Miért kell nekünk, Európának leválni Oroszországról?
Szibéria vaze. Ezzel csak a globális fogyasztó civilizácónk hanyatlását rövidítjük Európán belül. Ausztráliát, Kanadát leszámitva az ásványkincsek túlnyomó többsége anarchikus, vagy álltalunk autokratikusnak bélyegzett országokban van.
Mert ha még arról lenne szó, hogy ugyan a manapság már csak inkább közvetett módon, de a globális ökoszisztéma tönkretételében leginkább utazó nyugati társadalmaink drasztikusan visszavennének a fogyasztásból, akkor még érteném, de nem erről van szó. Rotterdam, Hamburg kikötőinek a levegője relatíve tiszta, a földi ökoszisztéma rombolásának jól látható sebei ki van exportálva a fejletlen világba. Az okostelefonom egyes alapanyagait lehet hogy egy mezítlábas kongói gyermek bányászta ki napi 1 dollárért.
17:48: nem értek egyet. A második világháború után Németországban és Japánban is meg tudták oldani a demokratizálást.
Hogy megszállás kellett hozzá? Hát ha nem megy másképp... Már Viktor Jerofejev is megírta valamikor a 90-es években. Most látszik, mennyire igaza volt.
6#
Ez egy kifosztási mechanizmus, nem pedig a kölcsönös együttműködés. Rablókapitalizmus, impex újratöltve. Oroszország, Szibéria, vagy éppen Ukrajna az esetleges európai integráció lévén legyen egy szabadon kifosztható, hozzáférhető erőforrásmező, hogy az úgynevezett jóléteden ne essen csorba. Azt várod, hogy legyen egy másik, Jelcin féle, szintén maffiarezsim. Erre szavak sincsenek, amikor a fenntarthatatlan jólétedet ostoba ideológiákhoz kötöd, közben lehet hogy az okostelód alkatrészeinek egyes alapanyagait szintén antidemokratikusnak mondott országok mezítlábas gyerekei bányásszák ki. Ha még arról lenne szó Európában , hogy valóban fenntartható módon éljünk, ehelyett szobrokat emelünk a fosszilis energiának.
Miért kell levállnunk Oroszországról?
Mert alap esetben nem szeretjük, ha szopatnak.
Konteo time:
Az elmúlt 20-30 évben energetikai szempontból jelentős változáson ment keresztül Nyugat-Európa, ennek része volt az is, hogy az addiginál több, olcsó orosz szénhidrogént juttassunk a piacra. Persze voltak "zöld folyamatok" is, de ezek mellett az energia és alapanyagigényt jelentős részben orosz forrásból fedezték. Az oroszok, vagyis leginkább Putyin tudta ez egy fegyver és ha elég magas függőség alakul ki akkor az energiafegyverrel jelentős befolyásra tesz szert. Sikerült elérnie, hogy néhány alternatív, őket kiváltó project már a tervezésnél elhaljon, hogy a gázinfrastruktura egy része közvetve a Gazpromhoz kerüljön és ami ennél is szebb: sikerült elérniük, hogy pl gáz esetében az orosz függőség jóval a biztonságos szint fölé emelkedjen ( tavaly már valami 40% körül volt ).
És a koteó utáni rideg valóság:
-Putyin készült a háborúra és elkezdte csökkenteni a gázexportot, amivel felverte az árat
-lerohanta Ukrajnát
-a partnerei azt mondták ezt nem teheted, mert akkor válaszlépések jönnek
-erre Putyin: akkor elzárom a gázt és rábsztok
Majd elzárta a gázt.
Normális ember nem építi az életét és a gazdaságát megbízhatatlan partnerekre és nem enged nekik akkora részesedést a piacból amivel vissza lehet élni, mert annak látjuk az eredményét ( láttuk már korábban is, csak azt már elfelejtettük, pedig azért 2012-13 nem most volt ).
Nem kell leválni Oroszországról, az szintén butaság lenne. Annyit kell elérni, hogy olyan részesedése lehessen csak a piacon, amivel nem tudja azt nagy mértékben befolyásolni vagy bedönteni.
Kérdező, javaslom, hogy húzzál Kurdisztánba, ha ennyire a szíveden viseled a sorsukat. Választhatsz is: Szíria, Irak, Törökország és Irán között. Amelyik szimpatikus.
Ha azt gondolod, hogy a rendszerváltás a keleti blokknak csak kifosztás volt, akkor súlyosan el vagy tévedve. Hogy már lassan ott tartunk, hogy Románia is lehagy minket, Csehország és Szlovénia pedig már annyival előttünk jár, hogy nem is látszanak, az nem a nyugat hibája. Hanem csak és kizárólag a miénk. Mint ahogy például Afrika is vihette volna valamire a gyarmatosítás vége óta. Nem vitte, a folyamatos háborúzás, a gyerekcsinálás és degenerált diktatúrák létrehozása jobban érdeklik őket, mint a fejlődés. Az ő hibájuk. Ugyanez igaz Dél-Ázsia nyomortelepeire. Kína, Dél-Korea, Tajvan, Szingapúr. Na ők fel tudtak törni. Mindenki előtt ott áll a lehetőség, tudod?
Egyébként: Svédországban éppen most találták meg az évszázad legnagyobb ritkaföldfém lelőhelyét. Ezek után ebben a tekintetben sem lesz Európa Kínára szorulva.
#8
Azért a 40-es évek végén nálunk volt egy alap a demokrácia bevezetéséhez egy koalíciós kormányzat képében, csak ebbe a rákosista klikk rendre beleugatott-jó, Moszkva meg a Vörös Hadsereg fegyvereinek támogatása nélkül bajosan ment volna- és csakazértis módon (megmutatjuk, igenis létre tudunk hozni olyan államot, mint a mintának tekintett SZU) megszületett az, amit Rákosi-korként ismerünk.
#4
És ha az oroszok olyanokat is terroristának címeznek, akikre józan ember azt mondaná, semmi közük ilyen jellegű cselekményekhez?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!