Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A legtöbbeknek miért nem okoz...

A legtöbbeknek miért nem okoz gondot, ha nulla társadalmi haszna van a létezésüknek? Neked pl. miért nem?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy az emberek többsége az életcélját olyan dolgokban látja, mint boldogság, nagy fizetés vagy karrier. Nagyon kevesen vannak, akik arra vágynak, hogy a társadalomnak több haszna legyen belőlük, mint kára.


FIGYELEM!

A kérdésben sehol se állítom, hogy te egy haszontalan ember vagy. Azt állítom, hogy téged az sem zavarna, ha haszontalan lennél.


2022. nov. 20. 20:33
1 2 3 4 5 6
 51/55 A kérdező kommentje:

"Ahogy nem kell a boldogsághoz az, hogy "társadalmilag hasznos legyen", a maga életét és a maga szempontjai szerint kell élnie."


Pont ez a kérdésem, hogy hogy tud a többség totál haszontalanul boldog lenni. Hogyan lehet minden nap úgy nyugovóra térni, hogy "ma is haszontalan voltam, de leszarom, mert boldog vagyok"?

2022. nov. 21. 13:32
 52/55 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem foglalkozok a témával, illetve az én életemben és én környezetemben hasznos és segítő vagyok, és nekem ez bőven elég.
2022. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 A kérdező kommentje:

Tehát mondhatjuk, hogy genetika függő, hogy az ember a haszontalansága ellenére boldog tud-e lenni?

Az alacsony IQ-val rendelkezőket kevésbé foglalkoztatja, hogy hasznosak-e?

2022. nov. 21. 22:18
 54/55 anonim ***** válasza:

Nem kérdező.

Szépen megmutattad hogy alacsony IQ-val pont ilyen ostoba kérdéseket írnak ki egyesek, mint ez is.

2022. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 Cubina ***** válasza:

Azon kívül, hogy idegeneket lehúzol ugyanazért, amilyen te magad is vagy, te, kérdező, mit tettél a hasznosságért azóta, amióta rájöttél, hogy haszontalan vagy, és változtatni szeretnél ezen?

Leírnád ide, hogy mit teszel másokért?

Másrészt honnan tudod, hogy ki mit gondol, amikor lefekszik, és hogy egyesek nem tettek már eleve annyit másokért, amennyit te sosem fogsz?


Azt minek nevezed, amikor valaki dolgozik/tanul azért, hogy akármi létrejöjjön, fennmaradjon, folyamatosan rendelkezésre álljon, növekedjen?


Ha az a hülye haszontalan (aki mondjuk minden hajnalban a forró kemence mellett pékárut süt azért, hogy neked legyen mit a szádba tömni) nem tenné meg érted és másokért ezt, akkor nem lenne kenyér. Nem magáért teszi, ráadásul fillérekért, aminek a felét levonják adóba. Dolgozhatna mást is, de ő kenyeret akar adni az embereknek.


Ha a bútorgyártó cégnél leállna a munka (mert a készítők, gépkezelők megunnák, hogy minden nap ugyanzt csinálják, nem látják értelmét), akkor te ülhetnél a padlón. Az evőeszközök gyártója is megunja a monoton munkát, és nem lesz többet kanál, villa, kés, semmi. Lehet kézzel enni. Ha az autógyártók, tömegközlekedési eszköz sofőrök azt mondják, hogy haszontalanok és elegük van, te sétálhatnál gyalog életed végéig.

Ha a mobilgyártók úgy éreznék, hogy haszontalan, amit csinálnak,inkább bezúzzák az összeset és többet nincs telefon?

Ha az üdítős/ételes/vizes/boros/háztartási termékes, akármilyen cég beszüntetné a temékek csomagolását, mert haszontalannak tartaná, akkor mi lenne? Mindent a földről szedegetnél fel egy kutyakakis zacskóba?

Sorolhatnám még életem végéig, de a lényeg az, hogy nincs haszontalan munka, még a wc pucolás is az, hiszen ha rádjön a szükség valahol, nem egy telesz@rt, mocskos mosdóba mész be.

Ez nem jelenti azt, hogy nem lehetünk még hasznosabbak és nem segíthetünk másokon más közvetlenebb módokon.

Például önkéntesként leviszed az idősek kutyáját sétálni, bevásárolsz nekik, főzöl, kitakarítasz, kiváltod a gyógyszert, beszélgetsz velük, idősek otthonában, kutyaotthonban segédkezel, közmunkát végzel, fákat ültetsz, eltakarítod a csúszós leveleket, a vak emberbe belekarolsz, ha látod hogy szüksége van segítségre, segítesz neki vásárolni, átsegíted az időseket a jeges úton, meghallgatod őket, tárasaságot biztosítasz, ha magányosak, kitakarítod a saját lakásodat, nem szemetelsz az utcán. Ezt a listát is írhatnám jövő hétig. Ezeket mind csinálják nagyon sokan (én is).

Az önkéntesek mind másokért dolgoznak, ráadásul ingyen, semmit nem várnak cserébe! Senki nem kényszeríti őket (bennünket) semmire.


Haszontalan az, aki másokon élősködik, nem tanul/nem dolgozik, nincs semmilyen terve a jövőre nézve, és csak ül egész nap a kanapén piával meg cigivel a kezében.


Te pedig nem azzal leszel hasznos, hogy idegeneket ócsárolsz, rájöttél hogy haszontalan vagy, és változtatni akarsz... Attól leszel hasznos, hogy hasznos leszel. :)

2022. dec. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!