Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka, hogy ilyen...

Mi lehet az oka, hogy ilyen nagy a munkaerő hiány Magyarországon?

Figyelt kérdés

2022. aug. 30. 06:55
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
84%
Az az oka hogy senki nem akar rabszolga lenni.ilyen árak mellett uniós bért kell keresni,ami olyan nettó 1500 eurótól indul.plusz pótlékok,túlóra stb.
2022. aug. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
75%
A múlt évtized közepétől felgyorsult az kivándorlási folyamat.
2022. aug. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy soha nem kerestek még az emberek ennyit, mint ma....



.... külföldön

2022. aug. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
93%

Kezdjük ott, hogy nem csak itt van nagy munkaerőhiány! Tőlünk nyugatabbra is lasszóval fogják az embert!

Csak egy példa júniusban jelentkeztem egy németországi közvetítő céghez! MÁR JÚLIUSTÓL MEHETTEM VOLNA! Azt mondták a papírmunkát majd menet közben elintézik. Mondtam, hogy ennyire azért nem sietős a dolog, van itthon elintézni valóm még.


Az okok: az utóbbi éveket egy brutális gazdasági növekedés jellemezte, ami mindig új munkahelyeket generál, és eközben népességcsökkenés van a fejlett világban!

Tehát többen mennek nyugdíjba, mint ahány új munkavállaló belép a piacra.

ez a kettő együtt, tehát gazdaság bővülése és az új munkavállalók csökkenő száma együtt okozza ezt.


nézd így: van egy kis cég, ahol van 10 állás, a bővülő kereslet miatt bővítik a céget és kellene 12 dolgozó de közben a 10 korábbi dolgozóból elmegy nyugdíjba 4 és csak 2 új van helyettük, a vége, hogy bár 12 dolgozó kéne, de lesz mindössze 8! Tehát kevesebb mint ami a gazdasági növekedés előtt volt! Ergo kétségbeesetten keresik a munkaerőt.


Igaz, hogy a mostani gazdasági válság valamelyest majd visszaveti ezt az állapotot, de nem örökre, és mondjuk 2025-26-ban -mikorra reméljük újra komoly növekedés várható még érezhetőbb lesz ez.

2022. aug. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező

12 évvel ezelőtt 3,5 millió ember dolgozott, akkor 10%-os volt a munkanélküliség. Ma 4,5 millió ember dolgozik.

Egyszerűen 1 millióval több embernek van simán munkája, mert a gazdaság működik, a cégek tudnak alkalmazottakat felvenni. Viszont olyan ember aki megfelelő minőségben dolgozna is - azért a bérért amit meg is tudnak fizetni neki - már nincsen mindenhol.

Ilyen esetben vagy beérik a gyengébb kvalitású munkaerővel - ez nem feltétlenül jó a cégnek, vagy messzebbről segítenek jönni a dolgozóknak - ehhez buszok vagy munkásszállók kellenek, többet kereső munkavállalónál, rendes lakhatási támogatás meg utiköltség térítés, vagy magasabb bért kell adni a korábbinál. Nem mindenhol tudják ezek valamelyikét megtenni és így munkaerő hiány lesz.

2022. aug. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Lazy Lover ***** válasza:
37%
1 népesség csökkenés 2 ki vándorlás
2022. aug. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
16%
Mert ide nem engedik bea migràncsokat, plusz az emberek el vannak kênyelmesedve, és nem igazán szeretik az olyan munkahelyeket ahol ténylegesen dolgozni is kell. Mert ugye nekem milyen ágazatokban van munkaerő hiány? Hàt nem a kényelmes akta tologató, semmit nem termelő munkakörökben. Mert büdös a magyarnak gyümölcsöt szedni, inkább ott rohad a gyümölcs a gyümölcsösökben, ès megveszik horror áron, mert büdös a magyarnak szakmát tanulni, van már annyira öntelt olyrópai hogy diplomázzon inkább, ès nyugatabbra kurválkodjon takaríccson vagy mosogasson olyróért.
2022. aug. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
83%
Én csak azt nem értem, a hülye fejemmel, hogy, ha ennyire jól működő gazdaságunk van, valaki magyarázza már el nekem, hogy lehet 410 Ft az euró és rekordméretű az infláció?
2022. aug. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
76%
A fideszesek mindig biztatják azokat akiknek nem tetszik a lopás kormánya, hogy menjenek innen. Hát ők mennek is folyamatosan 12 éve. A "hazaszerető" fideszesek szerint egy élhető országnál jobb az amit csak romák és külföldiek laknak egy pár koncos fideszessel.
2022. aug. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
69%
Mert kivándorolnak az emberek, hogy meg tudjanak élni.
2022. aug. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!