Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi köze Orbánnak ahhoz hogy...

Mi köze Orbánnak ahhoz hogy nincs üzemanyag?

Figyelt kérdés

Mi köze neki ahhoz hogy nincsen benzin a kutakon? Elvégre ő csak miniszterelnök, a főf@sz az a Köztársasági Elnök.

Viccenkivul kérdem ezt!

Nem vagyok se Fideszes, Se Ellenzéki! Nem szimpatizálok egy párttal sem, 1szer voltam szavazni, azt is fogadásból tettem és akkor NEM A FIDESZRE szavaztam! Engem hidegen hagy ki van hatalmon, úgy is sz@rban lesz az ország. Csak ezt tényleg nem értem


2022. dec. 6. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
A miniszterelnök kormányoz, persze mögötte a 2/3-os parlamenti többség. Ők vezették bele az országot ebbe a helyzetbe ami előállt. Csak ennyi köze van hozzá.
2022. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az ország ahol én születtem, és éltem sokáig, ott úgy volt, hogy a miniszterelnök nem csinálhatott semmit ha a köztársasági elnök nem egyezik bele
2022. dec. 6. 22:29
 3/13 A kérdező kommentje:

Mielőtt megkérdeznétek hogyanszavazatam ha külföldön születtem:

Apám magyar állampolgár volt, és mint fia megkaptam én is a magyar állampolgárságot.

2022. dec. 6. 22:31
 4/13 anonim válasza:
20%

Putyintól nem kapunk benzint mivel Ukrajnát segítsük üzemanyaggal.


Üdvözlettel: Orbán

2022. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak ilyen formális pozíciók, a köztársasági elnöknek már régóta nincs komoly szerepe, csak egy báb, jelenleg Orbán bábja.
2022. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt a köztársasági elnöki poszt sokkal inkább névleges hatalommal jár, inkább egyfajta diplomata. A tényleges hatalom a miniszterelnök kezében van.
2022. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a köztársasági elnök hatalma korábban is csak névleges volt, nem illett visszadobnia a törvényeket. Most meg a köztársasáhi elnök, Novak Katalin Orbán embere, Orbán a főnök a Fideszben, Novák Katalin azt csinálja, amit Orbán mond.


A hatósági áras benzint is Orbánék vezették be, ami az elsődleges oka az üzemanyag ellátási zavarnak.

2022. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Minden jel arra utal, hogy eladták a magyarországra szánt üzemanyagot külföldre. Gyanítom, hogy ennek a fidesz keze is vastagon benne van.
2022. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A KE csak protokol tisztség nálunk. Szándékosan gyenge pozíció
2022. dec. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"persze mögötte a 2/3-os parlamenti többség"

Lényegtelen, veszélyhelyzet van, a miniszterelnök rendeletekkel kormányozhat. Ha Orbán reggel kitalál valamit, azt másnapra bevezethetik bármiféle egyeztetés nélkül, a parlament teljes megkerülésével.

Persze a veszélyhelyzetek századik meghosszabbításához szükség van a kétharmadra

2022. dec. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!