Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi magyarázata, hogy Magyarors...

Mi magyarázata, hogy Magyarország a NATOban ennyire külön utas?

Figyelt kérdés

-Magyarország egyedüli NATO országként nem küldünk fegyvereket


-Magyarország egyedüli NATO országként nem képzünk ki majd ukrán katonákat


-Egyedül mi kritizáljuk a szankciókat, meg követeljük legyenek visszavonva a szankciók, mi kampányolunk a szankciók ellen. Idézem, a szankciók tönkreteszik Európát, Magyarországot.


-Magyarország és Törökország nem bólintott rá Finnország NATO csatlakozására


-Magyarország egyedüliként nem vétózta meg a Kirillt (Oroszo. ortodox egyházi vezetője), aki nyíltan háború mellett van, támogatja Putyint


-Magyarország követeli, hogy legyenek béketárgyalások, közben egyik EUs, se NATO ország nem lát ilyenre esélyt, amíg az oroszok el nem érik céljukat háborúzni fognak.


-Magyarország szintén egyedüli országként követeli Ukrajnától kössenek békét az oroszokkal, még ha az oroszok meg is szállnák őket.


-Fidesz szétplakátolta szankció ellenes plakátokkal az országot, miközben egyik EUs, NATO ország se csinál ilyet. Az megint mellékes, hogy mennyire gusztustalanul.


-Egyedül a Fidesz teszi hibásnak be a jelenlegi gazdasági helyzetért, Brüsszelt, meg a szankciójukat. Nem hallottam még egy olyan, állítsuk meg Moszkvát, mekkora bűnös Oroszország stb..



Hirtelen ennyi jutott eszembe, csak elborzadtam, mindenben próbálunk kihúzni, közben meg már EUs pénzt se kapunk, meg lett szavazva az ,hogy korlátozott demokrácia vagyunk.



2022. okt. 23. 11:42
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
31%

30# ja ahogy Románia is szövetségesünk volt a második világháborúban aztán meg persze szokásokhoz híven románosan átáltak szerinted jenkicském az USA-t érdekli Ukrajna sőt jobbat kérdezek a világ sorsa? Szarik ő mindenkire csak a pénz jöjjön . Egy ilyen államnak nyalsz be aki random kinéz egy országot és demokrácia vivés címszóval kizsákmányolja az adott országot .


Ez nem böki a felvilágosult libernyák csőrötöket ?

2022. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy 30# ezért neked neked hány dollárt fizetnek? Vagy ma már a hrivnya a menő?
2022. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
31%
De idióták vagytok már nem azért pontozgattok de indokot k*rvára nem vagytok képesek ide hányni
2022. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
39%
#30 Az én fogalmaim szerint az az ellenségünk, aki árt nekünk. Az pedig sokkal inkább az USA és Ukrajna, mint Oroszország.
2022. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
44%

nézzétek már meg kivel vagyunk szerződés szerint szövetségben. ez nem kívánságműsor, és nem az számít ti miről fantáziáltok

persze ki lehet lépni a NATO-ból, EU-ból, aztán lehet keresni mást. de a szövetségen bent maradva lepaktálni a szövetség ellenségével, az bizony minden korban árulás

2022. okt. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
35# haza árulás? Mert akkor nem ismeresz egy ilyen alapvető fogalmat
2022. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
44%
ja és #30 voltam. és pontosan tudjátok hogy igazam van. mert lehet hogy nem szeretitek usat, és odavagytok a ruszkikért de tuti nem vagytok hitszegők
2022. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
61%
#36 irtam hogy hazaárulás? mert én nem látom
2022. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
22%

37#


Nem vagyok oroszbarát, sem orosz párti, de a hozzád hasonló libsi f*-fejek folyton annak neveznek mindenkit, aki:



1. azt állítja, hogy nem Oroszország volt az egyetlen felelőse ennek a háborúnak (hanem az USA és Ukrajna is)



2. Ukrajna nem győzheti le Oroszországot (mert katonailag meg sem közelíti az orosz hadsereg erejét)



Amíg ez így van, igen, én is orosz propagandista vagyok, mert kitartok amellett, hogy ha Ukrajna:



