Balosok miért hiszik hogy diktatúra van Magyarországon?
Baloldaliak miért hisztiznek és ínak interneten olyanokat hogy nálunk diktatúra van? szerintem nincs az a kicsi agyszintű ember aki nem tudná hogy demokrácia van!
és mi a bizonyíték? tiktokon orba szájba fidesz ellenző videók vannak tízezer likeokkal, youtubeon is jó párat látni! de itt GYK-n is, de facebookon is rengeteg ilyen írást látni... emellett ellenzéki pártok léteznek, bármilyen rendezvényt rendezhetnek, bármilyen hazugságokat mondhatnak és csinálhatnak mint pl ez:
https://www.youtube.com/watch?v=Kt5oQW2yfyc
arról nem beszélve hogy hány tüntetés volt? sok! 2014 ben a nagy netadó elleni tüntetés, volt rendőri erőszak? nem... 2017 végén 2018 elején a "rabszolgatörvény" tüntetők dobáltak orba szájba de lett valami? rendőri erőszak vagy valami? nem... most is tízezer ember tüntetett és a rendőrség betiltotta? nem! erőszakos volt? nem! szóval? milyen diktatúra? holvan itt diktatúra? nagyobb demokrácia van Magyarországon mint amerikába! és miért mondom ezt? amerikába elektorok vannak tehát nem azt nézik hogy mennyien szavaztak x emberre mint nálunk! pl egyik elektron körzetbe 500 ezer ember szavazott, 450 ezer a republikánusra és 50 ezer ember a demokratára! tehát +1 elektron a republikánusra, de 1 másik körzetbe meg 300 ezer ember szavazott, 160 ezer demokratára, 140 ezer republikánusra! 140+450 az 590 ezer szavazat a republikénusra ezzel szembe 50+160 az 210 ezer a demokratára csak, mégis 1-1 mert elektorokat nézik! ez milyen demokrácia? nameg nálunk pártok vannak náluk meg csak 2 ember, nincs annyi választás mint nálunk, sőt 1 elnök csak 8 évig lehet hatalmon! ez milyen demokrácia ahol 1 elnök x évig lehet csak hatalmon hiába választaná meg a nép újra? (azt meg csendbe megjegyzem hogy bizonyított tény hogy sokszor volt már választási csalás! elromlott gépek avagy egyéb finomságok, most is volt Joe Bidennél!)
és arra ki se tértem hogy amerikába a twitter meg a facebook letiltotta trumpot, ez milyen demokrácia? mi lenne ha gyurcsány meg baloldaliakat tiltana le a face választás előtt? mekkora hiszti lenne? egyedül aki ellen ilyen volt az a Mi Hazánk akiket a baloldal csak náciz alaptalanul, nade ez másik téma!
Visszakanyarodva a témához, miért hazudjátok azt hogy Magyarországon diktatúra van?
"A választás intézménye korlátozza."
A választás intézményét többedszerre írták át saját hasraütésük szerint...
#33
Mi olyan módosítások történtek a választási törvényen, amik a Fidesznek kedveznek?
"Mi olyan módosítások történtek a választási törvényen, amik a Fidesznek kedveznek?"
Ha nagyon bele akarsz kezdeni, inkább küldök 30 linket, ahol ezt már kitárgyaltuk.
Ha pedig arra gondoltál, hogy azért van demokrácia, mert még vannak választások, akkor figyelmedbe ajánlom az egész szocialista érát, ahol szintén voltak választások. De figyelmedbe tudnám ajánlani a korai náci birodalom kialakulását is. Megtévesztés és hazugságkampány már akkor is volt, de alapvetően fair szavazás útján választott magának a nép diktatúrát és tapsoltak a fékek és ellensúlyok rendszerének leépítésekor. Attól még Hitler uralmát nem demokráciaként definiáljuk a történelemben.
Magyarországon csak annyira van demokrácia, amennyire azt még fenn kell tartani a NATO és EU tagságért, egyébként fokozatosan válnak pofátlanabbá a fideszben.
"Viccet félretéve, nincs olyan hogy hibrid rezsim! "
Ezt rosszul gondolod, mert éppen van olyan.
3 millió szavazatott a Fideszre
2,5 millió az ellenzekre.
Ez legyen 5 millió
5.5 milliónak a 3 millió nem a 66%-a, mégis 2/3os többséggel konkrétan az ország államformáját is megváltoztathatják vagy alkotmányozhatnak úgy ahogy kedvük tartja.
Demokráciákban nem szokott propaganda lenni ami gyűlöletre épül.
#34
Nem kell link, írd le vagy 5 mondatban.
