Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Muszáj törtetni és eladni...

Muszáj törtetni és eladni magunkat. Ez az élet értelme. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt GYK-n véleményeket Bochkor Gáborról. Szinte mindenki szidja, hogy bunkó, egyszerű, középszerű. Ez rendben van, néhány elmarasztaló mondat emberektől felé, de az élet mindenkinek megy tovább. Ő kikaparta magának a gesztenyét, ha szimpatikus lenne, de ezáltal nem tudná magát eladni, akkor se lenne az, hogy de szimpatikus ember, küldök neki pár milliót. Nem, ha szimpatikus lenne, akkor is menne az élet tovább, mindenki maradna a saját kiharcolt életében. Remélem értitek a felvetést.

Ha eladod magad, előrébb jutsz, ha nem, akkor leragadsz.



2021. júl. 11. 03:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A társadalmon múlik...
2021. júl. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Jó nagy baromság.

Pont az nem lesz soha boldog vagy elegedett, aki így gondolkozik. Mert soha semmi eleg vagy jó neki.

Szerintem egy értelmetlen életet fog elni tele harcal es stresszel.

2021. júl. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
*Soha semmi nem elég...
2021. júl. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Eladni magunkat, megmutatni miben vagyunk jók, nem engedni háttérbe szorítani magunkat, hatékonyan, asszertíven kommunikálni: igen. Erőszakosan törtetni, másokat legázolni, főként aljas eszközökkel, sunyisággal, pletykálkodással: nem.

Példa: van egy kolléganőm, kedves, mosolygós, segítőkész, jó ötletei vannak, azokat érvelve elő is adja, mások ötleteit is meg hallgatja, de ha valamelyik kolléga nem viselkedik vele korrektül vagy nem megfelelő a hangnem, szóvá teszi, szóval kiáll magáért. Szerintem ő egy pozitív példa.

2021. júl. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Se eleje se vége semmit.

Mi a lényeg? Neked szimpatikus Bocskor és kikéred, hogy miért foglalkoznak vele?

Egyébként nem kell eladni magad, meg törtetni, hogy előrejuss

2021. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem védem Bochkort, csak egy példa és arról jutott ez eszembe.

Szerintem aki nem tudja eladni magát, az kevéssé jut előre, hiszen nem tudja annyira érvényesíteni magát.

Erre még egy egyszerű példa: kihívnak felelni az iskolában, összevissza dadogsz, kevered a dolgokat, nem tudod elmondani, pedig egyébként tanultál rá, csak nem tudod megfogalmazni, értelmes mondatokban elmondani. Jön a következő felelő, ugyanannyit tanult, de amit tud, azt szépen össze tudja foglalni, magabiztos mondatokban válaszol. Teljes egyértelmű, hogy utóbbi legalább egy jeggyel jobban fog kapni, noha a befektetett munka ugyanannyi volt.

2021. júl. 11. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Igen, az általános iskolában. Írásban simán kompenzálható, ahogy olyan pályát is lehet választani, ami nem a másik előtt szereplésről szól elsősorban. Szerintem ez csak kifogás, amikor a szorongás éppen csak olyan szintű, hogy az ember nehezen boldogul a személyes kommunikációban érdekérvényesítésben, de még nem klinikai eset. Ez a szint viszont akár szakember nélkül is fejleszthető
2021. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nálad a törtető azt jelenti, hogy valakinek nincs szociális fobiaja?

Mert nagyon nem ugyanaz.

2021. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!