Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal Orbán...

Egyetértetek azzal Orbán Viktorral, hogy a bér emelésnek most semmi értelme, mert az csak tovább növelné az inflációt?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 13:33
1 2 3
 21/25 sörpocak ***** válasza:

"Ugyan hogy? Megnézem évenként lebontva, hogy Vityu hányszorosát keresi az átlagbérnek, és ezt átlagoltam. Átlagban kevesebbet keresett az átlagbérhez viszonyítva, mint a kiinduló, 2010-es évben."


De mégcsak ez sem igaz.

Nézd meg a linket, amit betettem. Sem emelés tendenciájában, sem pedig átlagbér arányában nem keres rosszabbul Orbán, mint 2010-ben. Tedd le ide nekem a matekot és írásban lábat csókolok, de a link számai alapján a mai napra ez nem jön ki.

2022. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#21

"De mégcsak ez sem igaz."

Támaszd alá matematikailag. Én is megteszem majd, de most megyek edezni.


"Nézd meg a linket, amit betettem."

Már azelőtt néztem, hogy betetted volna, ez alapján számoltam.


"Sem emelés tendenciájában, sem pedig átlagbér arányában nem keres rosszabbul Orbán, mint 2010-ben."

De én nem is ezt állítottam, hanem azt, hogy a 12 év viszonyában átlagban rosszabbul keresett. 2021-ben pl. a 6,2x-esét.


"Tedd le ide nekem a matekot és írásban lábat csókolok, de a link számai alapján a mai napra ez nem jön ki."

Ne a mai nappal takarózz, én az elmúlt 12 évről beszéltem.

Ne csókolj lábat, nem vagyok buzі.

2022. nov. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 sörpocak ***** válasza:

"Ne csókolj lábat, nem vagyok buzі."


Hát márpedig azzal takarózni, hogy de tavaly csak a 6,2-szeresét kereste az átlagbérnek, az is eléggé egy buta érvelés. Miért ne 2022-vel hasonlítanám össze? Egyáltalán hogy beszélhetsz te elmúlt 12 évről, ha a 12. évet (2022-t) nem veszed bele? És egyébként is számít ez? Gyurcsány sose vette fel a saját miniszterelnöki fizetését, mert gazdag volt már akkor is, Orbánnak meg ott vannak a strómanjai, milliárdosokból álló családja.

2022. nov. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

#23

"Hát márpedig azzal takarózni, hogy de tavaly csak a 6,2-szeresét kereste az átlagbérnek, az is eléggé egy buta érvelés."

Én nem ezzel takarózom, ez csak egy olyan példa volt egy olyan évre, ahol arányaiban alacsonyabb volt a fizuja Orbánnak.


"Miért ne 2022-vel hasonlítanám össze?"

Mert én az elmúlt 12 évről beszéltem. Te meg erre jöttél és elkezdtél okoskodni hogy márpedig nem úgy van. Igazold hát, hogy nem úgy van. De nem tudod, ezért jössz mindig a jelenlegi állapottal, vagyis takarózol.


"Egyáltalán hogy beszélhetsz te elmúlt 12 évről, ha a 12. évet (2022-t) nem veszed bele?"

Már hogy a picsába nem venném bele?

Na nézzük: 2010-ben az átlagbér 202.500 Ft volt, OV fizuja 1.731.713. Ez 8,55x-ös szorzó. A következő 3 évben OV fizuja nem növekedett, de az átlagbér igen, így lett a 2011, 2012 és 2013-as évekre 8,13x, 7,76x, 7,51x szorzó. 2014-ben OV fizuja emelkedett és 9,49x lett az átlagbérhez viszonyítva. Érdekes egyébként, hogy ebben az évben arányaiban magasabb, mint most, akkoriban mégsem volt akkora pampogás. A következő 2 évben változatlan maradt OV fizuja, így 2015, 2016-ban a szorzó 9,1x és 8,57x.

Ezt követően OV fizuja enyhe mértékben növekszik egészen a legutóbbi emeléséig, így 2017-2022 első feléig a szorzók: 7,27x, 6,79x, 6,47x, 6,19x és 5,52x-ös majd a legújabb, legnagyobb emeléssel 9,43x-ös.

A szorzók átlaga alapján OV az elmúlt 12 évben átlagosan az átlagbér 7,78x-osát kereste, ami kevesebb, mint a kiinduló évben, ami 8,55x-ös.

Tehát igaz az állítás, hogy az elmúlt 12 évben átlagban kevesebbet kevesebbet keresett az átlagbérhez viszonyítva, mint a kiinduló, 2010-es évben.


"És egyébként is számít ez? Gyurcsány sose vette fel a saját miniszterelnöki fizetését, mert gazdag volt már akkor is, Orbánnak meg ott vannak a strómanjai, milliárdosokból álló családja."

Azt azoknak mondd, akik problémáznak OV fizuján, például Crisopher.

2022. nov. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A korrupció is gerjeszti az inflációt, ezt valamiért nem tette hozzá a csúti cigó
2022. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!