Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt az élet Gyurcsány...

Milyen volt az élet Gyurcsány idején?

Figyelt kérdés

2022. nov. 15. 00:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elég gáz, hogy a magyarok nagy része elfelejti, hogy mi volt 12-15 éve. Azért ez nem akkor intervallum. Valóban nem kéne annyit inni, mert még azt a maradék agysejteiteket is elcseszitek.
2022. nov. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
65%
szar.
2022. nov. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben nem tudnak erről hitelesen nyilatkozni, mert összekeverik a saját szociális helyzetüket az ország állapotával, miközben lehet, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. Főleg, akkor még gyerek volt, a szüleivel élt, ma pedig már önálló.
2022. nov. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Nekem most jobb azt tudom. Csak 2 nagy gondom van az életben de ezek maradnak, teljesen mindegy melyik párt van hatalmon. De el lehet menni, nem kell itt élni ahogy Gyurcsány mondta régen...
2022. nov. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
2014 óta van folyamatos munkaviszonyom. Azóta nem napról napra élünk, de ezt leszámitva nagy szarban vagyunk. Szimplán ugyanezzel Gyurcsány idejében sem lettünk volna jobb helyzetben. Magyarán megmondva ez csak a saját szociális helyzetünk, ahogy a 13-as írja. Ami másnak bőven elég, az nekem továbbra is lepusztult életkörülményeket jelent.
2022. nov. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

A 20as éveim voltak alatta, úgy, hogy otthon éltem, fent tudtam tartani 1 autót, évente 2x 1 hét nyaralás/sielés belefért, mellette tudtam még iphone-t is venni és fesztiválozni.

Bár ma már más preferenciáim vannak, nem tudom, hogy ma ezt egy fiatal meg tudná-e tenni otthon.

2022. nov. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
58%

Gyurcsany idejwn kulfoldre jartunk vasarolni, mert olyan jo bolt az euro arfolyama.

Akkor tudtam venni 2 lakást is.


Most meg, aruhiany, arak az egekbe, forint arfolyamarol nem is beszelve, lakas arak az egekbe.....


Nézd a számokat, mindenbe jobb volt a Gyurcsány Papa....

Meg fogod találni, minden fent van a meten.

2022. nov. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
76%

Gyurcsány idején nehéz volt munkát találni. Ha nagy nehezen akadt is, akkor olyan feltételekkel vettek fel, hogy pl táppénz nem járt, a szabadságot HA kiadták azt meg csak 4 órával fizették. Plusz gyakran csak 4 órával jelentettek be, de 10-et kellett lehúzni. Meg a folyamatos fenyegetések, hogy ha nem tetszik lépjek le, 100 ember vár a helyemre.

Szóval munkavállalás szempontjából borzalmas volt.

Meg indítottak egy rakás tanfolyamot, amik olyan végzettséget adtak, amivel semmire nem mentünk:pl intézmény komminikátor.

2022. nov. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Magas munkanélküliség volt, sok helyen hiába küldözgette az ember az önéletrajzát még válasz se jött.


A svájci frankos hitelek szépen emelkedtek, hónapról hónapra a rezsiköltséggel együtt. Már nem az volt a kérdés mennyi marad a fizuból ha ezeket kifizeted, hanem, hogy elég e a fizu ezekre, marad e kajára?


Valaki itt írta, hogy tudott lakást venni - valóban az ingatlan vételi árak és bérleti díjak a béka feneke alatt voltak (Zéró kereslet. Kevesen tudtak ilyenre egyáltalán gondolni, hogy lakást vegyenek, mert a havi megélhetés kb. elvitte a teljes fizut), ezért aki szabadult volna egy ingatlantól évekig hirdethette.


Cserébe napi szintűek voltak a látszatintézkedések 100 lépés, 10 pont, pannon puma, széfeket a kórházakba, kakaóbiztos számítógépet az iskolába.

2022. nov. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim mindig azt mondják, hogy Gyurcsàny idejében is xar volt az élet ( a szociális helyzet is és az ország helyzete is).

És nehéz volna eldönteni, hogy a mostani helyzet a jobb vagy a régi.

Az elmondások alapján azt tudom mondani, hogy szerintem picivel jobb volt az élet, legalábbis a szociális helyet egy fokkal jobb volt. De csak a mostani helyzettől, a rezsiterrortól volt jobb ami csak pár hónapja van.

Abban mindenki egyet értett (akivel beszélgettem idősebb korosztályt) hogy Kádár idejében volt a legjobb.

2022. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!