Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Úristen, szárnyal a forint,...

Úristen, szárnyal a forint, most mi lesz kedves balliberális barátaim?

Figyelt kérdés

[link]


Ma még nem kérdeztétek🤣🤣



2022. okt. 14. 10:18
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%
További lecsúszás lesz. Kedves kérdező ugyan többet keres most, de vajon arányos-e a munkateljesítménye a keresete növekedésével ? Attól tartok, hogy nem (nem sértésként, hanem közgazdaságilag). Nem az volt a gond, hogy kiszórta a pénzt a Kormány, hanem az, hogy a pénzkiáramlással nem volt arányban a gazdasági teljesítmény. Magyarán nincs valós teljesítése a magyar gazdaságnak. Az egész csak a számokkal való zsonglörködés.
2022. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Gyerekek, nyíghattok.

Akkor havi 6-700 eurót kerestem, most 1200 at!!

Ha ebből nem értitek, hogy nem az a lényeg,hogy milyen az árfolyam, hanem az, hogy átszámítva mennyi eurót keresek...azaz a jövedelem az euróban kifejezve majdnem a duplája!

2022. okt. 14. 10:40
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
12: nézz rá az árfolyamra. Lement 416-ra fél órára, most már újra 420 és megy felfelé. Lószart se ért a kamatemelés. Ennél sokkal nagyobb bajok vannak.
2022. okt. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
77%

#12

Meg mindennek az ára is...

2022. okt. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
86%

Nem rohadtúl nem értem a lényeget.

Én, amikor kijöttem külföldre dolgozni -hozzáteszem 2014-ben-, akkor egyedül azt néztem, hogy jövök ki a pénzemből. Pont leszrm, most is, mennyit keresek, nem az a lényeg, hanem, hogy tudsz megélni belőle. Otthon egy darab autót épp, hogy el tudtam tartani, itt nem gond a lakásbérlés, az ÚJ autó vásárlás, időnként tudok venni új laptop-ot, telefont és utazunk a feleségemmel, annyit, amennyit nem szégyellünk. Ez az, amit otthon semennyire sem tudtam elérni, pedig, legalább annyira próbáltam, mint itt.


Nekem ez a lényeg, nem az, hogy keresek X ezer eurót.

2022. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Időszakosan mindíg is elmekedett a forint, frászt se jelent. A legközelebbi esély, hogy szintet lépjen, ha, hangsúlyozom ha megkapjuk decemberben az unios forrásokat. Addig az országnak nincs érdemi deviza bevétele de kiadás meg rohadt sok, innentől fogva a forint kockázatos de sz.r befektetés, senki nem veszi.
2022. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
85%

#12 Engem nem érdekel az euró, én forintban veszem a kenyeret. 🙃

Komolyra fordítva a szót. 2014-ben egy vasúti járműszerelő 75.000ft-t keresett és 195 forint volt 1kg fehér kenyér. Ennyi pénzből 384kg kenyeret tudott venni. Ma 190.000ft-t keres és 730ft a kenyér. Így 260kg kenyérre elég a fizetése. Gondolom ebből ki tudod következtetni, hogyha csak a kenyér árát nézzük a bére reálértéke ~1/3-ot csökkent. De az általános iskolás matematika meghaladja egy fideszes felfogóképességét, így nem várható el az sem, hogy megértse ezt a bonyolult folyamatot.

2022. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
86%

Te mindíg kiírsz egy ilyen lelkendezős győzelmi kérdést, amikor kicsit erősödik a forint? Aztán amikor jön egy újabb mélyrepülés, akkor elkussolsz hónapokra.


És akkor most hova sz.rjak, hogy 417?

Majd ha 317 lesz az euro árfolyam úgy, hogy a felvett devizahitelért nem kell 13+ % kamatot fizetnie az országnak, akkor majd örömködök én is.

2022. okt. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
91%
#12: Csak azt felejted el, hogy az euró is veszít az értékéből, euróban számítva is drágulás van, így a vásárlóértéke nem sokkal nagyobb a mostani fizetésednek sem. Másrészt idővel az embernek emelkedni szokott a fizetése, már csak a tapasztalat miatt is. Ne azt nézd, hogy mennyit keresel, hanem hogy egy annyi tapasztalattal rendelkező dolgozó mennyit keres, amennyivel te is rendelkeztél akkor, amikor 280 volt az euró.
2022. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

18# csupán azért írtam ki a kérdést ( először!!), mert amikor egy két egységet gyengült a forint, egyből kiírtak a balliberális elvtársak 5 kérdést, hogy Úristen, ennyi, meg annyi!!

Sokak szerint hamarosan 500 is lesz...

Hát gondoltam, most nagyon örülnek, hiszen erősödik a forint, meg még fog is az elkövetkező fél évben.

2022. okt. 14. 10:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!