1. Nem törekedett volna a NATO-ba


2. Nem égetett volna oroszokat


3. Nem fenyegette volna meg Oroszországot azzal, hogy rövidesen atombombát épít (erre is van bizonyíték, seregnyi cikk volt erre akkoriban, én személyesen is olvastam)



és az USA:



1. nem pakolta volna teli fegyverrel


2. nem támogatta volna a NATO törekvéseit


3. nem vetette volna be magát Ukrajna minden intézményébe



akkor nagy valószínűséggel elkerülhető lett volna a háború, és igen, kitartok amellett is, hogy Ukrajna soha sem győzheti le Ukrajnát (maximum akkor, ha a NATO csapatokat küld arra a területre, ami maga után vonzza a harmadik világháborút). Miért:



1. az orosz hadsereg nagyobb mint az ukrán, még akkor is, ha az előbbiek ott töketlenkednek az országban már egy fél évben. Ne felejtsétek el, hogy az oroszok soha sem arról voltak híresek, hogy legyalultak egy országot néhány nap alatt, hanem arról, hogy évekig képesek kitartani, hogy elérjék a beteges céljaikat. Napóleon Moszkváig ment (néhány héten belül), Hitler is jó mélyen járt a Szovjetunióban, de mindkettőt megverte, és ő diktálta a békefeltételeket.



2. Ukrajnának gyakorlatilag már nincs légi ereje, és csak a NATO-ból érkező fegyverek tartják lélegeztetőgépen, ha csak 3-4 napig nem mennének oda NATO fegyverek, kénytelenek lennének kapákkal nekimenni az oroszoknak.



3. Akárhogy is nézzük Ukrajnának sem a népessége, sem a hadseregének mértéke nem ér fel az orosszal (az egyik negyvenvalahány millió volt a háború előtt, ahonnan már bizonyítottan elmenekült jó tízmillió ember, az utóbbi pedig mégis csak egy 150-200 milliós ország).



...........



Emellett:


1. Nem leszek orosz-párti attól, hogy nem szeretem az ukránokat, és nem kapok sírógörcsöt attól, hogy egy nagyhatalom darabolja az országukat. Miért is? Emlékeztek még Trianonra? Nem emlékszem arra, hogy az ukránok (akik akkortájt már terveztek valamiféle független országot Galíciában és a mai Ukrajna bizonyos részeiben, de Kárpátalján nem) vagy bármelyik környező nép akár egy könnyet is elmorzsolt a szemében a nemzeti tragédiánk miatt, és Kárpátalján sem arról voltak híresek, hogy békére törekedtek az ottani magyarsággal.



2. Nem leszek orosz propagandista attól, hogy elismerem, hogy a NATO (az USA vezetésével) mindent megtett azért, hogy a rakétáit minél közelebb vigye Moszkvához. Hasonló esetben az usákok is vinnyognának, gondoljunk csak a kubai rakétaválságra, vagy arra, hogy azonnal belekezdtek a nyávogásban, amint a Salamon-szigetek kormánya bejelentette, hogy onnantól kezdve inkább a kínaiakkal működik együtt az usákok helyett.



3. Minden nagyhatalom egyformán mocskos, és minden nagyhatalomnak megvannak a saját nagyhatalmi érdekei, amelyek a kisebb országok szerint nem biztos, hogy tiszták.



pl.


i. Nem biztos, hogy az irakiak az usákok kedvességéhez fogják írni azt, hogy az usákok lerohanták őket (az olajért) arra hivatkozva, hogy bió fegyverek vannak a területén.



ii. Nem biztos, hogy a tibetiek vagy az ujgurok annyira örülnek a kínai fennhatóságnak.



iii. Nem biztos, hogy azok az országok, ahol bizonyítottan a CIA kavarta a *-t, hogy olyan kormányok kerüljenek oda, akiket tudnak csicskáztatni, örülnek annak, hogy a CIA megpróbált beleszólni az országuk belügyeibe.



iv. Én sem örültem, amikor hallottam, hogy Makizajék hány millát kaptak az USA-tól, hogy átvehessék Magyarországon az irányítást.



