Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon ki minősül...

Magyarországon ki minősül hadkötelesnek? Kiket büntetnek meg, ha nem mennek?

Figyelt kérdés

[link]


Mégis miről szól ez a cikk? Én már úgy nőttem fel, hogy nem volt kötelező a katonaság, így nem kaptam semmiféle képzét.

Meg egyébként eszem ágában sincs harcolni Magyarországért, hiszen az van tervben, hogy amint elvégeztem a dolgaimat itt (pl. vizsgák), örökre elhagyom ezt az országot, és külföldön telepszem le.


2022. okt. 30. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Google: honvédelmi törvény, máris látod kik a hadkötelesek. De gondolom sejted, hogy a 18-60 év közti, egészséges férfiak.
2022. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De most akkor mi van, be akarják vinni katonának ezt a korosztályt?
2022. okt. 30. 08:17
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Most már kötelező lesz a katonai szolgálat lassan elkezdenek sorozgatni !

És aki nem megy, szabotálja, megcsonkítja magát az megy a sittre évekre, ahonnan újfent behívható lesz.

2022. okt. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez undorító. Megvetem ez az országot, sosem harcolnék érte.
2022. okt. 30. 08:22
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Az a te dolgod amíg személyi szerint magyar és bejelentet lakcím itt van addig kötelező !

Reggeltől estig misézhetsz hogy menyire, nem akarod mert ez egy kötelesség ! És nem csak jogok vannak !

2022. okt. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

#1


18-50 év.


Legalábbis jelen állás szerint.

2022. okt. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

"mert ez egy kötelesség"

Kultúráltan viselkedni kötelességem, de meghalni nem. Tudom, vannak akik számára a halál valami szent dolog amit öröm elérni, de én valahogy jobbanszeretek élni, mint hogy a fronton földeljék el a megmaradt testrészeimet.

2022. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Az a te dolgod amíg személyi szerint magyar és bejelentet lakcím itt van addig kötelező !"


Ezen akkor könnyen tudok segíteni. Akkor nem fejezem be az iskolákat, hanem hamarabb kimegyek a rokonaimhoz külföldre. Kijelentkezek a magyar lakásból, és ott elhelyezkedek dolgozni.

2022. okt. 30. 08:36
 9/13 anonim ***** válasza:
12%
Te tudod, de ami most jön az elöl nem hiszem hogy, lehet el bujkálni de persze mit lehet tudni .
2022. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
"Kiket büntetnek meg, ha nem mennek?" Akinek annyi esze van, hogy itt marad.
2022. okt. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!