Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak megbízható statisztikák...

Vannak megbízható statisztikák arra vonatkozóan, hogy Magyarország a Fidesz kormányzása visszafelé fejlődött?

Figyelt kérdés
Fideszes ismerőseimet akarom meggyőzni velük, de én nem nagyon találtam ilyet.

2022. szept. 10. 18:00
1 2 3 4 5 6
 51/59 DK-s ***** válasza:

#50-nek:


Nálam is van egy harmadik lehetőség! XD


Nem vagyok papagáj hogy folyamatosan ismételgessem magam, ezért nem fogom újra leírni azokat,amiket egyszer már leírtam. Már a konkrét számok sem érdekelnek, nem fogom MEGINT kikeresgélni, és ÚJRA értelmezni az egészet, hogy ISMÉT leírjam azt, amit egyszer már leírtam.


Neked van nagyon beszűkülve a látóköröd, és annyira presztízskérdésnek tekinted hogy igazad legyen, hogy bohócot csinálsz magadból. És még annyi óvatosság sincs benned ennek elkerülésére, hogy ne csak a saját h'lyeségedet hajtsad, hanem megpróbáld értelmezni azt, amit én írtam.


Szomorú.


Matematikai oldal:


Jelöljük az eurót A, a forintot B jelű változóval.


Mivel a vizsgált időszak alatt az A és B változó egymáshoz viszonyított átváltása folyamatosan változott, így semmiképp nem tekintheted valós értéket tükrözőnek a kérdéses időszak kezdő, és záró időpontjaiban lévő értékek százalékos eltérését, ha csak az egyik változót vizsgálod, és nem korrigáld a másik változó szélső értékei közötti átlagos kilengéssel.


De még az én módszerem sem teljesen korrekt, mert egyenletes változást feltételez.

2022. szept. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 DK-s ***** válasza:

Ismét #50-nek:


Olyan érzésem kezd lenni, mintha egy macskának próbálnám értelmezni mondjuk az algebrát.

2022. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

#51-#52

Bullshittingelsz. Próbálsz valami okosnak tűnőt írni, aminek semmi értelme. De a LÉNYEG megint kimaradt, kikerülöd a kérdést...

És nem kell ehhez papagájnak lenned, mert erre még egyszer nem adtál még választ. Azért megpróbálom, hátha sikerül:

- A mai minimálbér nettó értéke (133.000 Ft) a 2010-es forint-euro árfolyamon (278 Ft) Eurora átváltva mennyi?

2022. szept. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 DK-s ***** válasza:

#53-nak:


Tényleg nem vagy képe kinézni a fejedből?


Itt írom hogy el sem olvasod amit írok csak hajtod a magadét, erre benyögöd hogy: "Próbálsz valami okosnak tűnőt írni, aminek semmi értelme"


Vagyis el sem olvastad.


Ez nagyjából egy 10-12 éves gyerek szintje.

2022. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

#54

"Benyögöd hogy: Próbálsz valami okosnak tűnőt írni, aminek semmi értelme

Vagyis el sem olvastad."

Hogyan sikerült arra a következtetésre jutnod, hogy el sem olvastam? Ha nem olvastam volna el, akkor eleve nem tudtam volna megítélni, hogy értelmetlenséget írsz-e vagy nem. :)

Én mindent elolvastam, és tételesen lebontva reagáltam is rá, nézd vissza. Te nem reagáltál semmire érdemben, csak személyeskedsz.


"Mivel a vizsgált időszak alatt az A és B változó egymáshoz viszonyított átváltása folyamatosan változott, így semmiképp nem tekintheted valós értéket tükrözőnek a kérdéses időszak kezdő, és záró időpontjaiban lévő értékek százalékos eltérését..."

És itt a teljesen értelmetlen baromságod.

Miben befolyásolja, hogy a két időszak közötti időtartamban hogyan változott az árfolyam, hogy 2010-ben és 2022-ben mennyi euróra tudod beváltani a fizetésed? Ha 2015 október 27-ikén lett volna egy kilengés, amikor 200 Ft-ra csökken az Euro/Ft árfolyam az milyen hatást gyakorol a mai, ~400 Ft-os árfolyamra? Semmilyen. Ha ma 400 Ft az árfolyam akkor 400 Ft, függetlenül attól, hogy 2015 október 27-én mennyi volt. :D


2010-ben a minimálbér ~215,8 euro, 2022-ben meg ~333 euro. Pont.

Hiába próbálod te ezt a 333-at valami fogyatékos logika alapján 231-re levinné, ez totál hülyeség, mert az átváltás eleve számol azzal a 69,5%-os árfolyameséssel. :)


"Vagyis el sem olvastad."

És mondd, te elolvastad a kérdésemet?

- A mai minimálbér nettó értéke (133.000 Ft) a 2010-es forint-euro árfolyamon (278 Ft) Eurora átváltva mennyi?

Ha elolvastad, miért nem vagy rá képes válaszolni?


"Ez nagyjából egy 10-12 éves gyerek szintje."

Pont az a 10-12 éves szint, hogy nem vagy képes elvégezni egy egyszerű átváltást. :)

2022. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 DK-s ***** válasza:

#55-nek:


"egy egyszerű átváltást"


Még azt sem vagy képes megérteni, hogy ez a típusú átváltás miért nem "egyszerű".


Legyen egyszerű, és legyen neked igazad.


Lezártam.

2022. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

#56

Te próbálsz másokat kioktatni matekból, miközben szerinted egy árfolyamváltással (ami egy osztási művelet) nem boldogulsz? :D


Te nem vagy képes megérteni, hogy miért hibás a 333 Euro 69,5%-át venni.

De úgy látszik ez rajtad kívül jópár ember azért érti; szavazásra bocsátotttam, hogy melyikőnknek van igaza.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


"Neked van nagyon beszűkülve a látóköröd, és annyira presztízskérdésnek tekinted hogy igazad legyen, hogy bohócot csinálsz magadból."

Nyilván én csinálok bohócot magamból, mikor a megkérdezettek szerint egyöntetűen nekem van igazam. Neked lenne itt az ideje kinézned a fejedből, töki. ;)

2022. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 DK-s ***** válasza:

Mondom: lezártam.


Most pedig a menüből is törlöm, úgyhogy felesleges válaszolnod.

2022. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

#58

Nem felesleges; a válaszok már inkább szólnak az olvasóközönségnek, mint neked.

2022. szept. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!