Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A HVG/Telex olvasói komolyan...

A HVG/Telex olvasói komolyan elhiszik azt a sok háborús álhírt amit ott lehoznak?

Figyelt kérdés

A HVG és társai február óta minden nap többször is cikkeznek arról hogy Oroszország mindjárt megadja magát mert a szankciók miatt már enni sincs mint az ukrán csapatok álltal már amúgy is ostromolt Moszkvában,ahol Putyin meghal minden nap legalább kétszer.



Ezen álhírgyárak olvasói komolyan elhiszik ezt a sok sületlenséget,és egyáltalán nem gyanús nekik hogy ha az oroszok minden nap elvesztik a háborút akkor vajon miért bombázzák vidáman rommá Ukrajnát?



2022. okt. 20. 02:02
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
74%
Előbb hiszek el egy olyan tudósitást, ami a fronton készült, harcoló katonákkal vagy érintett civilekről, mint egy olyat, ami a kényelmes fotelben készül, vagy az úgynevezett újságiró direkt ütteti el magát neki nem tetsző politikussal!
2022. okt. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
28%
11: fronton készült tudósítás is lehet kitaláció, attól, hogy azt mondják, ott készült, semmi garancia nincs rá
2022. okt. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
84%

Sose írtak ilyen cikkeket, hogy Oroszország mindjárt megadja magát, szóval már a kérdésben is hazudsz.


Ellenben mondjuk a f-szpajtások már akkor örömködött, hogy kész, itt a vége, amikor Kijev közelében jártak az orosz csapatok a háború elején.

De azóta is napi szinten van legalább egy cikk, ahol leírják, hogy na most aztán mennek a csecsenek, és tényleg végük a "hoholoknak"(sic!), na most aztán jön az XY tábornok, és tényleg végük a "hoholoknak", de most aztán már tényleg.

2022. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem ír ilyesmit sem a HVG, sem a Telex, ne hazudj kérdező!


Pár hónappal ezelőtt valóban felröppentek olyan hírek, hogy Putyin _esetleg_ Parkinson-kóros lehet, de mivel nem lehet bizonyítani, így nem is foglalkozik vele senki.

2022. okt. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
84%
A kérdezőhöz hasonló moszkoviták általában hasonlóan hazudnak egy nagyot, de amikor kérik, hogy sorolják a cikkeket, ami alátámasztja a szövegüket, akkor mély hallgatásba menekülnek, megfutamodnak, mert nem tudnak ilyeneket prezentálni.
2022. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
44%
11es, egy szóval sem irtam, hogy garantáltan igaz lenne, annyit irtam, hogy előbb hiszem el azoktól, akik kimennek a frontra és érintetteket kérdeznek meg, mint aki életében nem hallott még csak rakétát sem.
2022. okt. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
85%

Baszki, néha tátva marad a szám is, hogy miket vízionálnak itt emberek. Én folyamatosan azt olvasom a Telexen és a HVG-n, hogy Putyin hatalma biztonságban van, és a háború még sokáig elhúzódik. Ha legalább hivatkoztok valamire, olvassátok már el bazmeg!


A másik k.va érdekes, hogy tényleg nem gondol bele senki, hogy ha adott két politikai oldal, akkor kicsit naivitás azt feltételezni, hogy az egyik a színtiszta igazságot mondja, míg a másik fullban hazudik? Előfordult már veletek csak egy árva pillanatra is, hogy megkérdőjeleztétek az objektivitását mondjuk egy rettentő nívós Origo, Mandiner, 888, vagy Pesti srácok cikknek?

2022. okt. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
89%

"előbb hiszem el azoktól, akik kimennek a frontra és érintetteket kérdeznek meg, mint aki életében nem hallott még csak rakétát sem"


Ez valóban logikusan hangzik, épp ezért kiváló alap az önbecsapásra. A sajtó nem száraz tényekről szól, hanem mindig mellécsatol egy sugallt narratívát, ami az ő olvasóközönségének szól. Te azt hiszed, a helyszíni tudósításban a saját szemeddel látod az igazságot, de azt az újság dönti el, hogy mit mutat meg az ottani valóságból, és milyen értelmezést tesz mellé.


Szerintem ha kimennék mondjuk Luhanszkba, és megkérdeznék 1000 embert, simán találnék olyat, aki szerint az ukránok a g.cik, meg olyat is, aki szerint az oroszok. Aztán szépen kiválogatom a nekem megfelelőket és csinálok egy cikket belőle, ami megkérdőjelezhetetlen, hiszen a helyszínen készült. Ha akarom, akkor síró orosz asszonyokat, vagy agyonlőtt ukrán gyerekeket teszek mellé, mert minkdettőből van bőven, de én csak az egyiket emelem ki, és kész.


Nem kell ehhez messzire menni: ha a baloldali sajtót olvasod a magyar kormányról, akkor egy putyini diktatúra, és pusztuló lepratelep van Magyarországon, ha a jobboldalit, akkor a józan ész, és a valós értékek utolsó mentsvára, sőt: fellegvára Magyarország. Pedig mindkettő a helyszínen készül, mégis homlokegyenest ellentétes a kép.

2022. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
32%
18as, köszi, én nem szeretnék háborús övezetbe menni, nekem elég, ha megnézek egy-két helyszini tudósitást, de én nem akarok visszatartani senkit sem, hajrá!
2022. okt. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
61%

"én nem szeretnék háborús övezetbe menni, nekem elég, ha megnézek egy-két helyszini tudósitást, de én nem akarok visszatartani senkit sem, hajrá!"


Te mit szívtál? Ki mondott olyat, hogy nekem vagy neked oda kellene menni? Annyit mondtam, hogy naiv tévedés azt hinni, hogy jobban lehet hinni a helyszínről nyilatkozónak, ennyi.

2022. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!