Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldaliaknak mikor esik...

A jobboldaliaknak mikor esik le, hogy a liberalizmust nem lehet megállítani?

Figyelt kérdés

A liberális eszme évszázadok óta egyre inkább terjed. Sőt a mai jobbosok régi viszonylatban szintén liberálisnak számítanak, hiszen nem követitek a régi jobboldali konzervatív eszméket (pl. a konzervativizmus egyik legfontosabb jelleme a vallás tisztelete, mégis szexeltek házasság előtt).

A liberális eszmék megjelenésének köszönhetjük a nők szavazati jogát, a rabszolgák felszabadítását, a szabad kereskedelmet, a nemek közötti egyenlőséget, a szabad párválasztást és még sorolhatnám estig is, hogy mennyi mindent.

Szerintetek a régi jobbosok nem küzdöttek ugyanúgy pl. a nők szavazati joga ellen? Dehogynem, csak semmire sem mentek vele. A mai világban már szinte mindenkinek alap, hogy a nők szavazhatnak. Ugyanez lesz a még most nem teljesen elfogadott példákkal (pl. rasszizmus elleni küzdelem, LMBTQ) is. Nyilván kis időszakokra/évtizedekre felülkerekedhet a konzervativizmus, de hosszútávon esélye sincs ennek az eszméket az idő előrehaladtával. A legtöbb ember (főleg a fiatalabb generáció) szeretne emberileg kiteljesedni, tisztában vannak azzal hogy a jobboldali idejétmúlt eszmék gátolják ebben.



2022. szept. 7. 12:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
52%

#13 Hogyne lenne szélsőséges liberalizmus. Minden eszmének volt, van és lesz szélsőséges ága. Ilyen tipikus példa, amikor valaki egyenlő szintre akarta emelni az LMBTQ mozgalommal a pedofilokat.


Szerintem pedig mindenki is induljon egyenlő feltételekkel. Én mélyszegény családból származom, senki nem segített nekünk és munkát is alig kaptam, mert nem volt meg a 8 általános sem. A saját erőmből értem el mindazt, amim ma van. De ettől még nem kell az utolsó alja féreg romát is újra, meg újra felzárkóztatni csak azért, mert szegény és inkább elissza a pénzét.

2022. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

#21

Nincsen, mivel az oximoron lenne. Olyan, mintha azt mondanád, hogy hideg tűz. Ez egy oximoron.

A liberalizmus definícióból adódóan nem lehet szélsőséges. A liberalizmus magát úgy határozta meg, hogy addig tartanak a jogaid, amíg más joggyakorlatának nem ártasz a saját joggyakorlatoddal.


Vagyis nem, amit hazudni próbáslz az nem fér bele a liberalizmusba. Ha már itt tartunk, akkor sokkal inkább egy ki nem mondott konzervatív gyakorlatról van szó. Pl. a vallás a pedofília meleg ágya volt évszázadokkal ezelőtt is, ami a konzervativizmushoz köthető.


"Szerintem pedig mindenki is induljon egyenlő feltételekkel."

Ez nem szerintem kérdése. Az tény, hogy nem egyenlő feltételekkel indulnak.

Mégegyszer, a különbség az, hogy a jobboldal azt hazudja, hogy a feltételek egyenlőek, ezért nem kell segíteni, míg a baloldal azt mondja - amit kutatások alá is támasztanak -, hogy nincsenek egyenlő feltételek, ezért annyira segíteni kell őket, hogy egyenlő feltételek legyenek, amihez ezen rétegeket támogatni kell.

2022. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!