Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor miniszterelnök...

Orbán Viktor miniszterelnök urat miért kritizálják olyan sokan? Bevallom őszintén nekem szakmunkás végzettségem van, de soha ilyen jól nem kerestem itthon mint Orbán úr kormányzása alatt. Szerintem szakmunkásként a havi 450 ezer nem rossz.

Figyelt kérdés

2022. dec. 22. 19:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
43%
Mert egyrészt hülyére veszi a választókat ( sokuknál igaza is van), másrészt én még egy őszinte mondatot nem hallottam tőle. Plusz az arrogáns, büdösbunkó, cinikus stílusa.
2022. dec. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
97%
A pénzen kívül, amit keresel, más számít neked, kérdező? Az ország közhangulata, egészségügy, oktatás, ilyenek?
2022. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
89%

"őszintén nekem szakmunkás végzettségem van"

A kérdésed alapján ennyit sem néztem volna ki belőled.

Most komolyan: összeomlik az oktatás, sorra zárnak be kórházi osztályok, fél évre kapsz időpontot egy szakrendelésre, 20% az infláció, 40% az élelmiszer-árnövekedés, 410 Ft egy euró, és te ebből semmit nem veszel észre? A lényeg, hogy 450 ezret keresel?

2022. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
6%

Kérdező, a libbantak egy külön állatfaj, láthatod, a saját fszságaikat vetítik másokra, egy pökhendi, okoskodó, ámde intenzíven retardált tömeg, akik nem látják a fától az erdőt.

Idióták, na, kár is velük vitatkozni.

2022. dec. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
94%

Tehát az átlagbér alatt keresel. Nem baj, egy szakmunkástól ez is kiváló teljesítmény. Nem vitás, ebből a bérből (ügyesen beosztva) már meg lehet élni, még akkor is, ha az embernek van két gyermeke és egy felesége, aki mondjuk a mindenkori minimálbért kapja valamilyen állami munkahelyen.

Egy jó szakmunkásnak legalább ennyit meg kell keresnie egy nyugati típusú társadalomban, ez tényleg a minimum szint.

2022. dec. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

És mire jutottál ebből a csodás fizetésből? Autó, ingatlan, nyaraló, évi hány külföldi nyaralás, hány gyerek van, mennyi a megtakarításod?


Persze a 450 ezer forint arra bőven elég hogy ne haljon éhen az ember. De csak arra.

2022. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

"Persze a 450 ezer forint arra bőven elég hogy ne haljon éhen az ember. De csak arra."


Én is 450 körül keresek, van kocsim, van ingatlan, van évi 2 külföldi nyaralás. Gondolom te is egy 200-at kereső szaros tanár vagy, akinek savanyú a szőlő. Hát sajnálom haver, már nem a túlképzett libsi csicskáknak áll a világ, ez van.

2022. dec. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
A te fizetésedet a piac szabályozza, konjunktúra idején a kormányzás nem zavar sok vizet amíg nem csinál valami irtózatosan nagy fa*zságot. Amirét a miniszterelnököt szidják, az pl a tanárok bére, nem a szakmunkásoké, amiket ugye a kormány szab meg mivel a tanárok közalkalmazottak. (még) A te fizetésedet nem Orbán szabájozza, ha ő szabájozná ott tartanál mint a tanár. A romló állami szolgáltatások, egészségügy, oktatás, mostmár pósta stb. pedig téged is érinteni fog előbb vagy utóbb, reméljük utóbb. Az ország ezeréves történelme során ennyi pénz nem áradt be külföldről mint az elmúlt 10 évben, és a kormányzatnak sikerült ezeket a pénzeket a lehető legértelmetlenebb beruházásokra költeniük, ellopniuk - kevés kivétellel. Ezeket a pénzeket kórházakra, bérlakásokra, szociális intézményekre lehetett volna költeni, ehelyett stadionra, kiállításra meg más látványberuházásokra ment. Ezért szidják, a jogállamisági problémákba bele sem megyek. (bíróság, számvevőszék, ügyészség, jegybank stb nem független)
2022. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

"Te szakmunkásként 450 ezret keresel, míg egy diplomás tanár vagy éppen egy eü. szakápoló jó ha a felét. Mert a te béredet nem az állam fizeti.


És abba belegondoltál hogy a jó kereseted ma mire elég?"


Tehát akkor most az a problémád, hogy a kérdező nem keres szarul, mint egy tanár? Értem én, szarul élnek a tanárok, de nehogymá az legyen a baj, hogy egy szakit realtív megfizetnek.

2022. dec. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

" Értem én..."

Nem érted.

A kérdés arról szólt hogy miért kritizálják orbánt. Senki sem irigyli a kérdező bérét, pláne hogy az kifejezetten gyenge egy állítólagos "jó szakembernek". Ennyit kb. egy képesítés nélküli kezdő alkalmazott keres mondjuk a LIDL-ben, vagy egy 8 általánossal rendelkező buszvezető a BKK-nál. De ennyit egy pizza-futár is összeszed egy hónapban.

2022. dec. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!