Miért meglepő, hogy csökken a fogyasztás?
10
Ha már így felhoztad, pl Németország miből teremti elő mondjuk azt az 1000 eurós fizut? Még véletlenül sem a gépiparra épülő gazdaságukból, igaz?
Meg kérdezd már meg Brüsszelt, hogy miért van az, hogy a nyugatiak gyárthatnak gépeket, az EU keleti fele meg nem, kivéve a csehek.
12
Tehát Brüsszelnek semmi köze hozzá a jogtalanul visszatartott helyreállítási alap miatt, meg a tök debil szankcióik miatt?
10-es vagyok
#11
Nem, nem a Fidesz tehet a világ inflációjáról, arról viszont igen hogy 12 év alatt nem tudott egy olyan színvonalat megteremteni, hogy ne havi 220-250eFt-ból próbáld meg ezeket az árakat fizetni. Magyarul ha jobban keresnénk akkor nem lenne ennyire megterhelő egy családnak mondjuk egy rohadt sajtot megvenni vagy tojást.
Ami hab a tortánt a szocialista hatósági áras termékek lásd cukor ami jelenleg nincs is a polcokon vagy ha van azt egyből megveszik vagy az ott dolgozók vagy a szerencsés vásárlók mivel Te sem árulnád a termékedet áron alul, hisz veszteséges így ki sem rakod inkább.
Csak hogy tisztán láss mivel telepíti be az ukrán munkaerőt a fizud nem is fog jobb lenni mivel van aki elvégzi a munkát annyiért, ergó a cégeknek nem is kell többet fizetni a dolgozónak, hisz az elmegy éjszakázni és majd a pótlékokkal kap annyi fizut hogy megéljen. Eddig ez volt.
Most viszont mivel évente 10%-ot inflálódott a pénzed, idén meg 30% felett van, semmit nem ér a munkád szó szerint.
Abba már ne is menjünk bele, hogy rég euróban kellene már kapnunk a pénzt, így legalább stabilabb valutánk lenne...
15
Nálunk azért ekkora, mert nem kaptuk meg azt a pénzt, ami nem könyöradomány, hanem jogosan JÁR.
A magyar inflációban több tényező játszik szerepet, és nem pont az amit itt harsognak páran, hogy Orbán csak úgy unalomból nekiállta gerjeszteni az egészet. Aki ezt elhiszi az egy ostoba hülye marha.
Egyrészt volt egy hatalmas aszály nyáron (az okozza az élelmiszer árproblémát), másrészt az EU tök debil szankciós csomagja miatt, a növekvő energiaárak már közvetlenül is hatnak ránk és a forintra. Valamint a munkaerőhiány megemelte a béreket, és ebből kifolyólag nem volt ami visszafogja az árakat, amikor adódott egy növekvő kereslet.
A kisebb lengyel infláció okait pedig a múltban keresd: ők a rendszerváltás után stabil agráriumot és élelmiszeripart építettek, továbbá húzóágazatnak számít a lengyel könnyűipar, textilipar. Lengyelország fontos autóipari központ, és jelentős kereskedelmi csomópontok működnek az országban, a kínai Selyemúton is jelentős szerepet kaptak.
Van még kérdés?
#18: Az elmúlt 13 évben Magyarország is kiépíthette volna a saját iparát és fejleszthette volna a mezőgazdaságát, vagy kezdetnek mondjuk befektethetett volna az oktatásba. E helyett az összeszerelő műhely irányba indult el, az oktatást pedig hagyja elsorvadni, ami sehova nem vezet. Ki változtathatna a gazdaság szerkezetén, ha nem a kormány?
Az energiaárak már a szankciók előtt is megemelkedtek, hogy te ebből nem érzékeltél semmit, mert választások előtt voltunk és a kormány nem akart addig hozzányúlni a rezsicsökkentéshez, az egy dolog.
Ami az uniós pénzeket illeti, azok valóban járnak, ahhoz a szabályokat viszont be kell tartanunk nekünk is. Ebben legalább most kivételesen látom a kormány igyekezetét is, remélhetőleg mielőbb megkapjuk.
19
Folyamatosan épül kifelé a saját iparunk, amihez különböző támogatásokat és programokat is bevezetett a kormány. De amíg a lengyeleknek volt annyi esze, hogy a rendszerváltás után ne privatizáljanak ész nélkül, addig nálunk bizonyos kormányok, szinte minden mozdíthatót eladtak. Azt lehet mondani, hogy mi 2010-től kezdtük el a kiépítését a saját iparunknak, csakhogy ez nem egy 10 éves folyamat, hanem sokkal több. Arról nem is beszélve, hogy az egyszeri ellenzéki szerint ez kommunizmus, meg felesleges nemzetieskedés.
Az energiaárak emelkedése meg nem a kormányon múlt.
Az EU-s pénzek pedig azért járnak, mert az nem úgy működik, hogy hetente önkényesen kitalált, folyamatosan változó, ideológiai alapú "értékeknek" kell megfelelnünk, amik nincsenek is benne a csatlakozás szerződésben. Ha tökösebb lenne a kormány, már régen a nemzetközi bíróság elé kellett volna citálnia Brüsszelt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!