Miért kell nekünk, Európának leválni Oroszországról?
Szibéria vaze. Ezzel csak a globális fogyasztó civilizácónk hanyatlását rövidítjük Európán belül. Ausztráliát, Kanadát leszámitva az ásványkincsek túlnyomó többsége anarchikus, vagy álltalunk autokratikusnak bélyegzett országokban van.
Mert ha még arról lenne szó, hogy ugyan a manapság már csak inkább közvetett módon, de a globális ökoszisztéma tönkretételében leginkább utazó nyugati társadalmaink drasztikusan visszavennének a fogyasztásból, akkor még érteném, de nem erről van szó. Rotterdam, Hamburg kikötőinek a levegője relatíve tiszta, a földi ökoszisztéma rombolásának jól látható sebei ki van exportálva a fejletlen világba. Az okostelefonom egyes alapanyagait lehet hogy egy mezítlábas kongói gyermek bányászta ki napi 1 dollárért.
Igazából az a vicces, hogy ez Európa legtöbb országában fele akkora problémát jelent energiaügyileg, mint Magyarországnak. Az alternativ, zöld és megújuló energiák támogatásával, a háztartások nagyrésze már igy is leállt a gázfelhasználásról. A gazdaság nagyrészének valóban szüksége van a gázra, de azt meg úgy néz ki, megoldják más forrásokból.
Ehhez képest otthon... nem, mi nem, mi soha...
Első pont: leválni Oroszországról energetikailag, és megvárni, amíg a hiányzó bevételek miatt bedől a rajta élősködő maffiarezsim. Mostanában kezdik komolyan érezni ennek a hatását.
Második pont: ha ez valamiért önmagában nem működne, akkor minden eszközzel meg kell dönteni a maffiarezsimet, és egy olyan kormányt odaültetni, ami nem terrorista eszközökkel operál.
Utána lehet velük ismét üzletelni.
Szerintem nem szabad erőltetni a szabad életet egy népre, mert nem tudnak vele mit kezdeni, és elkezdenek inkább visszahajlani a régi rendszer felé, mert az van a fejekben, azt szokták meg, azt ismerik. Lásd, Magyarország, élő példa. Mi is megkaptuk 89-ben a szabadságot, egy darabig bíbelődtünk vele, aztán 2010-től elkezdtünk visszahajlani a régi autokratikus rendszer felé. Nincs meg a szabadsághoz, a függetlenséghez a know-how, nem tudjuk, hogyan profitáljunk belőle, hogyan éljünk vele. Ezt vagy importálni kell külföldről, ahol ez már régóta jól működik, vagy hagyni, hogy az adott nép maga termelje ki magából a szabadságra éhes generációkat, és azok majd kialakítják maguknak a saját szabad rendszerüket.
Az oroszokra sem biztos, hogy jó ötlet lenne most rákényszeríteni a rezsimváltást. Lásd, széthullott a Szovjetunió, ott maradt a szabad Oroszország, de ők sem tudtak mit kezdeni a szabadsággal, nekik sem volt know-how, így ők is visszahajlottak a régi, ismert rendszer felé. Ha most csinálnál egy puccsot, akkor úgyis kitermelné magából a társadalom a következő Putyint, aki megint elvinné autokratikus irányba a rendszert.
Az emberek fejében kell hogy megváltozzon a szemléletmód, amivel a világra tekintenek. Az pedig nem megy egyik napról a másikra, csak mert az addigi rendszert kirántod alóluk. Az csak fokozatosan tud átalakulni, sok évtized, több generáció alatt.
Egész télen 1 hetet fűtöttem idáig, te hol fagysz meg ennyire?
Az, hogy otthon meg nincs elérhető áron élelmiszer, nem az eu hibája, normális országban élő ember, megtudja még ma is fizetni, ahogy eddig is, max kevesebbet megyünk Mallorcára idén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!