#36
Ez azért van, mert nem arányos a választási rendszerünk, de ezt a rendszert nem a Fidesz vezette be. Sok más uniós ország választási rendszere szintén nem arányos, a mérleg a győztes felé billen. Ha az Összefogásnak lett volna 3 millió szavazója, a Fidesznek meg 2 millió, akkor ma Összefogás 2/3 lenne.
"Nem kell link, írd le vagy 5 mondatban."
Kíváncsi vagyok ez hová vezet, legyen, de amiért én elég rossz vagyok a gondolataim összesűrítésében, inkább 5 témát vennék elő. Mindegyikre igaz, hogy a fidesz az aktuális erőviszonyoknak megfelelően módosította a választási és egyéb törvényeket.
1. Miután látták, hogy milyen népszerűséget és lendületet adhat 1-1 sikeres népszavazás egy ellenzéki pártnak, kormányra kerülésükkor megnehezítették annak intézményét. Nemcsak arra gondolok, hogy 50% az érvényességi küszöb, hanem arra is, hogy a kormány indíthat saját jogán népszavazást, míg az ellenzéki pártok csak polgári kezdeményezéssel (200 ezer aláírás összegyájtésével). Ide tartozik még, hogy kibővült a tiltott népszavazási témák köre.
2. A médiatörvények pártérdekek szerinti módosítása. Lehet itt arra gondolni, mikor megalapították a KESMA-t és nemzetgazdasági jelentőséget adtak neki, csakhogy a versenyhivatal és egyéb szervek ne vizsgálódhassanak. De lehet gondolni a plakáttörvényre is, amit kifejezetten azért hoztak létre, hogy az ellenséggé lett Simicska nehezebben adhasson plakátfelületet a jobbiknak, de úgy általában az ellenzéknek. Ide tartoznak még nálam az olyan trükközések mint ez: [link]
Vagy még az is, mikor idő előtt lemond a Médiatanács elnöke, hogy utódját még a fidesz választhassa meg, ne pedig a választások után esetleg egy ellenzéki kormány.
3. Gerrymandering és győzteskompenzáció. A gerrymanderinget nem akarom ragozni, és miután Kövér László is elismerte, hogy "van benne földrajzi bűvészkedés". Ennek ma már nem biztos, hogy van jelentősége, de közvetlenül 2010 után még igen (egy válogatás: [link]
A győzteskompenzáció pedig nemes egyszerűséggel röhej és logikailag nem védhető. Ez az egyik legszebb példája annak, hogy nem azért hozták létre, mert jogállami igény lett volna rá, hanem mert az ellenzék leaprózódott, ez pedig + előnyt jelent a fidesznek. A győzteskompenzációról el lehet mondani, hogy amíg nem kétpárti rendszer van, addig csak és kizárólag a legnagyobb pártot támogatja tovább.
4. A levélszavazás intézménye. Nem azzal van a gond, hogy a külhoniak levélben szavazhatnak, hanem az, hogy a nyugat-európai magyarok nem, amíg van itthoni lakcímük. Nekik diszkriminatív módon a konzulátusra kell utazzanak és így a külhoniakhoz képest csak a hatoduk megy el szavazni. Mire fel ez a kettősség? Nyilvánvalóan csak azért, mert a külhoniak inkább fideszesek, míg a kivándoroltak meg inkább ellenzékiek.
5. Ez nem szorosan választási, vagy média törvény, de józan paraszti ésszel élve elfogadhatjuk mint versenyelőnyt, vagy hátrány okozó tényezők. Ilyen az, mikor a fidesz kormánypénzből kampányol, vagy épp a CÖF-ön, vagy más civil szervezeten keresztül (ne feledjük, hogy Márki-Zay most pont ugyanezt akarta csinálni és egyből vizsgálatot indítottak). Szintén pénzügyi manőverezés az, mikor elvonunk egy csomó pénzt az önkormányzatoktól, majd egyéni támogatások útján a fideszes önkoriknak visszaosztunk, de az ellenzékieknek nem.
Tessék. Igazából szeretnék itt bárkit kihívás elé állítani, hogy mondjon olyan választási, vagy médiatörvényt, esetleg kormányzati gyakorlatot, ami nem a fidesz pártérdekét szolgálta, vagy szolgálhatta és ami fair play-t biztosított az ellenzéknek is. Csak példának okáért, ha mondjuk az ellenzék is írhatott volna kérdéseket az egyes nemzeti konzultációkba, az ilyen lehetett volna nekem, de várom a válaszokat. Bárkitől.
#38
Koszonom a valaszod. Majd holnap reagalok, most AFK vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!