Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak megbízható statisztikák...

Vannak megbízható statisztikák arra vonatkozóan, hogy Magyarország a Fidesz kormányzása visszafelé fejlődött?

Figyelt kérdés
Fideszes ismerőseimet akarom meggyőzni velük, de én nem nagyon találtam ilyet.

2022. szept. 10. 18:00
1 2 3 4 5 6
 21/59 DK-s ***** válasza:
32%

#16-nak:


Olyan kifejezéssel nem foglalkozom amelynek nincs objektíven meghatározható értéke. A reálbér a nominálbér inflációval kiigazított szintje, másként megfogalmazva a termékeknek és szolgáltatásoknak az a mennyisége, ami a munkabérből megvásárolható.


És persze a megvásárolni szándékozott termékek körét a statisztikát készíttető fogja meghatározni! XD Nincs rögzített felsorolás.



Beszélgessünk objektívebben, oks?


Minimálbér 2012: 93.000


Minimálbér 2021: 167.400


180%-os béremelkedés, szemben a kiadások nagyon durva emelkedésével szemben.


Mivel a statisztikai hivatal össze-vissza trükközik a kifejezésekkel, és csak nagyon bonyolult számítások segítségével tudnám megadni a lényeges információkat, ezért ezt a kijelentésemet nem tudom alátámasztani.


De remélem abban egyet értünk, hogy a napi megélhetéshez szükséges dolgok ára több mint 200%-al emelkedett.

2022. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Most akkor tenyleg nincs semmilyen statisztika?
2022. szept. 10. 19:10
 23/59 anonim ***** válasza:
22%

20)Az Eu-s pénzek nem ajándékbe azért jöttek,mert az ország megfelelt a kritériumoknak és kikerült a konvergencia eljárás alòl a 2.Orban-kormány idején.

(GYurcsány alatt azért nem jött EU-S pénz,mert az ország nem felelt meg a kritériumoknak)

2022. szept. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
63%

21: nem értünk egyet. Én is érzem a drágulást és félek a globális helyzettől. De azért ha ekkora lenne, akkor már éhezés lenne.


Nyilván kisebbségi álláspontot képviselsz azzal, hogy 2010 előtt jobban éltünk volna.


Családos vagyok, de magasróp tojok az általad is linkelt családi pótlékra. Nagyon jó az adókedvezmény, mivel nem vagyok munkakerülő gyerekgyáros.


Bizonyos rétege a nyugdíjasoknak valóban rosszul él, de ez sajnos mindig igaz volt. 2010 előtt is.

2022. szept. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
65%

#14

"1. Minimálbér adója"

Minimálbér nettó összege 2010: 60.000

Minimálbér nettó összege 2022: 133.300


"ÁFA"

2% emelés nagyon csekély.


"1 liter benzin"

Árstop van, nem 591 a benzin, hanem 480.

De számoljunk egy kicsit.

2010-es minimálbéren tudtál venni 295 Ft-ért 203 liter benzint.

2022-es minimálbéren ársapka nélkül tudsz venni 591 Ft-ért 225 liter benzint.

Tehát relatív olcsóbb a benzin még ársapka nélkül is.


"1 €"

2010-ben a minimálbér 278 Ft/Euro árfolyamon 215,8 €.

2022-ben a minimálbér 400 Ft/Euro árfolyamon 333,3 €.

Ez 54%-os növekedés, miközben az Euro inflációja ugyanezen időszak alatt 27%.


"Családi pótlék"

2010: családi adókedvezmények: 0 Ft.

2022: családi adókedvezmények: A 28.500 Ft-os családi pótlék többszöröse.


"Minimum nyugdíj"

A minimum nyugdíj kb 15.000 nyugdíjast érint, akik zöme külföldön dolgozta le az életét. Mennyi nyugdíjat érdemelnek szerinted azok, akik nem idahaza dolgoztak, de amúgy kapják a külföldről a nyugdíjat?


