Balosok miért hiszik hogy diktatúra van Magyarországon?
Baloldaliak miért hisztiznek és ínak interneten olyanokat hogy nálunk diktatúra van? szerintem nincs az a kicsi agyszintű ember aki nem tudná hogy demokrácia van!
és mi a bizonyíték? tiktokon orba szájba fidesz ellenző videók vannak tízezer likeokkal, youtubeon is jó párat látni! de itt GYK-n is, de facebookon is rengeteg ilyen írást látni... emellett ellenzéki pártok léteznek, bármilyen rendezvényt rendezhetnek, bármilyen hazugságokat mondhatnak és csinálhatnak mint pl ez:
https://www.youtube.com/watch?v=Kt5oQW2yfyc
arról nem beszélve hogy hány tüntetés volt? sok! 2014 ben a nagy netadó elleni tüntetés, volt rendőri erőszak? nem... 2017 végén 2018 elején a "rabszolgatörvény" tüntetők dobáltak orba szájba de lett valami? rendőri erőszak vagy valami? nem... most is tízezer ember tüntetett és a rendőrség betiltotta? nem! erőszakos volt? nem! szóval? milyen diktatúra? holvan itt diktatúra? nagyobb demokrácia van Magyarországon mint amerikába! és miért mondom ezt? amerikába elektorok vannak tehát nem azt nézik hogy mennyien szavaztak x emberre mint nálunk! pl egyik elektron körzetbe 500 ezer ember szavazott, 450 ezer a republikánusra és 50 ezer ember a demokratára! tehát +1 elektron a republikánusra, de 1 másik körzetbe meg 300 ezer ember szavazott, 160 ezer demokratára, 140 ezer republikánusra! 140+450 az 590 ezer szavazat a republikénusra ezzel szembe 50+160 az 210 ezer a demokratára csak, mégis 1-1 mert elektorokat nézik! ez milyen demokrácia? nameg nálunk pártok vannak náluk meg csak 2 ember, nincs annyi választás mint nálunk, sőt 1 elnök csak 8 évig lehet hatalmon! ez milyen demokrácia ahol 1 elnök x évig lehet csak hatalmon hiába választaná meg a nép újra? (azt meg csendbe megjegyzem hogy bizonyított tény hogy sokszor volt már választási csalás! elromlott gépek avagy egyéb finomságok, most is volt Joe Bidennél!)
és arra ki se tértem hogy amerikába a twitter meg a facebook letiltotta trumpot, ez milyen demokrácia? mi lenne ha gyurcsány meg baloldaliakat tiltana le a face választás előtt? mekkora hiszti lenne? egyedül aki ellen ilyen volt az a Mi Hazánk akiket a baloldal csak náciz alaptalanul, nade ez másik téma!
Visszakanyarodva a témához, miért hazudjátok azt hogy Magyarországon diktatúra van?
#41
Hogy jön ide népírtás és 3 világháború, valamint a föld kihalása?
Nem szeretnék ide untató nagyregényt írni.
Csak a következőkön gondolkozz el.
A sajtó 90%-át a Kormány irányítja és központilag ellenőrzi.
Újságok, tv, adok, rádió adok. 0-24 ömlik a propaganda a nem létező migránsoktól kezdve a Putyin mentegetésen át a Náci fajelméletekig.
Ha egy rossz szót szólsz az általam újnácinak hívott vezetésre.
Röpülsz a munkahelyedről. Lásd Törley Katalin.
Persze minden a legnagyobb rendeben hasit a gazdaság.
Az egészségügy tök f.sza. Igaz, hogy mondjuk már nincs korház vagy háziorvosi rendelő ahol nem lenne brutális az emberhiány.
Egy ismerősömnél 1 hónapig nem volt háziorvos.
Tudjuk elvitte a Gyuri bácsi.
Szerencsétlen főorvos aki alatt dolgozom már csak röhög a propagandán.
Mer már kínjában nem tudd mit csinálni.
Ha oda mész egy fideszeshez és megkérdezed hogy mért jó hogy fidesz van
visszaböfögi a Migráns 1 leadott propagandáját.
Meg a Gyurcsány.
Az hogy 13 év alatt ott tartunk hogy ebben az országban már csak propaganda van az mért is lenne gond ?
De te röhögjél nyugodtan a Bayer show-n soha nem fogják neked megmondani, hogy még te keresel 700 Eurot. A hanyatló nyugaton keresnek 6.000-t.
