Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a 16 %-os...

Mi a véleményetek a 16 %-os adóról?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 09:00
1 2 3
 1/27 Kriszti83 ***** válasza:
100%
Kíváncsian várom, milyen hatással lesz a pénztárcámra. Egyenlőre nem látom át.
2010. szept. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
Hurrááááá! Így majd 1 %-kal kevesebbet kell adóznom. Köszönöm Orbán Király!
2010. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Én ellenzem,de érdekes módon ellenzékben a Fidesz is határozottan elutasította,mindig azt mondták hogy ők ezt nem támogatják mert a gazdagokat segíti így igazságtalan.

Az szdsz erőltette mindig az egy kulcsot.

Ma a munkavállalók 90% az alsó kulccsal adózik,tehát nem nehéz belátni hogy hogy a legjobban kereső 10% jár csak jól,de ők nagyon hiszen pl.aki havi 1 milliót keres az havi kb.150 ezerrel többet vihet majd haza ha bevezetik az egy kulcsos szja-t.Jól van ez így???

2010. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Vegyesen gondolkodok róla. Középkategóriás fizetésem van, nagyon nem fog változni (a szuperbr. és az szja megszüntetése miatt). Globálisan azt látom, hogy nagyon kicsit vesznek el a "kispénzűektől" és sokkal többet hagynak meg az így is erős keresetűeknek (500eft-1mft v. több), holott onnan lehetne elmozdítani. Nem tartottam rossznak a két kulcsos rendszert sem, csak nem olyan arányban, mint amilyen volt. Reálisnak láttam volna pl. a 13/33%-os kulcsokat, a kisebb mondjuk évi br. 4 mft-ig. Itt 4-től 5,5mft között nem is lenne értelme a béringadozásnak, mert a 4 többet keres, mint az 5, ezért a "kisebb" bérnek plafon alakítható ki a kisebb adóval. 5,5 felett viszont jócskán megugrik az adó, ha valaki annyit, vagy afelett akar keresni (vagy kereshet), akkor jobban jár, mint a "kiskeresetű", de adó ként szépen tejel az államnak, ami nem a kispénzűtől van elvéve.

Nem vagyok egy közgazdász, vagy egy hozzáértő (ez gondolom látszik), de így tartanám logikusnak.

2010. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sajnos Én is így látom a helyzetet, mindig a nagyobb keresetüek járnak jobban.
2010. szept. 28. 10:16
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Igen a fideszke mindig ellenezte, de mostmár mindegy, gondolom nem is emlékeznek rá. Mondjuk én jól járok, mert elég sokat keresek, és nyilván még többet viszek majd haza.De a kispénzűek sajnos megint szívhatják a fogukat. Nagyon rendet kellene tenni. Szinte szégyellem, hogy nem kell megnéznem mennyibe kerül mondjuk a gyümölcs.Nem élek nagylábon, de azért mindig akad amit a tejbe apríthatok.E mögött rengeteg munka áll.
2010. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, nem kell a indulat szitás a "magasabb jövedelműek" felé.

Közérthetően fogalmazva, az sosem baj, hogy az ők fizetése sok, inkább az, hogy az enyém kevés. :)

2010. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Na de a tied azért kevés, mert az államnak nincs lóvéja. Miért nem a legegyszerűbb módszert választja a kispénzűek szivatásával szemben? Miért nem a nagy(obb) pénzűektől vesz el többet, amit egyébként meg se éreznének, míg a kicsik már-már csak vegetálnak?
2010. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, mert most nincs munkám, de államvizsga után keresek, és majd akkor meglátom, hogy mennyi lesz az annyi.

Legutóbbi fizetésem úgy nézett ki, hogy 125.000Ft bruttó és 76.000Ft nettó (kb.).

2010. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
hát ha erre jön még a TB meg a többi akkor tökmindegy
2010. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!