének neked, ha szóbaállnak veled, az utolsó pillanatban lemondogatják a munkákat, sz...rokbele hozzáállásal csinálnak bármit stb. Rengeteg ilyen tapasztalattal találkozom sajnos.
Ja és még egy pont:
Bölcsészként, viszonylag kezdő vállalkozóként, huszonévesen több ezer eurónyi pénzforgalmat hoztam be az országba. Más bölcsész ismerőseim startupot alapították, már most több tízezer eurós bevétellel
A gond az hogy jelenlegi oktatásunk max gyártöltelékeket képes kiképezni olyan emberekből akik sokkal többre vihetnék.
És ez nem azt jelenti hogy mindenki legyen diplomás de nem hiszem hogy az országunknak egy gyártósornak kéne lennie.
Azt meg különösen nem gondolom hogy arra kéne ösztönözni az embereket hogy gyármunkások legyenek.
Vannak fölösleges diplomák, vagy legalábbis kevésbé jók. De egy irodában dolgozó diplomásra is sok szaki rávágná, hogy há' a diplomás ürgé, a fűtött irodában mereszti a seggét', az igazi munka amit két kézze' csinál az embör!
Nekem azzal van bajom, hogy a magyar szakmunkásállomány egy darab szar. Konkrétan szakik egymásnak tudnak ellent mondani, ráadásul baromi kevesen is vannak, embert is alig találni. De ha van is ember, a munkája kétes értékű. Megtörtént eset, hogy két szaki egymásnak mondott ellent. Akkor aki megbíz egy szakit, honnan tudja, melyiknek van igaza? Vagy aki szakit fogad, értsen jobban a szaki dolgához, mint maga a szaki? Tiszta gáz az egész.
Afelől meg azért vannak kétségeim, hogy a szabadbölcsész beállítottságú ember milyen burkoló lenne, de ki tudja. xDD
"A szakmunkások lenézése sajnálatos és rossz, hogy van erre egy tendencia, de bocsánat, azért maguk szakmunkások is bőven tehetnek róla. Attól, hogy valaki szakmunkát végez még nem kell ápolatlan, bunkó, műveletlen félalkoholistának lenni ahogy azt sokan teszik. Lehet panaszkodni a szakmunkások elítélésért, meg lehet cselekedni, hogy változzon ez a kép. Arról nem is beszélve, hogy mióta megnőtt az igény a szakmunkásokra, sokan teljes mértékben visszaélnek a helyzettel: a nem kőgazdag vevővel úgy beszélnek mint egy darab sz.rral, úgy viselkednek, mintha szívességet tennének neked, ha szóbaállnak veled, az utolsó pillanatban lemondogatják a munkákat, sz...rokbele hozzáállásal csinálnak bármit stb. Rengeteg ilyen tapasztalattal találkozom sajnos."
Igazad van, részben. a lenézés így önmagában rossz, de ha valaki csak igénytelen tróger szakikkal találkozik, joggal nézi le őket. Arra akarok kilyukadni, hogy ha jó okkal nézik le őket, akkor a lenézés teljesen érthető. Persze nem várom el, hogy illatos férfiparfümben és zakóban szerelje valaki a csöveket, de amilyenek a mai szakik, az baromi gáz, sokuknak a munkája se megfelelő. Persze vannak jó féle szakik is.
"Bölcsészként, viszonylag kezdő vállalkozóként, huszonévesen több ezer eurónyi pénzforgalmat hoztam be az országba. Más bölcsész ismerőseim startupot alapították, már most több tízezer eurós bevétellel"
Ezzel az a baj, hogy hány bölcsész lesz startup vállalkozó, aminek sikere is lesz? Bár a pár ezer euró az kevés, de sikernek azért siker, de azért ne tegyünk úgy, mintha ez lenne a nagy startup reménység. A legtöbb bölcsész soha nem lesz startupper, még olyan startupper se, akinek a cége befuccsolt.
Ennyi erővel Lionel Messi Argentin focista, de az argentin focisták 99,99% nak arra sincs esélye, hogy a karrierje 3 nagyságrenddel megközelítse Messi karrierjét, nemhogy egy szinten legyenek vele. Ez csak egy példa.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!