Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki külföldre megy dolgozni,...

Aki külföldre megy dolgozni, az hazaáruló?

Figyelt kérdés
Nem fizet itthon adót,nem vesz hazai terméket, nem vállal itthon gyermeket,aki kitermelné a nyugdíjat később, nem tesz semmit a magyar gazdaságért, állami pénzből tanult, majd elhúz innen stb.

2022. szept. 30. 09:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem hazaáruló hanem eltartja a családját és s élhető körülményeket ad nekik.
2022. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%

Mélységesen elítélem a mindenkori magyar kormányt mert csak lopni, hazudni tudtak, a magyar érdek mindig csak huszadrangú volt. Sosem voltak érdekeltek igazán abban hogy felvirágoztassák az országot legalább egy Csehország szintű jólétre.

A pénzeket rosszul fektették be, vagy elsikkasztották. Emiatt most én is külföldön kényszerülök élni és akármennyire is szeretnék otthon lenni a családommal, egyszerűen lehetetlen. Rahajdanak meg, mind.

2022. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Inkább értelmes.
2022. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
Egy gondolkodni képes ember aki rájött hogy a határokon kívül is van élet, sőt.
2022. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

Az nem hazaáruló.

Az a hazaáruló, aki idegen zsoldban támadja a hazáját.

2022. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
21%

"Miért szenvedjenek egy ilyen országban? Ahol hiába tanul, hiába dolgozik, akkor sem jut egyről a kettőre"


Nyugi ilyen hozzáállással külföldön sem jutnál semmire, függetlenül attól, hogy melyik országban élsz.


Az eredeti kérdésre válaszolva: tisztában van vele hogy mi a hazaárulás fogalma? Akkor követsz el hazaárulást, ha bizalmas információkat gyűjtesz az országodról (elsősorban katonai) valamelyik külföldi állam megbízásából, amit továbbítasz külföldi kormányzati szerveknek (magyarul kémkedsz).


A 21. században bárkinek adott a lehetőség, hogy abban az országban éljen ahol akar, de sok embernek egyszerűbb a saját országát szidni / a saját tehetetlenségét kivetíteni az országára, ahelyett hogy cselekedjen. Egyáltalán nem tartom magamat hazaárulónak mert én külföldön élek (Írország).

2022. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
15%
Akinek van esze az marad Magyarországon, ez a legjobb hely.
2022. okt. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%

Az orszag nem adott nekem sem jo munkalehetosegeket, sem jo munkakorulmenyeket es part sem talaltam, hiaba randiztam vagy 30 kulonbozo novel.

Epitoiparban dolgozom de Magyarorszagon 4 orara jelentenek be es nagyon smucigok voltak a fonokok. Nem kerestem sokat, nem volt folyamatos munka, nem tudtam elkepzelni hogy ebbol hogyan lesz nyugdijam, hogyan tudok 4 oras bejelentessel lakashitelt felvenni, vagy hogy hogyan tudok onalloan megelni ugy hogy videken egy stabil, folyamatos munkat ado vallalkozo sincs. Nem lehet tervezni ugy hogy egyik nap 8 orat dolgozol, a masik nap 6-ot, utana 4 orat, aztan 2 napig esik az eso es nem tudsz menni dolgozni.

Amerikaban talaltam part, meghazasodtam, van egy gyerekunk, ugyan az a munkam de a fizetes jobb es minden legalis. Tudtunk venni egy kis kertes hazat hitelre, van sporolt penzem, 2 tehermentes autom. Ja es raadasul amerikai allampolgar is vagyok, tehat papiron ez az en hazam is, megha nem is itt szulettem.

Ha nyugdijas leszek akkor visszakoltozok Magyarorszagra mert az amerikai nyugdijbol eleg jol kilehet jonni es olcsobb a lahatas is, viszont Magyarorszagon dolgozni szivas

2022. okt. 9. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!