Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A legtöbbeknek miért nem okoz...

A legtöbbeknek miért nem okoz gondot, ha nulla társadalmi haszna van a létezésüknek? Neked pl. miért nem?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy az emberek többsége az életcélját olyan dolgokban látja, mint boldogság, nagy fizetés vagy karrier. Nagyon kevesen vannak, akik arra vágynak, hogy a társadalomnak több haszna legyen belőlük, mint kára.


FIGYELEM!

A kérdésben sehol se állítom, hogy te egy haszontalan ember vagy. Azt állítom, hogy téged az sem zavarna, ha haszontalan lennél.


2022. nov. 20. 20:33
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%

" akik akkor kapnak fizetést, ha te megveszel valamit, amire semmi szükséged nem lenne"


Sok embernek azért van munkája, mert te megveszel valamit. Ha nem lenne reklám, akkor kevesebb dolgot vennének az emberek, és kevesebb munkahely lenne.


Mit csinálnál akkor azokkal az emberekkel, akik elvesztenék a munkájukat? Dögöljenek éhen?

2022. nov. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

#20


Hol írt bárki olyat, hogy csak állami szférában kellene dolgozniuk az embereknek? Azt írta a válaszoló, hogy az ápoló egy hasznos munka, ami teljességgel igaz, te meg erre idejössz, hogy "ha mindeni ápoló lenne, akkor nem működne a társadalom". Ami valóban igaz, de ezt ilyenformában leírni totálisan értelmetlen mellébeszélés.

2022. nov. 20. 21:27
 23/55 anonim ***** válasza:

#22


Jó, akkor félre értettem vmit, de akkor légyszíves válaszold meg a #3-as hozzászólásomat


Mit értesz társadalmi hasznon?

2022. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem az az elsődleges célom, hogy "hasznos" legyek a társadalom szempontjából, hanem hogy egy értékes és élményekkel teli életet éljek a szeretteim társaságában.

Ettől függetlenül haszontalannak semmiképp nem nevezném magamat, hiszen a munkám fontos (minden munka hasznos, ha van rá igény, ha igazán belegondolsz), sokat segítek a környezetemnek (rendszeresen önkénteskedek, ha már előttem felmerült) és van olyan ember, aki nekem köszönheti az életét (egy nagyon drága barátnőmnek adtam oda az egyik vesémet, aki egyébként nőgyógyász, szóval neki az élete, hogy másokon segítsen).

26/N

2022. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

#3


Valahogy úgy definiálnám, hogy ha egy társadalom rossz irányba halad, akkor abban a társadalomban az összhaszon kevesebb, mint az összkár, vagyis az emberek összesen több kárt okoznak, mint hasznot.


Hogy az egyes emberek mikortól hasznosak, arra nem tudok választ adni, de biztosan több a káruk összesen, mint a hasznuk.

2022. nov. 20. 21:40
 26/55 anonim ***** válasza:
100%

"Van munkám, mégis haszontalan ember vagyok. Hazudok ezek szerint?"


Igen is meg nem is. Hogy megértsd, miért ez a válaszom, kicsit módosítok a megállapításodon:

"Van munkám, mégis haszontalannak érzem magam."

Így helyesebb. Mert habár hasznos tagja vagy a társadalomnak, hiszen építed azt, de ettől még valóban érezheted magad, a léted haszontalannak.

De ez nem tásadalmi, hanem személyes, úgymond pszicholgiai probléma.

Több dolgot is tehetsz: pl. elmehetsz pszichológushoz, akivel felirathatsz magadnak valamiféle gyógyszert, amivel elnyomhatod ezt az érzést, és akkor neked is elég lesz a munkád is.

Elmehetsz pszichológushoz, és együtt kideríthetitek, miben tudnád kamatoztatni képességeidet a munkád mellett vagy akár helyett, amivel sokkal hasznosabb építőkőnek érezhetnéd magad a társadalomban.

Találhatsz magadnak magadtól is valami kielégítő célt, elkezdhetsz tanulni valamit, vagy indíthatsz egy vállalkozást, esetleg valamilyen karitatív, vagy vallási munkát vállalhatsz.

Esetleg továbbképezheted magad a jelenlegi munkádban, hogy a világ nagyobb szeletére legyen ráhatásod. Ha másért nem, akkor azért, hogy az ezzel járó plusz jövedelmet olyanok támogatására fordítsd, akik jobbá tudják tenni a világot (olyan irányú törekvéseik vannak, amelyek számodra is kedvezőek).

Maradhatsz itt is a GyK-n, panaszkodni, hogy miennyire értéktelennek érzed magad. Ez is egy lehetőség, még ha nem is a legjobb, sajnos nem te lennél az első.

2022. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%

#25


"vagyis az emberek összesen több kárt okoznak, mint hasznot."


És ez miben nyilvánul meg?



"Hogy az egyes emberek mikortól hasznosak, arra nem tudok választ adni, de biztosan több a káruk összesen, mint a hasznuk."


Akkor ez az egész a te puszta feltételezésed


Ez olyan mintha én azt mondanám hogy a szomszédaimnak nem tudom mennyi a bevételük, de biztos vagyok benne hogy több a kiadásuk


Ez remélem neked is abszurd

2022. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:

#26


Nem panaszkodásképp mondtam, hogy haszontalan vagyok, hanem válaszoltam a kérdésetekre. A panaszkodásom amiatt van, hogy ti haszontalanok vagytok, és ez nem is fog változni, ha még csak diagnosztizálni se tudjátok.

2022. nov. 20. 22:01
 29/55 A kérdező kommentje:

#27


Ha még csak nem is érted, akkor miért fikázod a gondolatmenetemet?

2022. nov. 20. 22:03
 30/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerinted valaki hogy lesz hasznos a társadalom szempontjából? Mert ha erre nem tudsz válaszolni, akkor teljesen értelmetlen a kérdésed, hiszen kifejteni sem tudod.

26/N (#24)

2022. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!