A tesóm Hollandiában lakik, elmondanám hogy az egész EU a magyarokon röhög.
Akinek kétségei vannak úgy magyarország diktatórikus létével kapcsolatban, annak sok szeretettel ajánlom a Fahrenheit 9/11 című filmet.
Ugyanez történik itt is, mint akkor az Egyesült Államokban. Ha tudja, mit keressen az ember, akkor tudja amit tud. Látja amit lát.
Szinte 99%-ban biztos vagyok abban, hogy ez egy troll kérdés, de azért érdekelne, hogy miért mindig a "balosok" vannak megszólítva?
Kezdjük ott, hogy nagyon sok "jobbos" utálja a fideszt, másrészt a fidesz már rég nem jobboldali párt.
Az a párt, aminek a vezetői kommunisták voltak, kommunista diktatúra kiépítéséért fáradoznak, árstoppot vezetnek be, és tövig benyalnak a Neo-Szovjetúniót építő Putyinnak, továbbá a hazaszeretet hírből sem ismerik (akkor nem pusztították volna el a Balaton élővilágát, és tiszteletben tartották volna, hogy Budapesten tilos 96 méternél magasabb épületet építeni), az a párt már rég nem jobbos.
Szóval engedj meg a kérsést: ti balosok miért imádjátok a fideszt?
Umberto Eco ezeket jellemzőket említi Mussolini fasizmusánál:
1. hagyománykultusz, visszatérés az aranykorba, a dicső múltba nézés, mindehhez a modernizmus, a liberalizmus és felvilágosodás elvetése szükséges;
2. a vallás vagy legalábbis valamilyen okkultista pótlék beemelése a nemzeti politikába;
3. a cselekvés kultusza – mindegy, hogy mit lép a politikus, de ne látsszon döntésképtelennek;
4. az egyet nem értés megbélyegzése, az ellenzék általános hazaárulónak minősítése, ezzel a nemzetfogalom kisajátítása;
5. félelmek generálása, általában az idegengyűlölet tudatos erősítése;
6. az ellenzék idegenszívűnek minősítése és minden ellenzéki kísérlet államrenddel szembeni fellépésnek titulálása;
7.a külső és belső ellenség szerepének, hatalmának és céljainak felnagyítása, torzítása, amiket általában összeesküvés-elméletekkel oldanak meg, ám a kijelölt ellenség mindig kevés reális veszélyt jelent, különben fennáll a veszély, hogy visszaüt;
8. „a küzdelemért él és nem az életért küzd”, a lényeg a háborús hangulat, a mozgósítás, amivel a híveket ugrásra készen lehet tartani;
9.„tömegelitizmus”, azaz populista és elitista egyszerre, élen a Vezérrel;
10. hősiesség kultusza;
11.szexizmus, a fasiszta rendszer hangsúlyozza a „férfiasságát”, miközben a nők szerepe a családra redukálódik;
12.közösségelvűség akár az egyéni szabadságjogok teljes elvetésével, ám a közösség érdekeit egy szűk kör nyilatkoztatja ki;
13. a fasiszta rendszer mindig a többség akaratára hivatkozik, minden ellenérvet erővel söpör le az asztalról;
14. a parlamentarizmus elvetése, mivel a többség akaratának érvényesítéséhez elegendő egy szűk uralkodó réteg, ami ismeri a tömegigényeket és ki is elégíti azokat.
A probléma az, hogy ha a diktatúra alatt ha pl. Észak-Koreát értjük, akkor ez esetben nálunk valóban nincs diktatúra. Oroszországban sincs diktatúra Észak-Koreához képest. Ez a dolog nem fekete-fehér, hogy vagy diktatúra van vagy demokrácia. Amit lehet látni, hogy a Fidesz a saját hatalma megtartása érdekében elindult már egy ideje azon az úton, amit csak a hülyék nem látják (illetve az ilyen trollok mint te), hogy hova vezet. Előttem már elég jól összeszedték, hogy mik a konkrétumok, de ha nem akarod ezeket látni, akkor úgy sem fogod. 😚😉
A diktatúra 8 legbiztosabb jele
Néha nem árt átismételni, melyek a diktatúra legfontosabb jellemzői, ugyanis a XX. században több diktátor is bebizonyította, demokratikus eszközökkel is vígan hatalomra lehet jutni, majd lebontani a demokrácia legalapvetőbb intézményeit. És mint tudjuk, a diktátorok egymástól tanulnak...
