Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a külhoni magyaro...

Akik szerint a külhoni magyarok románok/ukránok/szerbek stb, azok holokauszt tagadóak is?

Figyelt kérdés

Ugye azzal érvelnek, hogy aki Kárpátalján született az ukrán, aki Erdélyben az román, nem magyar, hiába magyar anyanyelvű, hiába magyarok a felmenői.

Na már most ez esetben a Magyarországi zsidók zsidóságát is tagadják?

Sőt, a cionizmus előtt nem élt egyikük sem Izraelben, sőt, a nácik, hogy írtották őket? Németek voltak, mert Németország területén születtek és éltek, nem is voltak zsidók?

Sőt, cigányok sem léteznek?

Kínában ujgurok sem léteznek?


Félre értés ne essék, személy szerint semmi bajom a héberekkel, vagy bármelyik népcsoporttal, csak próbálom megérteni a liberális logikát, de nem igazán megy.


Félelmetes, hogy mennyire buták.



2022. nov. 9. 10:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, az országhatárok folyamatosan változnak, nem csak trianon alatt, hanem utána is, és nem csak minket illetve.


A németek pl ugyanilyen vehemensen kérhetnék vissza a lengyelektől Szilézia nagy részét, vagy a lengyelek az ukrán területeket. Mi a vesztes oldalon álltunk akkor, nem volt más választásunk, ha nem akartunk volna teljesen megszűnni. Ráadásúl ezen emberek ma már kettős állampolgársággal is rendelkeznek, ha akarnak, mind szabadon csatlakozhatnak hozzád az anyaföldön, szerintem inkább azokat kellene megkérdezni, akik nem akarnak ide költözni, hogy miért?!

2022. nov. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

@9 te is azt írod, úgy látszik nálatok ez a betanult duma. Saját gondolataitok is vannak?


Jó, ha vallási üldözés, akkor hagyjuk a holokausztot, mi a helyzet az ujgurokkal, afroamerikaiakkal, cigányokkal, ők sem léteznek?

2022. nov. 9. 10:46
 13/27 A kérdező kommentje:

#11 Persze, ez tiszta sor. De én például 2001 óta itt élek, anyám Erdélyből, apám Kárpátaljáról származik, a nagyapám 2. világháborús hős volt, megjárta a haláltábort, az ő apja 1. világháborúban szintén magyar katona volt.

A másik nagyapám bátyja pedig 56-os hős.

A családfámban mindenki magyar 400 évvel visszamenőleg, magyar anyanyelvű vagyok, magyar állampolgár, mégis sok gyökér nem tart minket magyarnak, ezzel a háttérrel sem, mert megszállták annak idején azokat a területeket más országok, ahol a szüleim születtek.

Pedig ha most Ausztria megszállná Sopront, az ott élők nem lennének automatikusan osztrák származásuak.

2022. nov. 9. 10:51
 14/27 anonim ***** válasza:

"Félre értés ne essék, személy szerint semmi bajom a héberekkel, vagy bármelyik népcsoporttal, csak próbálom megérteni a liberális logikát, de nem igazán megy."


Én csak ezzel a mondatoddal nem értek egyet. Liberális vagyok és szerintem a külhoni magyarok nem románok/ukránok/szerbek/szlovákok, hanem magyarok. Liberális ismerőseimtől sem hallottam még másképp. Az, hogy neten találsz néhány hőzöngőt, még nem jelent semmit. Ne általánosíts.

2022. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

14 igazad van, bocsánat.

Akkor úgy fogalmazom, a magukat liberálisnak mondó szélsőségesek (szerintem sajnos már belőlük több van, mint igazi liberálisból).

2022. nov. 9. 11:25
 16/27 anonim ***** válasza:

"Na már most ez esetben a Magyarországi zsidók zsidóságát is tagadják?"


Tudod, ott van a kutya elásva, hogy a zsidóságot többféleképpen lehet definiálni: vallás? népcsoport? kultúra?

Egyébként ez a holokauszt kapcsán sem volt fekete és fehér, hogy mi alapján határozták meg, hogy ki számít zsidónak.

2022. nov. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Akik szerint a külhoni magyarok románok/ukránok/szerbek stb, azok a baloldaliak.
2022. nov. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
És akik szerint Jamaika a jamaikaiaké?
2022. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Attól, hogy magyar nemzetiségűek (kivéve az erdélyiek, azok székelyek), attól még nem lesznek magyarok a szó minden értelmében. Az én szememben például nem magyarok azok az emberek, akik átszavaznak egy másik ország választására és az ott élők faszával verik a csalánt.
2022. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
És azok akik 2006-ban kampányoltak a honosítás ellen, meg nem-re szavaztak? :)
2022. nov. 10. 22:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!