Budapesten miért ilyen drágák az ingatlanok, amikor az emberek nagyon szegények ott is?
Voltam az 5. kerületben ami a legdrágább kerület Budapesten egy ALDI szupermarketben és azt láttam, hogy az emberek nagyon csöves szinten élnek. A bor szekciónál az volt, hogy a palackozott csöves borból fogyott a legtöbb meg a legolcsóbb üveges borból. Ha néztél felfelé a sorok között ami egy kicsit is drágább volt alig fogyott belőle aznap 1-2. A sajtoknál is a legolcsóbb nyomós sajtból már egy darab sem volt a helyén, viszont a drága sajtból meg szarásig tele volt a tároló, azt senki sem veszi. Ugyanez a szalámiknál meg minden egyes terméknél.
Összességében azt lehet mondani, hogy a vásárlói kosár az megfelel egy legutolsó vidéki falu boltjának a fogyasztásánál egy szegény megyében. Valamint az épületek meg a közterek is nagyon lepukkantnak tűntek nekem.
Miért ilyen drága Budapest amikor azt lehet mondani, hogy valójában egy csöves nyomor város, ha a tényeket nézzük? Még a legdrágább kerülete is.
A belvárosban mindig sok a csöves, mert ott többet tud összetarhálni, mintha a ritkábban lakott területeken. Ebből a szempontból az V. kerület nekik szuper hely, mivel valóban módosabb réteg lakja (tőlük többet tud lejmolni), sokan vannak az utcákon és amit összekoldul, azt rögtön el is tudja költeni az ALDI-ban (kannás borra meg nyomós sajtra).
Abban igazad van, hogy a belváros egy fertő lett az utóbbi években és ehhez nem is annyira a városvezetésnek van köze, mint a "bulinegyed" kialakulásának. A belvárosi ingatlanokat nagyrészt módos befektetők vásárolják fel, akik kiadják a pár napra érkező bulizó fiataloknak. Ami neked még egy hónapra is drága, az egy brit fiatalnak egy hétre is korrekt ár, a tulajnak meg még akkor is megéri, ha összehányva kapja vissza a kecót. Ő maga nyilván nem ott lakik, mert sok-sok millióval a zsebében ugyan ki akarna ebben a mocsokban élni? Fent lakik valahol a budai hegyekben (II. - III. - XII. kerület), ahol csend van és jó levegő, olyan környezet, ahol az ember szívesen él és nevel gyereket.
A másik jól körülhatárolható tulajdonosi kör az idősebb generáció, akik régen elérhető áron vették (vagy jó elvtársként lopták) a lakást, most meg ülnek a 100+ milliós értéken, de ettől még nem gazdagok, a nyugdíjukból ugyanúgy szerényen élnek, csak mivel leéltek egy életet ott, már ragaszkodnak hozzá.
Én emlékszem, hogy 15-20 éve a belváros még ugyanúgy a pezsgő életről szólt, de nem volt ennyire Chicago érzés, nem folyt patakokban a húgy, nem volt minden járda összehányva és szarva és nem üvöltöztek artikulálatlanul a szétdrogozott fiatalok. Sajnos nagyon elszaladt a ló, de az éjszakai élet akkora biznisz, hogy egyik oldal sem fog neki keresztbe feküdni, így teljesen felesleges ezt a problémát politikai síkon kezelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!