1. A hatalom egy ember/párt kezében összpontosul
Egy szegényebb, demokráciában kevésbé jártas országban leginkább puccsal lehet hatalomra kerülni. Egy olyan országban viszont, ahol a politikai befolyás több ember, intézmény között oszlik el, rafináltabbnak kell lenni. Ahogy Hitler esetében is láttuk, demokratikus választások útján is hatalomra lehet kerülni, és később az emberből még válhat diktátor. Ebben az esetben viszont a legtöbb diktátor figyel arra, hogy legalább a látszat kedvéért fenntartson bizonyos demokratikus kereteket: például működni hagy néhány ellenzéki pártot, újságot. Ennek megvan az az előnye, hogy így könnyebben át lehet látni, mivel foglalkoznak a diktatúra ellenfelei, ráadásul a demokratikus országok számára be lehet bizonyítani, hogy "itt kérem demokrácia van". Persze még jobb, ha a diktátor a saját híveit bejuttatja az ellenzék közé, akik aztán belülről bomlasztják szét az ellenzéket.
A diktátorok hatalomra jutásuk után általában lebontják a demokrácia legfontosabb elemeit: a szabad sajtót, a független bíróságokat, befolyásuk alá vonják az önkormányzatokat, betiltják az ellenzéki pártokat, civil szervezeteket. Ennek a "legdemokratikusabb" módja, ha átírják az alkotmányt, és olyan választási rendszert hoznak létre, amely garantálja, hogy hatalom még hosszú évtizedekig a diktátor kezében maradjon.
2. Sajtó feletti teljes kontroll
A média ellenőrzése a diktátor egyik leghatásosabb eszköze. Fontos, hogy a diktátor teljes ellenőrzést gyakoroljon az újságok, tévé- és rádiócsatornák felett. Ha ez sikerül, a következő választási kampányokat már simán a diktatúrát pártoló médiára lehet hagyni, mert tudni fogja, hogy mi a dolga: az ellenzék besározása, a rendszer ajnározása. Az állami média kizárólag egyetlen okból létezik: hogy hírt adjon a világnak a diktátor és a diktatúra sikereiről.
3. Leszámolás az ellenzékkel, ellenfelekkel
Amikor egy diktátor hatalomra jut, az első és legfontosabb feladata az ellenzékkel való leszámolás. Ez jelentheti az ellenzéki politikusok megvádolását, nevetségessé tételét, az ellenzéki pártok szétzilálását, de egy igazi diktátor nem riad vissza a bebörtönzésüktől, sőt kivégzésüktől sem. Ezután pedig következhet a társadalom ellenzékinek tartott tagjainak megfigyelése, megfélemlítése, ellehetetlenítése, később pedig a letartóztatása. A vérbeli diktatúrákban egy idő után már elég lesz a gyanú is, hogy valakit elhurcoljanak és bírói ítélet nélkül kivégezzenek. Ez azon túl, hogy felszámolja a diktatúra ellenfeleit, abban is segítséget nyújt, hogy példát statuáljon a társadalom számára: te is így járhatsz, ha nem állsz be a sorba. Egy igazi diktatúrában pillanatokon belül kiépül a titkosrendőrség, a besúgóhálózat, amely állandó megfigyelés alatt tarthatja a lakosságot.
Nagyon fontos, hogy az erőszak nyilvános legyen, mert csak így éri el az egész társadalmat az üzenet: ebben az országban nem lehet más véleményed mint a pártnak/vezérnek.
4. Kell egy ellenség, akitől a diktátor megvéd
A diktátor hatalmon maradásának kihagyhatatlan lépése, hogy kell egy ellenség, akitől csakis és kizárólag a diktátor tud megvédeni. A nacionalista és rasszista ösztönökre hatva pillanatokon belül remek ellenséget lehet kreálni: zsidók, muzulmánok, kommunisták, burzsoák. A diktátor így a nemzet megmentőjének szerepében tetszeleghet, ráadásul remekül el lehet terelni az emberek figyelmét az önkényuralom számos problémájáról. A képzelt ellenség fenyegetése egységbe forrasztja a népet, és ha még nem is ért mindenben egyet az uralmon lévő párttal, vezérrel, érezni fogja, hogy az ellenségtől csak egy erős ember/párt tudja őt megvédeni.