"Munkanélküli segély ideje"

Munkanélküliségi ráta 2010: 11%

Munkanélküliségi ráta 2022: 4%

Foglalkoztatottak száma 2010: 3,7 millió.

Foglalkoztatottak száma 2022: 4,5 millió.


Élelmiszerek drágulása:

2002 és 2010 között: 68,5%

2010 és 2021 között: 52,7%

Ha ehhez hozzávesszük a 38,5%-ot, akkor az 91%.

2002 és 2010 között az élelmiszer infláció átlagosan 8,5%/év.

2010 és 2022 között az élelmiszer infláció átlagosan 7,5%/év.

2022. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
24%

Gazdasági adatokat érdemes nézni a környező országokhoz viszonyítva. Mindenki elhúzott tőlünk, Bulgáriával és Romániával versenyzünk ahelyett, hogy legalább Szlobéniára felzárkóztunk volna. Most már Cheh, Szlovákia és Lengyelország hátát is tisztes távolságból figyeljük, miközben Orbán kormányzásának megkezdésekor ezek az országok közel voltak, Szlovákiát még előztük is...


Mindezt úgy, hogy Szlovákiában embereket ölnek politikai okból, nálunk meg ilyenek nem is történnek.


Mennyire elhibázott itt minden lépés. És még a szülőcsatorna program is eredménytelen, migránsokat kell behívni dolgozni

2022. szept. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
55%
Elnézést az elírásokért!
2022. szept. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
23%

#26

De erre van valami statisztika, hogy az utóbbi 12 évben elhúztak tőlünk, és Románia, Bulgária szintjén vagyunk? Vagy csak te mondod, hogy így van?

2022. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 DK-s ***** válasza:
51%

#25-nek:


Sikerült totális kognitív disszonanciát előidézni nálam!


Konkrétan tudom hogy a napi szintű megélhetés sokkal xarabb mint 2010-ben volt, mivel nem tartozom a módosabb emberek közé.


Viszont végigolvasva a kormány eredményeit méltató felsorolásod, abban majdnem mindent renden találtam! Tehát vagy én vagyok h'lye, vagy a te álláspontodban van buktató.


Te hibázol mert hiányzik egy-két összefüggés, ami viszont felborítja a matekod!


Először is rögzítsük le azt a tényt, hogy a fogyasztási cikkeink ára nem hogy egyezik, de némely esetekben DRÁGÁBB mint az EU-ban. Remélem ezen nem nyitsz vitát. Tehát a fogyasztási cikkek árához nyugodtan alapul vehetjük az Eurót. A forintra konvertálás már csak részletkérdés. Nincsenek saját áraink, azok nagyjából az EU-sak.


Egy apró korrekció: a 2010-es Euro KÖZÉPárfolyam 269 Ft volt, nem 278.


"1 €"


Írod, hogy 54%-os minmálbér növekedés volt! De szépen is mutat, igaz?


Csakhogy az EGYEZŐ árfolyam mellett lenne valós érték!


A mai árfolymanak az akkori árfolyam, a 69,5 százaléka! És mivel a vásárló-érték nagyjából azonos, így rongáljuk le szépen a kapott 333,3 Eurós értékedet az akkori szintnek megfelelőre, ami 231 Euró.


A mai árak mellett!


Baxd meg.

2022. szept. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 DK-s ***** válasza:
0%

Ismét #25-nek:


A matematika keveseknek erőssége, ezért a statisztikai adatokkal nagyon könnyű megvezetni az embereket. Általában nem látják az összefüggéseket, és képtelenek ellenőrizni és kiigazítani a hiányos kiértékeléseket.


Az én számításomnak a lényege hogy megmutatta, hogy ha 2010-ben egyik pillanatról a másikra felemelték volna az árakat a mai szintre, és a minimálbért is, akkor a minimálbér mai vásárló-értékét alapul véve hány Eurós emelkedés történt volna.


215-ről 231-re. Felgyújtották volna az egész országot!


Mert az akkori Euró ennyivel erősebb volt! Ezt teljesen kifelejtetted a matekból.

2022. szept. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!