Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik szimpatikusabb? A...

Melyik szimpatikusabb? A keresztény értékrend, vagy az LMBTQ értékrend?

Figyelt kérdés

Keresztény értékrend alatt most nem azokat értem, akik ma ezeket látszólag képviselik, tehát az ereszen lecsúszó Szájer és körei - vonatkoztassunk el a mindennapi politikától.


Keresztény értékrend a bibliai tanítás, aminek a lényege, hogy szeressétek egymást és bocsásssatok meg ellenségeiteknek. A melegeket Krisztus ugyanúgy szereti, mint minden más embert, ezért nem a személyt utasítja el, hanem a kereszténység szerinti bűnöket (homoszexualitást). A gyerekekre mint Isten kis csodáira tekint, lehetőségre, akik a jövő letéteményesei, ezért hitben, erkölcsben való nevelésükre különösen hangsúlyt kell fordítani.

Ezzel szemben áll az LMBTQ értékrend, ami azt vallja, hogy mindenki az, aminek érzi magát, a férfiak is lehetnek nők (sőt, akár szülhetnek is, ha mondjuk transzok) és fordítva, minden kisebbségnek jár az egyelőség, elfogadás. A gyerekeket nem a hagyományos értelemben nevelné, inkább érzékenyítené pl. drag queenek által, ezen felül a szülői nevelést lényegében elutasítja, mondván hadd teljesedjen ki önmagától a gyerek, fedezze fel maga a világot. Nem veti meg a pubertásblokkolók használatát nemi identitásukban bizonytalan kiskorúak esetében. A kereszténység szerintük bigott, idejétmúlt és elnyomó, mert nem fogadja el a melegeket, transzokat, nembinárisokat stb.

Ez az én meglátásom.

Te melyikkel szimpatizálsz jobban?



2022. okt. 21. 01:45
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
51%

[link]


De nesze itt van párszáz idézet a mesétekből, ami erre utal. A könyvhöz magához nem akarok már egy légtérben sem lenni.

2022. okt. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
34%
31. De azért a libsikkel, akik a férfiaknak akarnak szüléshez való jogot szerezni, azokkal simán egy légtérben vagy:)
2022. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
70%

32-es, látom nem véletlen vagy "egypipás" az oldalon. Nem elég, hogy a bibliát is úg szanálod ki, hogy a maradék 1%-ra hagyatkozol, aminek tényleg van is értelme, hanem a liberalizmusból is kiragadsz 1-2%-nyi szélsőségességet, és azzal dobálózól.


De még ha ez is lenne a valóság, kérlek ne mondd, hogy nem látod a különbséget aközött, ha az EGYÉN valami furát akar csinálni, és aközött, hogy mindmáig tömegeket manupuláltok, "térítetek", gyilkoltok, erőszakoltok, stb, Isten nevében.

2022. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és persze most sem a párszáz geocentrikus idézetre reagáltál, mert azok tények, és nem lehet megcáfolni. Ezért nem lehet vallásos emberrel értelmesen vitázni... de hát nem csodálom, az országunk elmúlt 12 éve erre nevelt, nem az adott kérdéssel foglalkozunk, hanem feldobunk valami mást gyorsan (Gyúúúúrcsáááány). Lehetőség szerint valami megfoghatatlan ellenségképet.
2022. okt. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom. Egy időben keresztény voltam. Még gyerekként. Viszont miután elkezdtem többet tanulni a hitről, a Bibliáról. Eléggé sok benne a gyilkosság "a jó tett érdekében". Egyre jobban kezdtem elhidegülni a hittől. Hiszek istenben, de nem a bibliában vagy a papoknak/lelkészeknek. Ateista vagyok valamilyen szinten, mert elég sok hitről olvastam már. Mindegyik elég érdekes, de nehezen lehet hinni bájmelyikben is. Persze ha éppen mélyponton vagyunk lehet valamibe kapaszkodni. De ahogyan Voltaire is mondta, "Ha nem lenne isten ki kellene találni." Ebben egyetértek.


Mi az az lmbtq értékrend? Hogy szabadon szerethetsz azt akit akarsz, csak legyetek boldogok? Persze vannak nagyon elvetemült lmbtq-s emberek, de ugyanilyen emberek mindenhol vannak. Minden vallásban és mindenhol vannak elvetemült emberek. Vannak akik már betegesen rajonganak másokért/hitért/értékrendért. Persze én azt gondolom, hogy néha túlzásba tudják vinni, egy ártatlan nem sértőnek szánt poénra is megharagszanak, de ez ilyen. Most mindenki rájuk van szállva, ezért érzékenyebbek az utóbbi időkben. De pl. ha egy kereszténynek azt mondod, hogy te annyira nem vagy keresztény, mert tudod, hogy a Bibliát a papok saját kedvükre rakták össze és egy csomó mindent átírtak, vagy kidobtak mikor összeállították a Bibliát, akkor ki vannak akadva egy történelmi tényen. Megértem, hogy rosszul esik nekik, de ha kedvesen is fogalmazom meg, akkor is ugyanúgy kiakadnak mintha megsértetted volna őket, mikor eszedbe se volt.


Számomra mindkettő szimpatikus valamilyen szinten. Hiszen mindkettő értékrend azt mondja, hogy szeressük a másikat. Viszont a Biblia számomra durvább mint az lmbtq.

2022. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
30%

#31


Ezek a versek nem bizonyítják hogy ez volt a Biblia elképzelése.

Szimplán a Földről égre tekintő emberek megfigyelését olvashatjuk.

+ Ezeket nem kell teljesen szó szerint venni (ahogyan azt Galieo Galilei is mondta).


A geocentrikus világkép azért alakult ki a kereszténység tényeként mert régen a kereszténység rengeteg iskolát tudhatott magáénak és mivel a görög tudomány ezt a fajta elképzelést támogatta nyílván ők is ezt hangoztatták.


Nem a Biblia volt téves hanem az emberi vezetők.


+ Az tetszik hogy azt meg mondjuk nem veszed észre ahol azt írja hogy ,,Isten a földet a semmire függeszti"


És ezt abban a korban ahol azt hitték hogy elefántok meg egyéb nyalánkságok tartják a Földet

2022. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
49%
(két teknősön áll két elefánt és ők tartják a földet xD)
2022. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Mert a lapos föld elmélet, ahol eg jégpáncél a kör széle és azért nem esik le a víz sokkal jobb. Vagy a 4-6000 éves young earth elmélet, aminek a bibiliai tények az alapjai.... :D


36: A Bibliát emberek írták, ezért volt benne ennyi tévedés. A probléma az, hogy úgy állítjátok be, mintha az emberek csak isten szócsövei lettek volna, ergo isten szavai vannak ott - akkor isten egy tudatlan marha. De ha meg azt mondom, hogy nem az ő szócsövei írták, hanem emberek, saját értékítéletük alapján, akkor mi alapján lehet komolyan venni, mint szent könyvet? Nevetséges mindkét opció.

2022. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
23%
33. Pattoghattok akárhogy, de itt a férfi és a nő marad a normális.
2022. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

De hát mivel erkölcsről szólt a kérdés, rátérhetünk arra is, ilyen csodákkal van tele:


"Mind szolgád, mind szolgálóleányod, a kik lesznek néked, a körületek lévő népek közül legyenek: azokból vásárolj szolgát és szolgálóleányt" 3 Móz 25:44.


Kedvesen elmagyarázza ki és miért lehet rabszolga. :D

2022. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!