Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon ki minősül...

Magyarországon ki minősül hadkötelesnek? Kiket büntetnek meg, ha nem mennek?

Figyelt kérdés

[link]


Mégis miről szól ez a cikk? Én már úgy nőttem fel, hogy nem volt kötelező a katonaság, így nem kaptam semmiféle képzét.

Meg egyébként eszem ágában sincs harcolni Magyarországért, hiszen az van tervben, hogy amint elvégeztem a dolgaimat itt (pl. vizsgák), örökre elhagyom ezt az országot, és külföldön telepszem le.


2022. okt. 30. 08:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
Jó lesz az 65-nek is a vége !
2022. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
40%
#9 Mert mégis mi jön, ami indokolná? Az orosz-ukrán front, ami negatív sebességgel közelít?
2022. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 BécsiFehér ***** válasza:
Remélem, azóta rájöttél, hogy ez nem a sorkatonaságról szól, hanem arról, hogy minden férfi 18 és 65 éves kora között hadrafogható háborús helyzetben, ha szükséges. Ez valszeg így van a világ minden országában, a haza védelme kötelesség, akár tetszik, akár nem. Ez nem jelent feltétlenül fegyveres szolgálatot, lehet akár romeltakarítás is, de nem az a helyzet olyankor, hogy aki akar harcoljon, én meg közben myomkodom a telefonomat otthon.
máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!