4. Nem fogom csak azért támogatni az orosz ellenes szankciókat, mert az USA-nak és Ukrajnának ez az érdeke (vagy úgy vélik, hogy az). Nem emlékszem arra, hogy az EU országok bevezettek volna bármilyen szankciót, amikor fény derült az USA szemétségeire (pl. arra, hogy szövetségesként lehallgatják az EU országainak vezetőit), önhatalmúlag elindított háborúira. Értem én, hogy amit szabad a papnak, nem biztos, hogy szabad a papnénak, de a szememben nem sok különbség van az USA, Kína és Oroszország között, mindhárom nagyhatalom, és a nagyhatalmak mindig is szemetek voltak azokkal, akiket módjukban állt b*-ni.



.........



Egyelőre ennyi, ha ezek után szerinted orosz-párti vagyok, akkor vállalom, de te anélkül is nagy valószínűséggel egy libsi f*fej vagy, aki azonnal kezdi a nyivákolást, amikor a libsi média megírja, hogy nyivákolni kell, és ha az USA rámutat valakire, hogy az bűnös, akkor megy ezerrel, hogy mutatott ország/csoport mennyire bűnös.

2022. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
58%

#39 én azokat mondom oroszbarátnak akik az orosz propagandát mondják fel

ok, normálisan valaszolok, mert te is megtetted ezt


1. hát ki támadott meg egy szuverén államot, semmibe véve a korábbi szerződéseket? Ukrajna még biztosítékot is kapott cserében hogy lemond a nukleáris fegyvereiről.


2. de, legyőzheti. kipucolhatja a ruszkikat az ország területéről. jelenleg a ruszkik állnak vesztésre. mondhatod persze hogy csak a nyugati fegyverek miatt, és részben igazad is van. ott vannak a tálibok, az USA pénzt, fegyvert rakott bele az afgán állami hadseregbe, mégis azok mindent szétdobálva elfutottak a tálibok elől. az ukránok előbb bizonyitottak, utána kezdték önteni rájuk a fegyvereket. ez egyébként nem példátlan, ott vannak a ruszkik, nem adták meg magukat a németeknek csak hogy béke legyen, plusz tonnaszám szállította nekik a hadianyagot, élelmiszert usa és anglia


3. az ukránok minek építettek volna atombombát ha már volt nekik?

budapesti egyezmény mond valamit?


jó lenne ha normálisan számoznál :)

a ruszki szuper hadsereg egy mítosz

lehet sokat költöttek rá, de minden szinten szétlopták, ahogy nálunk is mindent. ilyen az illeberális kleptokrácia


az ukránok ellentétben Napóleonnal vagy Hitlerrel, nem hódító háborút folytatnak, csak védekeznek. nem fogják Moszkvát megtámadni


azért van légiereje. továbbá védekezéskor az nem is annyira fontos

a fegyverszállításról már volt szó.


a tömegháborúk ideje elmúlt. ma már precíziós fegyverek vannak. nem a lődözünk arrafelé amit utóbbi időben a ruszkik csinálnak


összefoglalva: én úgy gondolom, egyáltalán nem elveszett ügy az ukránok számára, ki tudják szorítani a ruszkikat az országukból

mindez pedig azért szükségszerű, hogy a ruszkik jó ideig ne csemegézhessenek a környező országok teruletriből. mert az ukrán ipar és palagáz után jön Kazahsztán termőföldjei, majd a Baltikum


emelett rész

1. szived joga. de ettől még nem érzelmi alapon kell hozzáálni mert akkor a vágyaid jelennek meg a valóság helyett

ilyen alapon ha mondjuk a franciákat támadják meg akkor megérdemlik? eltelt 100 év, ezalatt megváltozott a mentalitás. pl a természet szeretete nem azt jelenti hogy elmegyek afrikába állatokat lövöldözni.

ma már nem csinálnák azt, mert az ember képes tanulni a hibáiból, és azt se felejtsük el, Trianinban messze mi magyarok is benne voltunk. amúgy Erdogánra is haragszol a török hódoltság miatt és a kurdokat támogatod?

2022. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!