A magyar kormány miért ennyire elutasító a megújuló energiával szemben?
Ahelyett hogy mégsem nyitnák meg a szénerőművet vagy bezárnák a meglévőket, a napelem-telepítést korlátozzák mondván hogy a hálózat nem bír el több betáplálást.
Nálunk miért van ekkora ellenszenv a napenergiával szemben? Vagy csak rájöttek hogy a napelemmel nem lehet folytatni a megszorítást, mert a napfényre nem tudják ráfogni hogy hétszeresére drágult?
"Értem. Akkor ezek szerint a Paks 2-n dolgozó melósok havi bére is annyi lesz, mint a Paks 1-et építőké? A betonacél és beton ára is? Az urán is és a turbina is?"
Ezt a szövegem mely részéből következtetted ki? Nem értesz te semmit, funkcionális analfabéta vagy.
A szolgáltatónak nagyon nem biznisz a napenergiából befolyt áram vásárlása.
A villamos energia nehezen tárolható, az ára gyakorlatilag folyamatosan változik az időjárás és a napszak függvényében. Jó időben, napközben, mikor döngetnek a napelemek, akkor az áram relatíve olcsó, mert van belőle elég. Ekkor ha te betáplálsz a hálózatba, akkor olcsó áramot adsz a szolgáltatónak. Viszont este, illetve télen, rossz időben a villamos energia ára megugrik, hiszen nem termelnek a napelemek, de a napelemekkel rendelkező ekkor visszakapja a korábban, jó időben betáplált energiát. Csakhogy az akkor visszakapott energia sokkal drágább, mint a szép időben betermelt áram ára. Tehát mennyiségileg hiába adsz be ugyanannyit a hálózatba, mint amennyit kiveszel, a kivett áram drágább, mint amit beadsz, tehát veszteséget teremtesz a szolgáltatónak.
Lakossági napelemesként neked nem kell menetrendezni a termelést, tehát nem kell jelentened a hálózat felé, hogy mikor, mennyit fogsz termelni.( a nagyobb, ipari termelők, napelemparkok előre jelentenek, hogy mikor mennyit fognak termelni, ehhez folyamatosan figyelik az időjárást. Ha rossz a jelentés, akkor büntit kapnak). Nos, mivel a lakosság nem jelent, ez azt eredményezte, hogy a hálózatban össze-vissza termelnek be mindenhonnan energiát. Ha ezt nem lehet azonnal eladni, akkor a villamos teherelosztó hálózat tárolja az energiát, aminek tárolói kapacitása véges. Németországban fordult már elő, hogy negatívba ment át az áram ára, tehát a németek már fizettek azért, hogy valaki elvigye az áramot, de senkinek nem kellett, mindnekinek volt elég, náluk meg 80°C-on izzottak a távvezetékek, veszélyeztetve a teljes hálózat biztonságát. Ezt teheti a sok, nem menetrendezett napelem.
Az energia tárolása nem egyszerű,a szolgáltatónak sem. Napelemeket továbbra is lehet telepíteni, csak akkor már akkumulátort is kell venned mellé, amit pár évenként cserélni kell. Úgy már nem akkora biznisz, pedig csupán annyi történik, hogy a fogyasztó fizeti azt, amit eddig a hálózat fizetett. Valahol, valaki kifizeti a tárolás költségét. Miért a szolgáltató fizesse, aki aztán megemeli a rendszerhasználati díjat, és ráterheli arra, akinek nincs napeleme?
A megújuló energia egy fontos része az energiamixnek, támogatni kell, de nem ész nélkül, mert nem tudja teljesen kiváltani a hagyományos és a nukleáris energiatermelést, ez még a németeknek sem sikerült, pedig náluk erre van pénz, és több, mint 10 éve ezt nyomják.
A szélerőmű gondolom nem gazdaságos nálunk azért van betiltva, de a napelemeket eddig azért támogatta a kormány, aki járja az országot, az sokszor botlik bele napelemparkokba, Pakson most adtak át egy 10MW-os napelemtelepet.
