Csak az szavazzhasson, aki itt adózik?
Egyetértesz ezzel?
A külhoni magyarokat sokat bántják emiatt, mert akár 1 azaz egy darab (!) mandátum rajtuk múlhat. "Csak az szavazzhasson aki itthon adózik" - mondják, mert "csak azokra van hatással az eredmény", ami egyrészt nem igaz, egyrészt ugye 1 mandátum csak, másrészt a liberális kormány megvetette a külhoni magyarokat, tehát hatással van rájuk is az anyaország hozzáállása.
De akkor gondoljuk tovább az itthon adózik elvet:
Ne szavazzhasson se az aki külföldön tanul, aki külföldön dolgozik, se az aki nyugdíjas, se az aki munkanélküli vagy gyesen lévő, se aki adókedvezményezett. Aki többet adózik, annak a szavazata érhetne többet!
Jó lenne így?
"Ezt meg lehetetlen ellenőrizni. Mondhatja bárki, hogy jövőre szeretne visszajönni, aztán bocs, nem így alakult."
Egyszerü a képlet. Nyilatkozni kell hogy vissza kiván térni Magyarországra és ha ezt a legközelebbi szavazáskor nem tartja be elveszíti a szavazati jogát. Csak akkor kaphatja vissza ha már konkrétan visszaköltözöt Magyarországra és rendelkezik minden feltétellel a szavazati jog megszerzéséhez.Ennyi.
#19 hogy ellenőrzöd?
Mindig minden blokkot megőríz mindenki és választásnál bemutatja? Tovább tartana maga a szavazás, mint 4 év.
#22 Nem vagyok benne biztos, hogy ez nem korlátozná a szabad mozgás elvét, a másik pedig, ami lényeges: van egy lakásom Debrecenben, a lakcimem megmaradt, fizetem a tb-t is. Ausztriában dolgozom 3 éve.
Ergo a példádban én szavazhatnék simán, pedig nem lennék rá jogosult. Mert papíron Magyarországon élek.
"a liberális kormány megvetette a külhoni magyarokat, tehát hatással van rájuk is az anyaország hozzáállása"
Egyrészt, nem megvetette, hanem nem tömte ki pénzzel, ahogy most a fidesz. Ez hatalmas különbség.
Másrészt, ezen logika alapján, mivel a magyar kormánynak van külpolitikája, így minden ország lakóira hatással lehetünk ,ezért legyen minden ország minden lakójának szavazati joga. A logikád alapján ezzel egyet kellene értened, miközben elég nagy hülyeség.
"Ne szavazzhasson se az aki külföldön tanul, aki külföldön dolgozik, se az aki nyugdíjas"
Ezekkel az a probléma, hogy adóznak itthon. Amikor veszel valamit, akkor fizetsz ÁFÁt. (Legalábbis, ha a külföldön dolgozó nem állandóan lakik kint.)
"az aki munkanélküli vagy gyesen lévő, se aki adókedvezményezett"
A három nagyon eltérő, de ugyancsak adóznak.
"Aki többet adózik, annak a szavazata érhetne többet!"
Itt nem arról van szó, hogy mennyit ér a szavazata, hanem arról, hogy nem ugyanakkora hatással van a választás azokra akik itt élnek, mint akik életükben nem voltak magyarországon.
Mellesleg, ha már adózási alapon közelítjük meg, akkor kb. az lenne a legjobb, hogy szavazhat, aki 25 év alatti mindenképp, mivel ez még tanulás miatt beleférhet, hogy nem adózik, és szavazhat, aki már adózott Magyarországon a munkája miatt.
Így aki jelenleg külföldön él az, akkor szavazhat, ha már dolgozott Mo.-on. Ahogy a nyugdíjas, gyes-en lévő, munkanélküli, és tanuló is mind-mind szavazhat.
Aki nem szavazhat az az, aki külhoni magyar úgy, hogy köze nincs Magyarországhoz, mert annyira van rá hatással, mint a szomszédjában élő nem külhoni magyar.
De, ha bármilyen rendszert lehetne alkotni, akkor én bizony különbséget tennék szavazatokat közt.
Én a szavazási lap mellé adnék egy 4 kérdéses tesztet, ahol mnodjuk 4 lehetőségből kell választani.
A szavazás úgy nézne ki, hogy 5 pártra szavazhatsz, az 5 általad legjobbat rendezheted sorba, az első 5 pontot kap, a második 4-et stb. az utolsó 1-et.
Minden rossz válaszért a teszten levonunk 1 pontot minden párttól, akire szavaztál. Tehát ha egyet rontasz, akkor az általad legjobbnak tartott párt 4 pontot kap csak.
Ezzel biztosítom, hogy legrosszabb esetben is legyen 1 szavazatnyi lehetőséged, ha mindent rontasz.
Ez azért jó, mert így megjelenik az, hogy a pártoknak milyen tényleges támogatottsága van egymáshoz képest. Különbséget teszünk azok közt, akik követik a politikát és azok közt, akik nem, de mégis mindenkinek marad a szavazati joga.
A kérdések pedig egyszerűek és tényszerűek lesznek. Lenne minden választásnál mondjuk egy 200 kérdésból álló kérdés pool, és minden szavazó lapra random sorsolnak 4-et.
Itt olyan kérdésekre kell gondolni, mint:
"Mikor volt a rendszerváltás?
A.) 2006-ban.
B.) 2000-ben.
C.) 2010-ben.
D.) 1989-ban."
Aki ilyeneket nem tud, annak bizony érjen kevesebbet a szavazata.
Tekintve, hogy a szavazatszámlálás mindig lassan megy, én modernizálnál egy kicsit és szkennerek végeznék a szavazatszámlálást, amik leolvassák,h ogy mit jelöltek be az emberek.
Ha nem egyértelműen jelölt valamit és a gép nem tudja értelmezni, akkor nem számít a szavazata. Nyilván ha nem tudja értelmezni, hogy hogy kell kitölteni a szavazati lapot, akkor jogos, hogy kevesebb beleszólása legyen.
Ez amit írsz teljesen életszerütlen ki az a marha aki a szavazati jogáért fentartana minden kiadásával egy lakást és fizetné a Magyar TB-t.
Ha ezt megtenné rámenne az a plusz jövedelem amiért kiment dolgozni. ez meg teljesen irreálissá teszi ezt a variációt.
#26
A rendszerváltás rendszer váltást jelent, és nem emberváltást. Vagyis amit felvetettél az teljesen értelmetlen.
De tőlem mehetünk, a:
"Orbán Viktor (értsd aktuális miniszterelnök nevére) milyen pozíciót tölt be hivatalosan?
A.) Király
B.) Elnök
C.) Miniszter
D.) Miniszterelnök"
A lényeg az, hogy olyan kérdést kell feltenni, amire a válasz triviális egy kicsit is értelmes embernek, mivel minden más lehetőség kiesik.
A pártokról pedig sok mindent elárul, ha ilyen kérdésekkel ellenkeznének, mivel az azt jelenti, hogy azt gondolják, hogy az ő szavazótáboruk ezeket nem tudnák jól megválaszolni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!