A magyar kormány miért ennyire elutasító a megújuló energiával szemben?
Ahelyett hogy mégsem nyitnák meg a szénerőművet vagy bezárnák a meglévőket, a napelem-telepítést korlátozzák mondván hogy a hálózat nem bír el több betáplálást.
Nálunk miért van ekkora ellenszenv a napenergiával szemben? Vagy csak rájöttek hogy a napelemmel nem lehet folytatni a megszorítást, mert a napfényre nem tudják ráfogni hogy hétszeresére drágult?
"#12 Pár ember kicsiben el tud tárolni energiát, de egy ország számára valót nem fogsz te aksikban tárolni. De az aksik ugyanúgy a kínaiaktól függnek, ahogy a napelemek, meg a lítiumtól."
sajnos a baloldalból, mint mindig üvölt a műszaki analfabétizmus
#14 kérdező:
"#11 A csúcstermelés napközben van, mikor mindenki az irodában van, a számítógépek, a gyárakban a gépek működnek, illetve mikor haza ér az ember a munkából, az év nagy részében még világosban:"
Ez így nem igaz. Az általad linkelt képen 5600MW-os csúcsterhelés van, ráadásul nyáron. De mi van olyankor amikor a csúcsterhelés meghaladja a 7000MW-ot és nem nyár van? Mert a legtöbb áram nálunk nem nyáron nap közben fogy, hanem télen!
December közepén mit csinálsz a napelemekkel este 6 kor?
" De mi van olyankor amikor a csúcsterhelés meghaladja a 7000MW-ot és nem nyár van?"
erre az a balliberális válasz, hogy akkor majd Ausztráliából hozzák az áramot távvezetéken, mert ott pont nappal és nyár van
halál komolyan
#18 Az új termelőkapacitások nem termelnek drágábban, mint a régiek. A rezsicsökkentés pedig azért vált fenntarthatatlanná, mert az ország túlságosan is függ a világpiac ingadozásaitól az energetikában is.
#20 Amikor nem volt árkorlátozás, akkor sem történt hálózatfejlesztés.
"#18 Az új termelőkapacitások nem termelnek drágábban, mint a régiek."
Már hogyne termelnének drágábban. A magasabb bekerülési költség ugyanakkora megtérülési idő alatt magasabb termelői árat eredményez.
" A rezsicsökkentés pedig azért vált fenntarthatatlanná, mert az ország túlságosan is függ a világpiac ingadozásaitól az energetikában is."
A rezsicsökkentés ezer ok miatt volt tarthatatlan. De ha előállt volna az az ideális állapot, hogy megépül Paks 2 és közben nem omlik össze a fél világ akkor is drágult volna az áram, pont a fentebbi miatt..
Csakhogy a magasabb bekerülési költség a piaci termelő számára fontos, hiszen számára csak az eladott áram tudja megtéríteni a befektetést, és hasznot termelni. Egy állam viszont azért épít erőművet, hogy biztosítsa a gazdasága stabil energiaellátását olcsó energiával, nem azért, hogy a megtermelt áram értékesítéséből közvetlenül lássa viszont a befektetését. Mivel az olcsó, stabil, megbízható energiaszolgáltatás exponenciálisan serkenti a gazdaságot, a befektetés más csatornákon keresztül térül meg az állam számára, és sokkal gyorsabban is, mintha csak emelt áron adná el a megtermelt energiát. Az új erőművek fenntartási költsége pedig alacsonyabb, a hatékonyságuk is jobb. De a többi infrastrukturális beruházás sem különbözik ettől. Autóutat sem az útdíjért építenek. "Már hogyne." Hát így, ezért.
A rezsicsökkentés megfelelő hazai termelőkapacitással és energiahatékonysággal teljesen fenntartható, de Magyarország egyikkel sem rendelkezett, és az elmúlt 12 év alatt csak rendkívül szerény mértékben történt javulás.
Tehát amit 5-7 éve egyfolytában írtok, az hibás, nem úgy van.
Értem. Akkor ezek szerint a Paks 2-n dolgozó melósok havi bére is annyi lesz, mint a Paks 1-et építőké? A betonacél és beton ára is? Az urán is és a turbina is?
El vagy te varázsolva. :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!