Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik olyan hogy bizonytalan...

Létezik olyan hogy bizonytalan szavazók, tehát egyszer Fideszre máskor ellenzékre szavaznak, tehát nem ideológia alapján szavaz?

Figyelt kérdés
2022. dec. 25. 15:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Bizonytalan szavazónak azt hívjuk, aki a választás előtt sem tudja, kire fog szavazni. Teljesen más az, aki programok és teljesítmény alapján szavaz, így egyszer az egyik, egyszer a másik pártra esik a választása. A bizonytalan szavazók azok, akiket az utolsó pillanatban egy jó kampánnyal még meg lehet fogni, mert egyébként nem foglalkoznak a politikával, nem ismerik a párt ígéreteit, teljesítményét, tagjait, stb. viszont a választásra azért el terveznek menni.

Én például 2018-ban a Jobbikra szavaztam, de 2019-re már nem voltam velük megelégedve, főleg mert Vona lelépett. Az EP választáson egy új pártra adtam a voksom, és kifejezetten örültem hogy a Momentum nem csak 1, hanem rögtön 2 képviselőt is küldhet az európai parlamentbe. Az EP-ben végzett munkájukkal elégedett voltam, de a hazai munkájukkal egyáltalán nem, így már az előválasztás elején biztosan tudtam, hogy nem fogok a jelöltjükre szavazni. MZP programja tetszett, mivel ő lett az Egységben Magyarországért miniszterelnök-jelöltje is, és az ő programjuk is szimpatikus volt, rájuk szavaztam. De ezt is már az előválasztás után néhány nappal eldöntöttem, egyáltalán nem voltam bizonytalan szavazó, főleg nem a kampányidőszak végén :D

Azóta a Momentumnak is volt több olyan megmozdulása az EP-ben is ami fonoman szólva nem tetszett, szóval már most tudom hogy rájuk sem fogok szavazni. Nagyjából van már most elképzelésem a jelöltemről, ha pedig kijönnek a listák és az európai programok, el is fogom dönteni hogy kire szavazok. Mire a kampány kezdődik én már általában biztosan tudom hogy hova teszem az ikszet, szóval nem vagyok se bizonytalan, sem törzsszavazó. De szerintem mi vagyunk a legkevesebben, mert egyre kevesebb párt foglalkozik a magunk fajtának készített tartalommal, egyre kevesebb a vita, a szakmai elgondolások, a programírás és úgy általában a kultúrált megnyilvánulás az ország jövőjéről. A pártok vagy szektásodnak (mint a DK vagy a fidesz) és egy törzsszavazói stabil bázist építenek maguknak, ahol a hívek mindig ugyan arra szavaznak ha esik, ha fúj, a pártok kisebbik része meg a kampány hajrájának második felében próbál őrületes tempóval, 600 üzenettel megszólítani minden jöttmentet, mert gyorsan kell a szavazat. Ez volt jellemző az Egységben Magyarországért kampányára, de a Mi Hazánk is a remek kommunikációjának köszönheti a sikert, nem a programjának vagy elképzeléseinek...

2022. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én arra szavazom aki épp akkor a legszimpatikusabb minden szempontot összevetve. Nincs olyan hogy barmi történjen mindig ugyanarra a pártra szavaznék.
2022. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A szavazók legynagyobb többsége ideológia alapján, érzelmi alapon szavaz. Ők valamelyik párt mellett vagy ellen szavaznak.

Sokkal kevesebben vannak, akik legalább nagyvonalakban tisztában vannak a zajló politikai és gazdasági folyamatokkal, és érdekből szavaznak a pártok programjai alapján.

2022. dec. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!