Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai 20 évesek inkább Orbánoz...

A mai 20 évesek inkább Orbánoznak, mint elmennének dolgozni vagy tanulni?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sok ilyennel találkoztam munkaadóként.

#munkavállaló #20 évesk
2022. szept. 5. 07:39
1 2 3 4
 21/32 DK-s ***** válasza:
43%

#18-nak:


Én pontosan értem a lényeget, de ezt az itthoniak többsége nem.


Én sem állok szóba olyannal, akit nem az érdekel hogy mihez értek gyakorlati szinten, hanem a kifogásokat keresi hogy alacsonyabb bért adhasson.


Mert itt a legtöbbször arra megy ki a játék.


Most egy családi vállalkozásnál dolgozom mint kőműves.


Egy év alatt legalább 8-10 millát raktam a vállalkozó zsebébe. 178nm alapterületű, kétszintes házat húztunk fel hárman szerkezet-készre, 1 év alatt.


Nem vagyok végzett kőműves, de a vállalkozót nem az érdekli hogy milyen papírjaim vannak, hanem hogy mit tudok felmutatni.


Jól döntött amikor felvett, én pedig jól döntöttem hogy átmentem hozzá. Magasabb bérből mentem alacsonyabba, de itt emberszámba vesznek. Nem bántam meg.

2022. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
64%

Mai 20 évesek nem hülyék, dolgozni elmennének csak éhbérért nem éri meg. Dolgozik dolgozik és alig keres valamit.

Tanulni mennének csak az is egyre szűkösebb. Mo oktatás -t már belföldön sem értékelik sokra.

2022. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Morzsi007 ***** válasza:
40%
Mai 20 évesek lusták, többségüknek elég a kevesebb, de ne kelljen megszakadni. Nem arról van szó ki mihez ért és milyen végzettségük van, az egy másik dolog. Hogy erről mennyire tehet Orbán azt nem tudom. Hogy kint többet lehet keresni, az biztos, de ott is kell dolgozni, és aki nem akar, az kint sem fog.
2022. szept. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
35%

Ez generális társadalmi probléma. Kényelmes élettel a szülők mindent is meg akartak adni a gyereknek. Ezzel az a baj hogy ha megszokja hogy nem kell dolgozni semmiért akkor várja hogy az ölébe hulljon, és ha nincs az valakinek a másnak a hibája.

Lehető legnagyobb hülyeség a maximális kényelemben felnöveszteni a gyereket.

Kötelességeket kell ráaggatni. Vigye ki a kutyát ha annyira akarta, akkor is ha nem akarja már. Vagy a szobájában végzi a dolgát. Megtanulja. Takarítsa ki a szobáját és ekkor előjogokat kap. Ha nem csinálja akkor nem kapja meg és ennyi. Illetve kell nem -et mondani neki rendszeresen. Tanulja meg mi az a NEM. Így fogja értékelni a munkát más munkáját, fogja értékelni ha kap valamit.


Ha folyton az ölébe hullik minden, még suliba is autóval cipelik a seggét a tanteremig, ne hogy meg kelljen mozdítania a lábát. Annál rosszabbat nem is tehetnek vele a szülők. Munkahelyeken nem fogja tudni ellátni a munkáját, kirugdossák folton. És mindig valaki más hibája lesz szerinte.


Én nem tűröm meg a csapatomban az anyuci/apuci kicsi lánykáit, kicsi fiacskáit akik 20+ évesen láthatólag hülyére voltak kényeztetve és bejönnek majd elmondják hogy lesz. Az a baj hogy nagyon sok ilyen van, egyre több. Próbálnak színészkedni akik már ismerik magukat de 1-2 hét alatt kibukik úgy is. Kirugdosom azonnal. Borzalmasan nehéz rendes munkaerőt találni.

Sajnos társadalmi gond ez, és ez az egész világon érvényes, nyilván elérő módon de mindenhol jelen van.

2022. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Morzsi007 ***** válasza:
44%
Azok a szülők között, akik most 40-50 éves, sok van olyan, akik mindent megakarnak adni vagy meg is adtak a gyerekeknek, ahogy írta az előttem szóló. Aztán ebből lesz az, hogy otthon pénzért takarít fel a 13 éves leányzó, a gyerek meg földhöz vágja a több százezer forintos telefonját, mert nem sikerült végig vinni egy pályát. Aztán kap egy másikat, amit a szülők részletre fizetnek. Sajnos ezek valós dolgok, szóval lehet valahol a szülők is hibásak. Nem bír gyalogolni a gyerek 400 m-t mert csöpög az eső. ? És ők fogják majd a nyugdíjainkat kitermelni. 🙄
2022. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
26%
Morzsi van egy rossz hirem, tőlük nem fogsz te se nyugdijat kapni!
2022. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Morzsi007 ***** válasza:
28%
Nem is számolok vele különösebbképp. Addig még sok idő van és meg is kellene érni valahogy. 🙂
2022. szept. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 DK-s ***** válasza:
21%

#23-24-25-nek:


Ti "halljátok" magatokat?


Mint a vénemberek.


Ha titeket xopatott az élet, akkor mi az, hogy ők nem xopnak, mi?


Kikkel vagyok én körülvéve?


My god.

2022. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem csak Orbán hanem mert külföldön igen ezért sem akarnak dolgozni.... Ez szokott a másik indok lenni. A válaszoknál is kijött ez... Tudom ott nem kell dolgozni bezzeg menyit fizetnek....
2022. szept. 6. 05:41
 30/32 Morzsi007 ***** válasza:
0%
DK-s, Te hány éves cula?
2022. szept. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!