Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a Momentumról?

Mi a véleményetek a Momentumról?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Nálam most kaptak egy pirospontot, mert ki merték mondani, hogy a DK barom volt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..


Talán ez a Gelencsér nem olyan lököttke, mint Donáth meg Cseh, azokat nem csípem.

2023. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Soros dollárbaloldali klónpárt
2023. jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Már ott vannak a Feri tányérján, felszeletelésre várva. (Ő nem tudja, hogy már korábban többször beleköptem. Mindenesetre jó étvágyat kívánok hozzá!) :D
2023. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Amatőr banda
2023. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Eleinte szimpatikusak voltak. Agilis fiataloknak tűntek, akik az új generációval friss lendületet, új színt, és korábbi régi unalmas arcoktól mentes, tiszta erőt hoznak a politika. És az a helyzet, hogy utólag igazuk is lett abban, hogy ha Budapest rendezne 2024-ben olimpiát, az a mostani helyzetben kb. államcsődöt jelentene. Az én ízlésemnél azért jóval liberálisabbnak tűntek, de hát egy fiatalokkal teli párt még milyen legyen, őskonzervatív?


Aztán azóta:


-Az első vezetőjük (Fekete-Győr András) lebőgött Gulyás Marcinál, majd az előválasztáson is. Helyette jött egy nála is sokkal gyengébb srác, Gelencsér. Az ellenzék egészét elnézve nekem úgy festett, hogy Karácsony Gergely egy balfék, és még neki a B változata Fekete-Győr. És Fekete-Győrnek a B változata Gelencsér...


-Ideológiailag azóta nem tudta pontosan meghatározni magát: Az EP-ben a jobb-liberális ALDE frakciójába ültek be. De taktikai okokból kerülték a liberális megnevezést, helyette demokrata, szabadságpárit, meg ilyen körülírásokat használták. Aztán jelentettek már be zöld programot is, szociális programot is, sőt Gelencsér ha jól tudom konzervatívnak tartja magát. Most akkor mi van? Én jobboldali vagyok, de nem vagyok radikális. Egy jobb liberális pártra szavaznék, mert a Fidesz sok mindenben el van szállva a realitásoktól, és olyanok dolgokban nem képes változtatni, amikben egyszerűen nincs igaza (pl. oroszpártiság, pedagógusokkal nem törekszik megállapodásra, még beléjük is rúg). De egy szociáldemokrata vagy zöld pártra nem akarok szavazni. Egy baloldali szavazó pedig fordítva fogja gondolni.


-Na meg az sem volt jó lépés, hogy beleálltak az ellenzéki összefogásba. Szereztek pár önkormányzati és parlamenti képviselői helyet, na de olyan áron, hogy el is veszítették a "tiszta kezű fiatalok" imidzset. És azóta nyírják egymást az önkormányzatokban a DK-val, aki az egyetlen ellenzéki párttá akar válni, és a Momentumon kívül minden más pártot már ki is nyírt.


Summa summarum nem utálom őket úgy, ahogyan a DK-t utálom. De nem az én pártom. Jelenleg Donáth Annával akarnak feltörni. Ő idáig a baloldali szárnyát tolta a Momentumnak, tehát nem valószínű, hogy engem megszólít. De ha gatyába tudja rázni a pártot, és sikeresen szembe tud szállni Gyurcsánnyal, akkor hajrá neki!

2023. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Van, de minek kategóriásak...
2023. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Ők az utolsó remény arra, hogy Ferit elpáholják.
2023. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Ez a remény lassan elhalóba
2023. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A fideszre sem, az ellenzékre sem fogok már szavazni. Ha egyáltalán valaha még szavazni fogok, akkor az talán a momentum, vagy valami hasonló a fidesztől, ellenzéktől független uj párt lehet.
2023. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
5: nincs olyan párt sehol Európában, amely tisztán jobboldali vagy baloldali lenne, ráadásul ma már tök mást jelentenek ezek a szavak, mint 50 éve, ha még egyáltalán jelentenek valamit.
2023. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!