Ha pedig valaki teljesen függetlenedni szeretne a drága energiaától és a hálózattól, akkor szereljen napelemet, és vegyen mellé akkumulátorokat. A napelemek valódi költségénél figyelembe kell venni a tárolási költségeket is.
"Ezt a szövegem mely részéből következtetted ki? Nem értesz te semmit, funkcionális analfabéta vagy"
Értek én mindent. Az állam azért épít a régihez képest többszörös áron új erőművet, hogy jó nagy veszteséggel eladja az áramot ( szétqrva a helyi árampiacot, kiszorítva a piaci szereplőket ) annak az iparnak aminek az ide településéért mi fizetünk, akiket folyamatosan állami pénzel tolunk minden későbbi fejlesztésnél...
Hát ez nekünk mekkora üzlet!
Azért gondoljunk ám arra is, hogy a mostani helyzetben az áram import 1500-3000MW teljesítmény között mozog, ha idejön néhány új nagyfogyasztó ( pl csak a debreceni akkugyár rendszerigénye 800MW ) akkor ez az importigény 1500-4000 MWra nő, miközben a tervezett Paks 2 kapacitasa csak 400MW-tal nő a régihez képest.
Ez fogja az idetelepülő ipar alapját biztosítani!
Világos, én nem értek semmit! Igszad van :)
#19 nagyon nem értesz hozzá, bár a #21 sem, de ő egy degenerált komcsi fidióta, így nem ért semmihez az élősködésen kívül.
Tudod a sok kicsi, sokra megy egy háztartásnak pont eleget tud tárolni egy akksi.
Normál akksikról van szó, amiben nincs lítium, hiszen nem számít a méret és a súly annyira, így sima ólom savasak...
"Az állam azért épít a régihez képest többszörös áron új erőművet, hogy jó nagy veszteséggel eladja az áramot "
amúgy nem unalmas, hogy ezt a dolgot már a gáztározók visszavásárlásakor előadtátok?
és azért milyen jó hogy vannak egy ezek a "kommunista módra" nem piaci gáztározóink
#36
Miért jó? Mert kifizettünk érte egy kalap pénzt, miközben ezek mozdíthatatlanok és csak egy rendelkezés kérdése volt, hogy meddig töltettük fel a tulajdonosokkal?
Ugyanez volt a nagy szolgáltatókkal. Kiszorítottuk őket a piacról, aztán most nekünk kellene fejleszteni a hálózatot, hogy a megújulók betáplálhatók legyenek.
#36:
a többesszamot nem értem, ne mosd össze az én saját véleményemet mások, más esetben előadott véleményeivel.
A kitérő válaszból arra tudok csak következtetni, hogy ez esetben igazam van.
"Miért jó? Mert kifizettünk érte egy kalap pénzt, miközben ezek mozdíthatatlanok és csak egy rendelkezés kérdése volt, hogy meddig töltettük fel a tulajdonosokkal?"
mondjuk azért, mert az azonnali piacon vett gáz 7* annyi, mint amit te fizetsz az átlagfogyasztásig, azért, és a gáztározókból is annyiért adja el a tulajdonosa, mint amennyiért az azonnali piacon annak az ára (vagyis sokkal inkább hasraütésre) de még véletlenül sem annyiért amennyiért vette
arról nem is beszélve, ha azt mondja a nyugati tulajdonos, hogy oké, hogy magyarországnak szállítanak gázt, de mi meg éppen háborúzunk, úgyhogy nem tölthetitek a MI tározóinkba vigyétek oda a gázotokat ahova akarjátok, mert nálunk embargó van
pontosan úgy, mint amikor a kanadaiak csak elvinni tudták a gázturbinát, visszafelé már szankció volt rá
tehát volt is gázturbina meg nem is volt
#39
És ennek mi köze a gáztározókban lévő gázhoz? A tározó volt a külföldié nem a benne lévő gáz.
Ahogyan mi is tárolunk Szerbiának valami 500 millió köbméternyit.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!