Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A legtöbbeknek miért nem okoz...

A legtöbbeknek miért nem okoz gondot, ha nulla társadalmi haszna van a létezésüknek? Neked pl. miért nem?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy az emberek többsége az életcélját olyan dolgokban látja, mint boldogság, nagy fizetés vagy karrier. Nagyon kevesen vannak, akik arra vágynak, hogy a társadalomnak több haszna legyen belőlük, mint kára.


FIGYELEM!

A kérdésben sehol se állítom, hogy te egy haszontalan ember vagy. Azt állítom, hogy téged az sem zavarna, ha haszontalan lennél.


2022. nov. 20. 20:33
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor mit kellene tenni? Önkénteskedni? Adakozni?
2022. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Neked semmit. Így vagy boldog, hogy semmi hasznod nincs, és ez már nem is fog változni.
2022. nov. 20. 20:40
 3/55 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz társadalmi hasznon?
2022. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%
#2: Én általánosságban beszélek, de te rögtön személyeskedsz. Honnan tudod amúgy, hogy nem önkénteskedek, vagy jótékonykodok?
2022. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Mert értéktelen ember vagyok. Ha lennének képességeim, akkor szívesen fordítanám őket a társadalom javára, de én mindent csak elrontani tudok.
2022. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%

1. Te milyen társadalmilag hasznos dolgot cisnálsz kérdező?


2. Sok munka van, ami társadalmilag hasznos, függetlenül attól, hogy sok pénzzel jár. Ha valaki szoftverfejlesztő és készít egy programot egy repülőgépnek az társadalmilag nem hasznos munka, csak azért mert sok pénzt kap érte?


3. A tanári munka, ápolói munka, és hasonlók elég hasznos hivatások társadalmilag, csak ezeket a hivatásokat a magyar emberek lenézik, anyagilag egyáltalán nem becsüli meg őket a kormány, így aztán ott is hagyják ezeket a szakmákat.


4. Borzasztóan unszimpatikus vagy és nagyképű, ezenfelül végig se gondoltad, amit leírtál, tehát még különösebben intelligensnek sem vagy mondható. Így senkit sem fogsz meggyőzni semmiről.

2022. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

#4


Miután eleve úgy tetted fel a kérdést, hogy "mit KELLENE tenni, önkenteskedni, adakozni?", elég nyilvánvaló, hogy egyiket se űzöd.

2022. nov. 20. 20:45
 8/55 A kérdező kommentje:

#6


Semmilyet, haszontalan ember vagyok, és az egyik életcélom, hogy ez megváltozzon. A kérdésem se arról szól, hogy miért nem hasznosak az emberek, hanem hogy miért nem zavarja őket. Engem zavar. Téged meg úgy látszik, hogy nem, hisz a válaszod minden egyes mondata erre utalt.

2022. nov. 20. 20:50
 9/55 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki, aki dolgozik, hasznára van a társadalomnak, hiszen elvégez olyan munkát, amiért valaki fizet, tehát hasznosnak találja.


Kivételek a politikusok, akik a saját fizetésüket állapítják meg, illetve sokan, akik közpénzből élősködnek (pl. a


sportolók, akiknek a hasznossága valamilyen szinten felmerülhet, de azt a sok milliót, amit kapnak, biztosan nem érdemlik meg).

2022. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

#9

Van munkám, mégis haszontalan ember vagyok. Hazudok ezek szerint?

2022. nov. 20. 20:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!