Szinte "direkt" lett elengedve a sok munkaerő külföldre Magyarországról?
ma 17:56
Nem a fizetéseket tartotta alacsonyan, hanem a monetáris politikán keresztül gyengítette a forintot az exportösztönzés céljából (beáramló multik is), egyfolytában az volt a kommunikáció, hogy őt nem érdekli az euró árfolyam, csak az árstabilitás :D WTF mintha nem függene össze
Most meg szív az egésszel, mert a holdig ki kellett lőnie az alapkamatot, hogy ne legyen 500 forint egy euró (persze az sem jó, hogy az unió nem akar egy fityinget sem adni egyelőre)
#10
Igen, dupla akkora növekedés. De 2002 és 2010 között nem csak Románia, hanem a felsoroltak közül MINDENKI legalább dupla akkora növekedést produkált. :)
#12
Már ne haragudj, de mivel igazolnak téged az én adataim?
Azt írtad, hogy "ha összehasonlítjuk a növekedéseket kb. alsó-közép kategória voltunk, kb. csak Szlovákia volt nálunk bénább a régióban."
Te úgy látod, hogy az adataim szerint CSAK Szlovákia volt bénább?
Én úgy látom, hogy Szlovákia, Szlovénia, Csehország, Horvátország, Lengyelország.
"Akik ezeket a kampányokat beveszik, nem hogy más ország értékeit nem nézik meg, de azt sem tudják, hogy mi az a gdp."
Valószínűleg te sem nézted meg más országok adatait, hisz akkor nem írtad volna, hogy csak Szlovákia volt bénább.
" ha sok ember megy ki külföldre, akkor kevés a munkavállaló, úgyhogy bért kell emelni, különben senki nem akar itthon dolgozni. "
Kivéve, ha hoznak be olcsó munkást Ázsiából:
A magyar munkáltatók új slágere: ázsiai vendégmunkások
#14
És hány ázsiai vendégmunkás van? Pár ezer? Szerinted ekkora mennyiség befolyásolja a milliók munkabérét?
#6 "AZ elmúlt 10 évben egy kedvező konjunktúra időszak volt, rengeteg úniós forrással. Kb. évszázadonként egyszeri lehetőség volt, simán beérhettük volna Csehországot vagy Szlovéniát (Románia GDP növekedéseit ráilleszted a Magyar 2010-es adatra egy excelben, és jó sírást kívánok). "
Hányszor próbálkoztok be még ezzel az ostoba mesével?
NEM volt konjunktúra az elmúlt 10 évben!
2010-ben a devizaválság közepén, az államcsődhöz közel vették át a kormányzást és rögtön az ország életének legnagyobb imf hitelének törlesztését kellett volna megkezdeni a tömeges csőd, 10% feletti munkanélküliség és hatalmas államadósság, visszaesett gazdaság mellett. Sikerült 2013-ra kihozniuk belőle az országot, de 2 nyugodt év sem volt, mert 2015-ben megindult a migráns válság, hatalmas költségeket, problémákat okozva az európai gazdaságoknak folyamatosan - kiemelten a mi országunknak, mert nekünk nem akartak adni ugyanolyan elbírálás szerint uniós pénzeket, mint más országoknak akár az illegális migránsok ellátását, akár a kerítés építését nézzük.
2019-től pedig itt volt a pandémia, a gazdaság megbénulását okozva és 2021-től hiába próbálunk sikeresen kilábalni belőle, most is erővel akarnak gátolni benne pont az uniós források visszatartásával.
Tessék a vágyott táblázatod meg adatod, pont nem azt mutatja, hogy itt 10 év konjunktúra lett volna, hanem jól látszik a megzuhanás az unióban a migránsválságot és a pandémiát követően - miközben a növekedési adatok jó pár évben sokkal jobbak a magyar gazdaságnál mint az eu-s átlag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!