5. Az erős vezető mítosza
A jó diktátor egyedülálló képességekkel rendelkezik: hősiesebbnek, bátrabbnak tűnik az átlagembernél, akinek különleges szerepet szánt az ég: ő a népe megmentője. Ha ügyes, remek mítoszokat épít maga köré, ha még ügyesebb, elhiteti az emberekkel, hogy a nép jólétének, boldogulásának elengedhetetlen feltétele, hogy ő legyen hatalmon.
A diktátorok nem a móka kedvéért építenek ki személyi kultuszt, vagy azért, mert a hatalom a fejükbe szállt (persze Istent játszani biztos nagyon szórakoztató lehet). A személyi kultusznak praktikus oldala is van: egyrészt félelmet kelt, másrészt a legyőzhetetlenség érzését sugallja, harmadszor korlátlan jogot biztosít a kormányzáshoz.
A személyi kultusz első szabálya: légy látható! A diktátorokról képek, szobrok készülnek, intézményeket, utcákat, tereket neveznek el róluk - még életükben. A lényeg, hogy a lakosok lépten-nyomon szeretett vezérükkel találkozzanak. A diktátorok általában saját államfilozófiát alkotnak: marxizmus, nácizmus, fasizmus vagy éppen a demokrácia egy sajátos változata. A grafomán diktátorok pedig remek könyveket írnak, amelyet aztán tananyaggá lehet majd tenni.
6. A vezér és családja meggazdagodik
Semmi értelme nincs diktátornak lenni, ha ez a vezér számára nem biztosít luxus körülményeket. Egy vérbeli diktátor összeharácsol magának egy vagyont, majd gondoskodik róla, hogy az olyan helyre kerüljön, ahol senki nem bukkan rá. Általában külföldi bankszámlákon, esetleg strómanok számláin, cégeiben tárolják a vagyonukat. És lássuk be, szükségük is van erre, hiszen a diktátorok gyakran kényszerülnek menekülni az országukból, így jó, ha van mit a tejbe aprítani öreg napjaikban. Diktátorként nem csak a vezér, de a családja és a közvetlen barátai is gyorsan megtollasodnak.
7. Irányított elit
A diktatúrában fontos, hogy a vezér mellett legyen egy jól irányított elit, aki mindenben hűségesen támogatja a vezért. A hűséget virgáccsal és mézesmadzaggal lehet elérni, de a legjobb a kettőt váltogatni. A hűtlenség gondolatát is azonnal meg kell torolni, ugyanakkor pedig érdemes közpénzből teletömni a zsebeiket. Egy diktátor a természeti erőforrásokat, az ország javait és a közpénzeket személyes vagyonként kezeli, és abból bőségesen juttat a hozzá hűséges vezérkarnak. Alig van olyan diktatúra, ahol ne fejlesztették volna tökélyre a korrupció intézményét. Az emberek mohók, és amíg megkapják a saját szeletüket a tortából, addig hűségesek maradnak. Ráadásul ha részt vesznek a korrupcióban, a diktátor bűntársaivá is válnak, ami még hatékonyabban megakadályozza, hogy a diktatúra ellen forduljanak.
8. Irányított oktatás
A legtöbb diktátor a hatalomra jutásának első percétől gondol arra, hogy hűséges ifjúságot neveljen. Ennek a legjobb eszköze a központilag kiadott tanterv, amely lehetőség szerint alaposan át van itatva az uralkodó ideológiával. Fontos lépés az iskolák államosítása, a tanárok megfélemlítése/megnyerése. Lényeges lépés az óvodától a felnőttkorig különféle ifjúsági szervezetek létrehozása, ahol a gyerekeket hűséges pártkatonákká lehet nevelni. Egy diktatúra számára nem elhanyagolható szempont az sem, hogy csökkentsék az oktatás színvonalát. Mert minél butább és alig gondolkodó fiatalok kerülnek ki az iskolapadokból, annál kisebb az esélye annak, hogy átlátják a diktatúra működését.
Arra várni, hogy egy diktátor lemondjon a hatalmáról, teljesen fölösleges. Miért is tenné? Szemérmetlenül gazdaggá vált, élvezi a luxust, istenként imádják. Ha magától mondana le a hatalmáról, nagy eséllyel bíróság elé állítanák, és hosszú évekre börtönbe csuknák vagy kivégeznék. Így aztán a diktátorok jóval hosszabb ideig maradnak hatalmon mint demokratikusan kormányzó kollégáik. Persze azzal mindig számolniuk kell, hogy népük egyszer mégis azt mondja: elég volt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!